PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540501}
7,1 41 332
oceny
7,1 10 1 41332
6,1 11
ocen krytyków
Ostatnia miłość na Ziemi
powrót do forum filmu Ostatnia miłość na Ziemi

Czytam tu sobie, jaki to banalny film, że scenariusz z dziurami, że nierealistyczne, że co dalej, itp. A
mnie się wydaje, że tu nie o realizm czy logikę chodziło - bo to opowiastka filozoficzna o kondycji
człowieczeństwa. I bardzo mi się spodobała.

ocenił(a) film na 8
jagush

Oczywiście, że słyszeli. Tak się nazywała łajba mego ojca. 35 lat ciężkiej pracy, ale w końcu wyskoczyliśmy na biegun oglądać foki.

ocenił(a) film na 8
TyrtanoX

życie i praca w tym kraju to jedna wielka metafora, ale to całkiem off topic ;)

ocenił(a) film na 8
jagush

Hah. :)

TyrtanoX

Co do tytułu - ja bym jednak dał: "Zmysł doskonały". ("ew. 'idealny')
co do filmu - jeden z moich najukochańszych. Być może również dlatego, że, moim zdaniem, absolutnie niejednoznaczny. Uwielbiam otwarte zakończenia - choć tu jest akurat dość zamknięte - ale cały film da się zinterpretować na wiele sposobów. Tak, myślałem o tym, że miłość jest idealnym zmysłem ('najprostsze' wytłumaczenie). Ale to równie dobrze może być też właśnie film o tym, żeby cieszyć się życiem itp. itd. blabla. Ale może być też właśnie tak, że 'zmysłem' idealnym jest człowiek. Drugi człowiek...
...i to także w taki sposób, że - w obliczu apokalipsy ('apokalipsy'?) - pożądamy bliskości, drugiego człowieka, tak bardzo, że aż wmawiamy sobie, że to wielka miłość. Bo niby co miałoby sugerować, że Eva i Ewan tak się strasznie pokochali? To bliski koniec świata mógł ich wpędzić w swoje objęcia. Tylko to im zostało. Tak czuli się bezpieczniejsi, szczęśliwsi... Było im raźniej... Nie wykluczam takiej opcji.

jagush

"Przytłoczony smutkiem, ludzie dotknięci wszystkimi co stracili, kochankowie, których nigdy nie mieli, przyjaciele którzy odeszli, myśl o wszystkich ludziach których zranili.. najbardziej przytłoczony smutkiem i wreszcie brak powonienia.To jest choroba" !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones