PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642590}
9,1 26 685
ocen
9,1 10 1 26685
The Last of Us
powrót do forum gry The Last of Us

Żyrafa...

ocenił(a) grę na 10

Zauważyłam, że niejednokrotnie w grze pojawia się motyw żyrafy. Pluszak w pokoju Sary, stado żyraf w tym mieście, nawet w scenie gdy Joel ucieka z nieprzytomną Ellie do windy i mijają oddział dziecięcy to na ścianie jest narysowana żyrafa. Jestem pewna że było ich więcej tylko tego nie zauważyłam... Ktoś wie może czy to zwykły przypadek czy jakiś "smaczek" od twórców ? :)

ocenił(a) grę na 10
anonimka123

Ech, kochane żyrafy... bardzo ubarwiły TLoU!

Podstawowo są upamiętnieniem Sary, a szerzej - symbolem natury w zdewastowanej rzeczywistości. Ellie również je uwielbiała. Wybrano je ze względu na to, że są egzotyczne (Afryka), a jednocześnie bardzo popularne, to najwyższe zwierzęta lądowe. Wszyscy lubią żyrafy, niezależnie od kontynentu. Są po prostu charakterystyczne i nic dizwnego, ze twórcy je wybrali.

W grze pojawiają się, poza Twoimi wzmiankami:
- ,,Giraffic Park" - film grany w kinie, widoczny szyld, pierwszy etap gry w czasie ucieczki przez miasto
-żyrafę pluszaka trzyma dziewczynka, w momencie, kiedy idziemy spotkać się z Robertem
- w mieście Billa w jednym domu jest jej obrazek, podobnie jak w tamtejszej szkole
- w pokoju, gdzie poznajemy Sama i Henry'ego, jest zdjecie psa i obok małe żyrafy
-w sklepie zabawkowym w Pittsburgh - chyba z pięć
- pluszak w kanałach, po rozdzieleniu się
- na ,,Ranczu", jako częsć kolekcji zabawek wp okoju, gdzie Ellie czyta pamiętnik
- reklama zoo w Salt Lake
- no i w dodatku Left Behind: w salonie gier

Fajnie się twórcy przyłożyli, jak do całej gry. Każdy może się pobawić w malutkie interpretacje

ocenił(a) grę na 10
laxman

Wczoraj dostrzegłam tę reklamę zoo. Heh, nawet do głowy mi nie przyszło, że wybrano żyrafy ze względu na ich egzotykę... lecz z drugiej strony mogli wybrać każdego innego egzotycznego roślinożercę :)) Za bardzo chciałam się zgłębić w samą symbolikę żyraf niż skojarzyć ją po prostu uosobieniem tego co przetrwało po apokalipsie.. Dziękuję za podpowiedź ;)

ocenił(a) grę na 10
anonimka123

Są egzotyczne, charakterystyczne i kochane:) Jasne, mogły być to inne zwierzęta, ale wybrali takie i można to uzasadnić. Akurat tym twórcom można zaufać, jeśli chodzi o ich wizję. TLoU to szczytowe osiagnięcie zeszłej generacji.
Takich wątków jest wiele, np. niejasna, delikatna kreacja Billa i jego domniemanego homoseksualizmu. Cała histroia jest zbudowana na szarosciach, jak w dobrym postapo.

ocenił(a) grę na 10
anonimka123

Mnie też się podobają te żyrafy, a scena z żywą wywołuje tyle pozytywnych emocji że człowiekowi przed ekranem się serce raduje. Fajnie ukazany kontrast pomiędzy szarym i brutalnym światem.

Jako ciekawostkę podam, że ta scena z prawdziwą żyrafą twórcy zaczerpnęli z filmu Jurasic Park :) A w pierwszych planach chcieli umieścić zebrę, ale zdecydowali się na żyrafę właśnie z powodów przedstawionych powyżej w tym temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones