PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808437}

7,0 10 1 74004
6,0 25
ocen krytyków
Przemytnik
Niech będą błogosławione kartele! Zaprawdę są ostatnią deską ratunku dla pokrzywdzonych i porzuconych... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Dramat Clinta Eastwooda jest niezwykle intrygującym doświadczeniem, świetnie zamykającym przemianę głównego bohatera w dwugodzinnej, bardzo osobistej historii, która tylko miejscami daje się zakłócić schematami i brakiem przestrzeni dla aktorów drugoplanowych. więcej
Broń palna, pościg, helikopter, kartel narkotykowy, bogata obsada. Umieszczając wszystkie te elementy w zwiastunie, twórcy kuszą potencjalnego widza obietnicą klasycznego filmu sensacyjnego z Clintem Eastwoodem w roli reżysera, producenta i pierwszoplanowego aktora. Tymczasem otrzymujemy występ jednego artysty, lekcję, specyficzną formę przekazania wartości bezimiennego rewolwerowca. więcej
Magia kina polega między innymi na tym, że pewne fikcyjne postaci zapisały się w naszej świadomości równie trwale jak autentyczne. Niekiedy bywa jednak i tak, że nazwisko samego aktora zyskuje porównywalnie legendarny status, co jego najsłynniejsze ekranowe inkarnacje, stając się tym samym symbolem przypisanego mu emploi. To zjawisko uwidacznia się szczególnie w przypadku odtwórców ról tzw. twardzieli, lecz pośród postawnych panów, o których angażach nie przesądzały raczej umiejętności stricte aktorskie, i którzy wskutek wtórności odtwarzanych bohaterów zostali ściśle zaszufladkowani, dumnie prezentują się również warsztatowo uzdolnieni artyści, chętnie wychodzący poza swoją zawodową strefę komfortu. Jednym z ludzi kina strzelanego rozprawiających się ze stereotypowym wizerunkiem swojej osoby w sposób równie bezlitosny, co z czarnymi charakterami jest niewątpliwie Clint Eastwood, a ostatnio mogliśmy podziwiać go w "Przemytniku". więcej