PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789687}

Nić widmo

Phantom Thread
7,0 45 tys. ocen
7,0 10 1 45093
8,4 53 krytyków
Nić widmo
powrót do forum filmu Nić widmo

Kogo my tu mamy:
* autystycznego projektanta mody. Co za sztampa.
Gdyby on był w kolejności malejącej: politykiem, lekarzem, księgowym, tramwajarzem, to wrażenia by już takiego nie robiło. Prawda?
Mamy Projektanta Mody powszechnie podziwianych kiecek, który nie rozumie emocji otaczających go osób. Zespół Aspergera.

* zauroczoną w nim modelkę, która jest przekonana, że jest w stanie go odmienić.
Co za nuda. Ileż to kobiet na świecie jest przekonana, że ich miłością są w stanie odmienić faceta. Ich miłość wyleczy jego chorobę psychiczną, wyciągnie z nałogu, doda śmiałości i pozwali znaleźć w końcu jakąś pracę. Modelka nie zauważa, że irytujące dla niego jest nawet to, gdy tosta nożem smaruje masłem.

Pojawia się GRZYB i następuje cudowna przemiana głównego bohatera w romantycznego, pełnego wdzięczności kochanka.
Grzyb i sraczka wyleczyły go z Aspergera?
Litości!
To ma być poważne kino?

To dopiero połowa filmu.
Oczywiście działanie grzyba ustępuje, a wtedy....

Myślałem, że nie dotrwam do końca, choć początek filmowo, wizualnie jest bardzo apetyczny.
3 przerwy na papierosa, raz na siusiu. 6 spojrzeń na zegarek: "ile jeszcze do końca".

Komentarz na Fimwebie tylko po to, abym się na ten film nie nadział po raz kolejny.

Oskar za stroje?! Przecież te wszystkie modelki w nich wyglądały, jakby były w ciąży. Zwróćcie uwagę! Te kiece nienaturalnie uwypuklały im brzuchy!

ocenił(a) film na 10
Nikodem123

Grzyby nie odmieniły jego osobowości. Po prostu Woodcock miał dla niej czas tylko wtedy, kiedy nie mógł pracować. Zaręczył się z nią od po tym jak go wspierała w chorobie. Potem było już wszystko po staremu. Poza tym wydaję mi się, że ten temat powinien mieć oznaczenie uwaga spoiler.

ocenił(a) film na 3
Springfield12

Ocena 10 na 10! Top topów!
Lepszego filmu nie można już nakręcić? Naprawdę?
Nie wiem czy mój komentarz jest spoilerem. Ja po prostu tego filmu nie pamiętam.
To arcydzieło takie na mnie zrobiło wrażenie, że... ostrzeżenie dla samego siebie, aby nie oglądać tego po raz drugi, jest wciąż aktualne.

ocenił(a) film na 10
Nikodem123

Są lepsze filmy. Choćby nawet nowy "Oppenheimer" mi się bardziej podobał. Cóż gusta są różne. Mi w tym filmie podobało się wszystko. Od oprawy adiowizualnej do fabuły i stylu narracji.

ocenił(a) film na 3
Springfield12

Springfield12
ocenił(a) ten film na: 10
Nikodem123 Są lepsze filmy. Choćby nawet nowy "Oppenheimer" mi się bardziej podobał. Cóż gusta są różne. Mi w tym filmie podobało się wszystko. Od oprawy adiowizualnej do fabuły i stylu narracji.

O gustach się nie dyskutuje, natomiast o punktacji filmów można.
Oceniłeś ten flim na 10/10 czyli top of the top. Teraz okazuje się, że znalazłeś film, który ci się podoba jeszcze bardziej: "Oppenheimer".
I co? Skali teraz zabrakło?

ocenił(a) film na 10
Nikodem123

Jest więcej niż dziesięć filmów, które różnią się jakościowo. Dlatego przeważnie brakuje miejsca w skali.