PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 861
ocen
9,6 10 1 58861
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Prawa autorskie

ocenił(a) grę na 10

Czy koncept wiedźmina tzn. członka organizacji zabijającej potwory na zlecenie której członkowie podjęci są mutacją jest objęty prawami autorskimi. Czyli jeśli napisałbym książke w której są osoby o podobnych cechach ale pod inną nazwą, to miałbym jakiś problem z prawem ?

ocenił(a) grę na 10
mistrz_sheldon

Jest to chyba zbytnia ,,inspiracja" twórczościom Sapkowskiego.

ocenił(a) grę na 10
mistrz_sheldon

Wydaje mi się, że wiedźmin nie ma jako takiej marki, znaku towarowego... No ale wiesz, napisać książkę w Polsce o bractwie zmutowanych zabjców potwórów to strzał w stopę, raczej by się ne wybroniło:)

ocenił(a) grę na 10
laxman

Wiesz, takie Metro 2033 się wybroniło. Znalazło się dużo autorów, którzy zaczęli pisać o apokalipsie w takim świecie. Mnie to zupełnie nie przekonało, ale nie było jakiejś wielkiej fali krytyki ze strony mediów i czytelników.

niedobitek_1

Tyle, że autor Metra na to zezwolił, wyrażając nawet wsparcie.

ocenił(a) grę na 10
bartoszcyc8

No a jakby teraz Sapkowski powiedział, że pozwala to zmieniłoby nastawienie ludzi ? Moje na pewno nie. Uznałbym jedynie, że idzie na pieniądze ;P

ocenił(a) grę na 10
mistrz_sheldon

Nie tyle sam koncept, co cała książka jest objęta prawami autorskimi. Mógłbyś być osądzony o plagiat, jeśli Sapkowski, bądź wydawca by zechciał.

mistrz_sheldon

Czy Pan Andrzej Sapkowski ma prawa do wszystkich wiedźminów jako powiedzmy "rasy"? Czy tylko do Geralta? Jeśliby użyć jakiegoś nowego innego wiedźmina jako postaci drugoplanowej? No bo dajmy na to np. o elfach, krasnoludach czy czarodziejach można pisać bez posądzenia o plagiat, o ile się nie mylę? Nie byłoby tak samo z wiedźminami jako takimi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones