PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36656}

Cudowne lata

The Wonder Years
7,6 25 902
oceny
7,6 10 1 25902
7,8 10
ocen krytyków
Cudowne lata
powrót do forum serialu Cudowne lata

Witam wszystkich

Ostatnimi czasy stałem się jakiś taki sentymentalny, więc postanowiłem odwiedzić filmweb i przypomnieć sobie seriale (skierowane głównie do młodzieży), które będąc nastolatkiem z zamiłowaniem oglądałem. W ten sposób trafiłem na forum "Cudownych lat", serialu który (przynajmniej według mnie) najbardziej kojarzy mi się z okresem gdy chodziłem do podstawówki.
Pamiętam, że oglądając każdy kolejny odcinek "Cudownych lat" na blisko pół godziny stawałem się Kevinem Arnoldem, przeżywając jego sukcesy, niepowodzenia, problemy w szkole i poza nią. Fred Savage stworzył niezwykle wyrazistą i przekonującą kreację, jego gra jest tak naturalna że można odnieść wrażenie, iż serial przedstawia dorastanie "prawdziwego" Kevina Arnolda, a nie filmowego bohatera stworzonego na potrzeby serialu. Wydaje mi, że w tym tkwi siła tego serialu.
Z serialem tym wiążą się oczywiście niezapomniane postaci (no właśnie: mówi się "postaci" czy "postacie"?) Pola Fajfera (mi jego nazwisko od zawsze kojarzy się ze słowem "frajer", a wam?) i Wendy Cooper, które od razu przychodzą człowiekowi na myśl, gdy usłyszy dwa jakże magiczne słowa: cudowne lata. Poza tym świetnie dobrano członków rodziny Arnoldów, a Wayne po prostu wymiata (jego teksty w stylu "Milcz głąbie!" albo "Milcz knocie!" to po prostu rewelacja).
Gdy pomyślę sobie, że głowni bohaterowie mają już 35 lat (a ja sam 27) to łezka mi się w oku kręci. Ktoś spyta "Dlaczego?" Ano dlatego, że zarówno oni jak i ja jesteśmy już dorosłymi ludźmi i na zawsze już wyrośliśmy z wieku głównych bohaterów serialu. Na szczęście, gdy oglądam któryś z odcinków znów staję się nastolatkiem... Czyż to nie magia?
Dzisiaj nie ma już takich seriali (i wydaje mi się, że chyba już nie będzie). Cóż więc nam pozostaje? No cóż chyba nie pozostaje nam nic innego jak poraz kolejny rozpocząć "przygodę" z takimi serialami jak "Cudowne lata" (bo oczywiście zdaję sobie sprawę, że są inne świetne seriale z przełomu lat 80 i 90-tych).

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 10
Latajacy_Szkot

Faktycznie bardzo sentymentalnie się zrobiło ;) Kiedyś można było napisać "postacie", teraz jak się wydaje jest to forma niepoprawna ale pewności nie mam. Co do samego serialu - mam podobne uczucia jak i Ty. Zaczynam oglądać go ponownie i powiem jedno - ten serial się nie starzeje a raczej dojrzewa wraz ze swoimi fanami. Znakomita obsada, tak jak napisałeś to jedynie cząstka tego wspaniałego dzieła. Nie bez znaczenia jest muzyczna strona no i najważniejsza kwestia - dialogi i narracja. Wszystko to sprawia że "Cudowne lata" po raz kolejny przyśpieszają bicie mojego serca, wprowadzają w chwile nostalgii i zamysłu, co rzadko się ostatnimi czasy zdarza.... "Cudowne lata" - znalazły miejsce w moim Top5 seriali wszech czasów a czy to kwestia sentymentu nie obchodzi mnie w ogóle ;)

ocenił(a) serial na 8
Latajacy_Szkot

Zgadzam się z Tobą.Dla mnie ten serial również posiada magię i sprawia,że wracam do czasów dzieciństwa i dorastania..Wszystko było wtedy takie proste,lepsze..Faktycznie tak sentymentalnie się zrobiło..ale co z tego:)Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 10
Latajacy_Szkot

Serial absolutnie genialny - scenariuszowo aktorsko muzycznie - majstersztyk... do autora jedna drobna uwaga - Winnie Cooper ewentualnie Gwendolin Cooper ale raczej nie Wendy ;)
P.S. Dla mnie Ross z 'Przyjaciół' to do dziś 'chłopak Karen' ;))

ocenił(a) serial na 10
Latajacy_Szkot

Mam 13 lat, a po prostu to uwielbiam. Oglądam to kiedy tylko leci, z rodziną. Tworzę wspomnienia :D Ogólnie lubię wszystko z lat 80' i wogóle z lat, kiedy moi rodzice byli w moim wieku. Ten serial jest w czołówce moich ulubionych. Śmieję się przy nim czasem tak, jak niestety nie mogę się pośmiać z współczesnych seriali młodzoeżowych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones