PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789687}

7,0 10 1 44435
8,4 45
ocen krytyków
Nić widmo
Paul Thomas Anderson jest jedynym pracującym dziś pierwszoligowym reżyserem amerykańskim, po którym... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Nić widmo" to rewelacyjnie zagrane, przemyślane i lubujące się w detalach kino.  więcej
"Nić widmo" jest przede wszystkim filmem o wyobrażeniach. Ekstrawagancki krawiec jest podobno geniuszem, lecz traci klientów. Myśli, że ma władzę, lecz jest rozstawiany po kątach. Sądzi, że znalazł miłość, lecz jest tylko manipulowany przez kelnerkę. Uważa, że rządzą nim metafizyczne siły wyższe, lecz nie próbuje z nimi walczyć. więcej
Twórca "Boogie Nights" serwuje nam filmowy przysmak, który jest niezwykle subtelny i zmysłowy, ale jednocześnie wyrafinowany i wyrazisty niczym sos grzybowy przygotowywany przez Almę dla swojego ukochanego. Reżyser od wielu lat znany jest z tego, jak wielką wagę, przykłada do strony wizualnej swoich filmów. "Nić widmo" jest tego najlepszym przykładem. Każdy kadr jest tutaj dopieszczony pod każdym względem. Dodając do tego rewelacyjne aktorstwo "Nić widmo" wyrasta na jeden z najlepszych obrazów roku, który słusznie zbiera teraz wiele prestiżowych laurów. więcej
Miłość nie jest prosta. Miłość często stawia nasze życie na głowie. Miłość to swego rodzaju współzależność. Miłość to dwie jednostki, które kochając siebie nawzajem decydują się na pewne zasady gry. Paul Thomas Anderson uszył film właśnie o takiej grze zwanej "miłość" opowiadając o niej w wyjątkowy sposób. więcej