PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235793}

Zaczarowana

Enchanted
6,4 87 112
ocen
6,4 10 1 87112
6,2 12
ocen krytyków
Zaczarowana
powrót do forum filmu Zaczarowana

właśnie obejrzałem na TVP, (wcześniej tego nie oglądałem), zawsze oceniam filmy tuż po obejrzeniu, nigdy nie cofam oceny na niższą (po ponownym obejrzeniu czasem oceniam jakiś film wyżej, ale rzadko). Wiem... historia przewidywalna, wiem... dubbing wypaczył oryginał itp., itd. ale prawdę mówiąc dziś potrzebowałem takiej "bajki", i nie ruszą mnie żadne słowa krytyki.... dałem 9/10 (w swojej kategorii na tyle zasłużył), czasem człowiek potrzebuje oderwania od tego gó...na za oknem...., a to mnie właśnie oderwało choć na trochę....

ocenił(a) film na 6
amalaryk

Też obejrzałam to dzisiaj po raz pierwszy, po uprzednim ostrzeżeniu,że dubbing będzie katastrofą. Być może ten dubbing właśnie spowodował to,ze niestety nie dałam ponieść się magii disney'owskich opowieści i nie poczułam tego księżniczko - romantycznego klimatu;) jednakże zgodzę,że to dość fajna odskocznia od tego męczącego dnia i tego co serwowali dzisiaj w tv. Chociaż w moim prywatnym rankingu ,,Zaczarowana" przegrała z ,,Gwiezdnym pyłem";)

ocenił(a) film na 8
PepiGirl18

A wyobrażasz sobie zdubbingowanego Roberta De Niro w "Gwiezdnym pyle"?
"Zaczarowana" to lepszy film - polecam wersję bez dubbingu (wszystko brzmi naturalnie a Amy Adams ma świetny głos).

ocenił(a) film na 8
Waclaw

Mi dubbing nie przeszkadzał

ocenił(a) film na 6
Waclaw

tutaj bardziej niż dubbingiem kierowałam się innymi powódkami, mianowicie więcej akcji, wątków w ,,gp",, więcej zaskoczeń w fabule, jednak wiem, że ,,zaczarowana" to bardziej bajka z morałem i szczęśliwym zakończeniem a gwiezdny pył jako baśń opowiada historię aniżeli historyjkę i tutaj
Jednak zaczarowana to dobra produkcja disney'a i w swoim gatunku zasługuje na brawa, tak samo jak gwiezdy pył w swoim
chociaż jestem zdcydowana żeby jeszcze raz obejrzeć ją bez dubbingu i wciągnąć się w nią, a nie prze cały film męczyć się z podkładanymi głosami ;)

ocenił(a) film na 4
PepiGirl18

Amy Adams ma piękny ciepły głos dlatego dubbing był zbrodnią w tym przypadku. Niestety film nie powala a już na pewno nie może konkurować ze wspomnianym Gwiezdnym Pyłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones