PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642590}
9,1 26 685
ocen
9,1 10 1 26685
The Last of Us
powrót do forum gry The Last of Us

Emocje

ocenił(a) grę na 10

The Last of Us to jedna z najlepszych gier, jakich było mi dane poznać. Przeczytałem mnóstwo komentarzy na temat tej gry, ale ja nadal mam niedosyt. Przez całą grę miałem wrażenie, że ktoś z dwójki naszych bohaterów zginie. Chciałem happy endu. Chciałem, by Joel załatwił sprawę u Świetlików, wzięli to co chcieli i puścili ich do domu, do Tommy'ego. Gdy dowiedziałem się, że Ellie musi umrzeć dla świata, nie chciałem tego. Chciałem, by Joel ją uratował. Kiedy wynosił ją ze szpitala na rękach, przypomniała mi się scena z prologu, gdy tak samo wynosił swoją córkę. Wzruszyłem się strasznie. Happy end był coraz bliżej, lecz wszystko legło w gruzach. Po słowach Marlene, że Ellie chciała by tego, po kłamstwie Joela (które zdaje się, że przejrzała Ellie) i opowieści o ugryzieniu w Bostonie i przyjaciółce poczułem ból. Po prostu. Gra się skończyła, a ja przez 2 dni po jej zakończeniu nadal myślę, co stało się dalej. Czy Ellie zaufała Joelowi?

Oczywiście nie wszystko w tej grze jest idealnie, nie podoba mi się jedna rzecz:

W środku gry zorientowałem się, że Ellie to przecież Ellen Page. Wchodzę w internet i rzeczywiście. To na początku miała być Ellen, ale trochę zmienili jej rysy. Ja nadal tam widzę Ellen Page. Oczywiście nie mam nic do Ellen, ale po prostu to mi się nie podoba. No i oczywiście DLC. Dla większego efektu "Ellen" główną bohaterkę zrobili lesbijką. Można się spierać, ja też na początku miałem wrażenie, że ten pocałunek był z radości, przyjacielski. Później obejrzałem tę scenę w języku angielskim i dla mnie ewidentnie jest tam widoczne, że te dwie dziewczyny są/chcą być razem. Nie wspomniałbym nawet o tej scenie, gdyby nie to, że przestałem widzieć w Ellie tę fajną, zadziorną dziewczynę z ciętym językiem, tylko Ellen Page. No ale co poradzić :)

Wiem, że było już milion tematów na temat zakończenia tej gry, ale ja musiałem to z siebie wyrzucić. 2 dni temu skończyłem grę, do teraz się nad nią zastanawiam. Jest ktoś, kto podziela moje zdanie? :)

Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
puhe11

Ból pod koniec gry który tobie towarzyszył czuło większość graczy w tym i ja. Też chciałbym wszystkiego dobrego dla tych postaci, niestety zakończenie jest brutalne tak jak cała gra i świat w którym postacie się znajdują. Bardzo znienawidziłem pod koniec świetlików oraz Marlene która zamiast dziękować Joelowi to mogła by go zabić. Tak samo wkurzyło mnie gdy Joel ratował Ellie po utopieniu to świetliki zamiast mu pomóc to ogłuszyli go. Wydaje mi się że Marlene wcale tak się Ellie nie opiekowała, i dla zdobycia lekarstwa zrobiła by wszystko. Rozumiem że to może oznaczać odbudowę świata i zwalczenie infekcji, lecz chyba osoba która miała by się dla lekarstwa poświęcić sama powinna o tym zdecydować.

Co do tematu Ellen Page to nigdy nie było potwierdzone że twórcy wzorowali się na niej, przecież Ellie wcale nie jest tak podobna do Page, wystarczy zobaczyć zdjęcia w google. Na początku Ellie miała mieć 16 lat a nie 14 i widać to w pierwszym zwiastunie i zdjęciach, potem jest młodsza. Ellen page ma ciemniejsze włosy. Kilka moich znajomych którzy nie grali w grę, ale słyszeli na internecie te porównania do Page, jak im pokazałem zdjęcia z gry to od razu powiedzieli że nie jest podobna :) Tak samo dziwi mnie że wiele osób chciało by Ellen page w roli Ellie w filmie, a przecież aktorka ta ma 28 lat jak dobrze pamiętam :) Więc musi dużo młodsza zagrać.

ocenił(a) grę na 10
maniak18

Wiesz, najpierw poznałem grę The Walking Dead. Mimo, że gra jest wybitna, to nigdy się nie zastawiałem tak długi czas nad nią. Z The Last of Us po prostu jest inaczej. Cieszę się, że zaliczyłem tę grę dopiero teraz, bo rok temu bym się załamał :P

Mam nadzieję, że niedługo zostanie zapowiedziana druga część, gdzie kontynuowany będzie wątek Joela i Ellie :)

Co do Ellen, po prostu najpierw miałem styczność z Beyond Two Souls, dlatego po prostu nie chciałbym jej w TLoU. Przejadła mi się ;p

ocenił(a) grę na 10
puhe11

Ja bym nie liczył na kontynuację TLoU, a z informacji których wyczytałem to nawet jeśli by taka powstała to jest duże prawdopodobieństwo że będą inne postacie w 2 części. Niedawno twórca gry powiedział na ostatnim wydarzeniu poświęconym tej grze "goodbye Joel and Ellie".

Obecnie ostro zabierają się za film, oraz będą książki i inne gadżety związane z grą.

ocenił(a) grę na 10
maniak18

Też słyszałem o tym, że ewentualna nowa część ma być z innymi bohaterami, ale gdzieś też przeczytałem, że osoba, która to powiedziała stwierdziła, że została źle zrozumiana i miała na myśli to, że koniec wątku Joela i Ellie ze Świetlikami. Mam nadzieję, że jednak wyjdzie ta dwójka, tym bardziej, że tak ogromny sukces odniosła pierwsza część :)

puhe11

Według mnie 2 cześć na pewno będzie, domyślam się, że może jakoś pod koniec 2015 roku zostanie zapowiedziana kontynuacja.
A co do tego kto powinien w niej być, według powinni to być nadal Ellie i Joel, strasznie się z nimi zżyłam, przede wszystkim z Ellie (jest to najlepsza postać żeńska jaką miałam przyjemność poznać, grać), nie wyobrażam sobie 2 części bez nich, chociaż owszem ich wątek się skończył, ale tak jak napisał puhe11 był to jedynie wątek ze świetlikami, a wierzę że ND może zrobić jeszcze lepszą historię i mam nadzieję, że przebiję ona jedynkę :)
Jednak nowi bohaterowie mogli by wnieść nowe charaktery i ciekawą przygodę, tak sobie od kilku dni myślę kto mógłby nimi być to stwierdziłam (proszę nie bić za moje pomysły :) że mogłyby być to siostry (my kierowalibyśmy starszą) które przeżyłyby przejęcie danej strefy kwarantanny (może w Europie, a nie tylko w stanach działa by się akcja) przez łowców i teraz starając się przeżyć uciekają od niebezpieczeństwa po drodze doświadczając przykrych rzeczy. Historia mogłaby się skupić na relacjach (tak jak w 1) tych dziewczyn i przemocy jaka krąży wobec tego świata.
Dobra ta moja opowieść jest bez sensu, ale chciałam się tym podzielić :)
Strasznie czekam na 2 część dlatego w mojej głowie takie pomysły powstają :D

ocenił(a) grę na 10
aneciora11

Ja natomiast chciałbym, aby była kontynuacja wątku Ellie i Joela :) Nie chciałbym przede wszystkim czegoś w stylu 5/10 lat później, ponieważ jakoś nie wyobrażam sobie ich starszych :P Tak sobie myślałem też o tym, co mogłoby być w dwójce i wpadłem na takie coś:

1. Okazuje się, że osada Tommy'ego już nie istnieje, została przejęta i
a) Tommy uciekł z bliskimi - poszukiwanie Tommy'ego, poznawanie nowych, różnorodnych bohaterów kierując naszym duetem z pierwszej części,
b) Tommy nie żyje - zemsta? Chociaż trochę to banalne...

2. Po powrocie do Tommy'ego sielanka - Joel uczy Ellie pływać, grać na gitarze (tak jak obiecał :), pokazywanie teraźniejszych normalnych dla nas czynności tj. oglądanie filmów (Tommy o tym wspominał jesienią), może jakaś inna rozrywka tj. gra na komputerze (w DLC Ellie zapytała się czaszki-wróżby właśnie o to) itd. Następnie wszystko się sypnie, i fabuła potoczy się dalej - ludzie z Naughty Dog już najlepiej będą wiedzieli jak to poprowadzić :)

Najbardziej właśnie chciałbym zobaczyć tą drugą opcję :P Chciałbym, aby Ellie poznała to co było kiedyś było normalne - w pamięci nadal mam jak nie dowierzała Samowi, że w tym zniszczonym samochodzie sprzedawane były lody i musiała się spytać Joela czy to prawda, lub też gdy zobaczyła plakat jakiejś modelki i zagadała do Joela, że myślała, że w "jego czasach" było dużo jedzenia, a gdy usłyszała, że nie jadła z wyboru, stwierdziła, że to głupota :)

Swoją drogą pisałem to wcześniej, ale trochę zawile więc napiszę jeszcze raz w kilku zdaniach:
W pierwszej części byłem pewny, że właśnie któryś z naszych bohaterów umrze, lecz kiedy się okazało, że przeżyli to po zakończeniu to i tak byłem smutny ze względu na to kłamstwo właśnie (chociaż popieram Joela, mimo wszystko). Miałem nadzieję, że Joel chociaż raz, porządnie przytuli Ellie i powie jej, że jest dla niego jak córka (tak wiem, przytulił ją raz, kiedy zabiła Davida, ale to bardziej, żeby ją uspokoić). Właśnie taką ich relację chciałbym zobaczyć w tej drugiej części i chciałbym ostatecznego happy endu :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones