PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611338}

Twierdza

Stronghold
8,2 6 132
oceny
8,2 10 1 6132
Twierdza
powrót do forum gry Twierdza

Jest kilka niedociągnięć i wad:

-kampania jest w porównaniu z innymi grami słaba (nie możemy zadecydować, które ziemie chcemy
podbić; nie zaczynami misji budując "od zera", tylko ulepszam gotowe już zamki czy zabudowania;
raz się bronimy, raz atakujemy i nie możemy sobie sami wybrać jednostek, którymi chcemy dowodzić
-twórcy gry narzucają nam dużo i za dużo)
-fabuła jest bardzo uboga (tracimy ojca - o którym ktoś tam co prawda wspomina ze dwa razy, ale
nawet nie pokazują nam wydarzeń sprzed rozpoczęcia kampanii - i musimy go pomścić, pokonując
wszystkich wrogów po kolei, ostatni z nich jest najsilniejszy), praktycznie żadnych wątków
pobocznych (chyba są tylko dwa - śmierć Lorda Wełnowora i wykupienie króla - które i tak naprawdę
niczego nie zmieniają w grze).
-ciężko poznać jakichkolwiek twórców gry, przez co wydaje się niedopracowana (dubbingi bardzo
słabe, praktycznie nie ma aktorów udzielających się w tej grze), przez co właśnie od tej strony gra
wydaje się mocno utykać.
-kampanie są tak naprawdę tylko dwie, są króciutkie, ale to na szczęście dopracowali w kontynuacji,
która jest ogólnie wyraźnie lepsza.
-szybko się nudzi, no bo ile razy można atakować zamki, albo je budować, no ile ? Kilka tygodni i już.

Trochę to dziwne, że ta nie najgorsza, ale nie wybitna gra ma wyższą ocenę niż niektóre lepsze i
bardziej uznane, no ale cóż... ; J

Starigniter

rzeczywiście gra ma słabą fabułę i jest bardzo liniowa,ale ma swój klimat i można do niej wrócić co jakiś rok czy dwa czy pół roku z sentymentu(to jedna z pierwszych gier,w które zagrałem)no i przecież po nabraniu doświadczenia w tej grze można przejść na TK,która jest moim zdaniem arcydziełem,z jeszcze wspanialszym klimatem i grywalnością,choć trochę brakuje fabuły nie licząc bardzo ubogiej fabuły jednej z kampanii historycznych.Natomiast jeżeli w drugim od dłou minusie chodziło Ci o twierdzę 2,to się nie zgodzę,nie spodobała mi się

ocenił(a) grę na 7
hhhhggh

Nie, chodziło mi o Twierdzę Krzyżowiec. We wspomnianą Twierdzę 2, czy Twierdzę Legendy nawet nie zamierzam grać.

Natomiast Stronghold też była jedną z moich pierwszych gier, w jakie grałem, no ale stwierdziłem, że jednak z upływem lat nie jest już tak fajna jak kiedyś. Oczywiście to nie jest zła gra i jeszcze kiedyś na pewno zagram w nią ponownie, ale moim zdaniem takie gry jak Warcraft III biją Twierdzę na głowę pod każdym względem.

ocenił(a) grę na 9
Starigniter

Chyba żartujesz, mówiąc że Krzyżowiec jest lepszy od oryginału. Wytykasz Twierdzy szczątkową fabułę, podczas gdy Krzyżowiec nie ma jej wcale, misje polegają zawsze na tym samym (zniszcz zamek/zamki wroga), a klimat jest totalnie zniszczony przez położenie zamków w odległości 200 metrów od siebie i walkę np. z dwoma Salladynami naraz. Nie mówiąc o tym, że połowę misji w Krzyżowcu można przejść budując na samym początku targowisko, sprzedając wszystkie zasoby, a następnie budując gildię najemników (czy jak to się nazywało), szybko wykupując jednostki i atakując zanim przeciwnik zdąży wybudować mur czy cokolwiek innego.
Twierdzę ze smakiem przeszedłem już trzeci raz w życiu. Do Krzyżowca podchodziłem 3 razy, najdalej zachodząc do połowy rozgrywki znużony ciągle tymi samymi misjami.

ocenił(a) grę na 10
Curt90

Dokładnie. Nigdy nie rozumiałem tych zachwytów nad Twierdzą Krzyżowiec. "Kampania", gdzie misje nie są ze sobą w żaden sposób powiązane to jakaś kpina. Twórcy poszli po najmniejszej linii oporu. Zbili kasę zbytnio się nie przemęczając. To lenistwo wyraźnie widać chociażby po jednostkach arabskich, które nie mają swoich budynków produkcyjnych, w których można by wyrabiać broń oraz pancerz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones