PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808437}

Przemytnik

The Mule
7,0 74 295
ocen
7,0 10 1 74295
6,0 25
ocen krytyków
Przemytnik
powrót do forum filmu Przemytnik

Oskar nie ma znaczenia. To nie jest to samo wyróżnienie co 15, 20 lat temu. Przypominam, ze Clint Eastwood to biały, heteroseksualny mężczyzna o konserwatywnych poglądach. Zapomnijcie o Oskarach i po prostu cieszcie się z każdego nowego filmu w którym wystąpi bądź wyreżyseruje.

ocenił(a) film na 7
lastmanstanding

Skoro jest taki konserwatywny, to aż dziwne, że w filmie znalazła się scena o lesbijkach naprawiających motocykl, która nie wnosi zupełnie nic do fabuły, jest typowym wypełniaczem czasu, ale jednak po coś jest.

ocenił(a) film na 8
MusztardaSaperska

Ośmieszenie.

ocenił(a) film na 6
MusztardaSaperska

Pieprzysz trzy po trzy.

ocenił(a) film na 9
MusztardaSaperska

Po co jest? Po to, aby "zharmonizować" w naszych oczach wizerunek samego Clinta. Otóż rozchodzą się w zgodzie, z uśmiechem, życzliwie, z szacunkiem. Scena jest po to, abyśmy zwrócili na to uwagę. Tak samo jak i scena z nazwaniem czarnoskórego "Murzynem", zamiast "człowiekiem". W swoim najnowszym (i być może ostatnim) filmie Eastwood rozstawił kilka ważnych dla niego akcentów. Bardzo go za to szanuję.

ocenił(a) film na 6
lastmanstanding

Dobra. Czas na trochę faktów bo widzę dużo w tej dyskusji przekłamań.
- Eastwood popiera LGBT
- Eastwood popiera małżeństwa jednopłciowe
- w lutym tego roku oznajmił że popiera kandydata demokratów w nadchodzących wyborach
- Eastwood jest zwolennikiem aborcji
- jest za bardziej liberalnymi prawami dotyczącymi imigrantów
- jest za zmniejszeniem dostępu do broni
To są fakty, do każdego z punktów znajdę 10 cytatów Clinta.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
black_vesper

Po pierwsze, używanie takich określeń jak "hollywoodzkie bydło" jest przynajmniej nie na miejscu i kwalifikuję Cię do roli "bydła" o którym piszesz. Po drugie, z tym popieraniem republikanów bym uważał bo Eastwood jeszcze w tym roku poparł kandydata demokratów w nadchodzących wyborach prezydenckich (kandydat już się wycofał, ale w swoim programie miał praktycznie wszystkie te punkty o których napisałem wyżej). Po trzecie, wytłumacz mi jak działa Twój mózg. Po którym moim zdaniu wywnioskowałaś że jestem lewakiem? Wypisałem tylko kilka faktów. Ja ani Ty nie musimy się zgadzać z poglądami Eastwooda. Po czwarte, w którym miejscu go obraziłem? Równie dobrze mogę napisać że w swojej wiadomości obraziłaś samą siebie pisząc że jesteś konserwatystką bo konserwatyści to debile i statystycznie mają mniejsze IQ niż pozostała część społeczeństwa ale tego nie napisałem bo szanuję każde poglądy i to tak nie działa. Ogólnie Twój komentarz jest jakiś mega agresywny. Napisz do mnie na priv to chętnie Ci wyślę kilka cytatów Eastwooda i linków do każdego z punktów, które wymieniłem we wcześniejszej wiadomości tak żebyś nie miała już żadnych wątpliwości jakie Clint ma poglądy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
black_vesper

Lol. Przecież mój komentarz był znacznie grzeczniejszy niż Twój i ja w odróżnieniu od Ciebie nikogo w nim nie obraziłem. Przeczytaj go jeszcze raz jak nie zrozumiałaś. W którym miejscu napisałem że jesteś debilem??

black_vesper

Ale wiesz, że świat nie dzieli się na lewaków i prawaków, bo kompas polityczny jest dwuosiowy? Można być kapitalistą o progresywnych poglądach i taką osobą jest własnie Eastwood. Tak samo można być hardą konserwą społecznie, a popierać socjalizm (cały stalinizm taki był, który tępił np. homoseksualistów). Ludzie nie dzielą się tylko na prawaków i lewaków, postrzeganie w ten sposób świata w kategoriach czerni i bieli jest prymitywne. Jeśli Eastwood otwarcie popiera związki homoseksualne i krytykuje Republikanów za homofobię, jesli jest za aborcją (zawsze był pro - choice), jeśli ma poglądy pro - pokojowe i brzydzi się militaryzmem i wojną, to jest światopoglądowo liberałem. Na Republikanów głosował dlatego, że czuł pogardę do Obamy za konflikty zbrojne.
Sam Eastwood mówił w wywiadach, że społecznie jest liberalny, natomiast gospodarczo jest prawicowy (tj. prokapitalistyczny). Czyli innym słowem jest libertarianinem. On chyba sam lepiej wie, kim jest.

lastmanstanding

On nie ma konserwatywnych poglądów. Poglądy społeczne ma bardzo liberalne, jest za aborcją, popiera zwiąki homoseksualne. Tyle że gospodarczo jest kapitalistyczny, tj. libertarianin. W USA takie osoby są często postrzegane jako konserwatyści, bo w USA potrafią dzielić ludzi tylko na Demokratów i Republikanów, co jest idiotycznym podziałem, ale to Ameryka. Eastwood poparł w któryś wyborach Romneya więc może dlatego przylepiono do niego łatkę konserwy. Libertarian o liberalnych poglądach jest osobą progresywną, a nie konserwatywną. Czyli jest kapitalista o liberalnych społecznych poglądach. Kapitaliści progresywiści istnieją, tak samo jak istnieją konserwy o poglądach socjalistycznych.

Przykładowo wypowiedź Eastwooda na temat związków osób tej samej płci (i mówiąc to krytykował akurat Republikanów): ''These people who are making a big deal out of gay marriage? I dont give a f*ck about who wants to get married to anybody else! Why not?! Were making a big deal out of things we shouldnt be making a deal out of. They go on and on with all this bullshit about sanctity — don't give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want."

lastmanstanding

Zgadzam sie w 100%. Oskary nie maja najmniejszego znaczenia. Chyba ze dla kolorowych pisemek, domow mody itd. Jak widze, ze jakis film, wspolczesny, otrzymal iles nominacji czy nagrod, to od razu nabieram podejzen, ze bedzie ideologicznie, szmirowato, itd. Trzymac sie klasyki!

ocenił(a) film na 5
lastmanstanding

Za co oceniłes ten film na 8? Co było w nim bardzo dobre, nudna droga czy ckliwe umieranie?

lastmanstanding

Ja pie rdole xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones