PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534418}

Columbo

7,8 18 998
ocen
7,8 10 1 18998
7,2 12
ocen krytyków
Columbo
powrót do forum serialu Columbo

Czy był kiedykolwiek wyemitowany w polskie tv ?

Ruben_fw

Oba piloty (pierwszy z 1968 i drugi z 1971) pokazała kilkanaście tygodni temu TVS.

direct39

Chyba nie od wczoraj od początku leci na TVS i był odcinek Morderstwo z książki z Jackiem Cesidim ale pilota nigdy noe widziałem w tv .

Ruben_fw

Pilot też był. Pierwszy z nich osobiście w TVS widziałem, więc był na pewno. Co do drugiego głowy nie dam, ale pierwszy był na 100%.

direct39

Tzn z 1968 roku ?

Ruben_fw

Tak, ten z 1968. TVS wtedy od niego zaczęła.

direct39

To ja nie widziałem pilot o czym był. ?

Ruben_fw

Opisy z wydania DVD:

Pilot nr 1 "Przepis na morderstwo" (1968):
Dr Ray Flemming zamierza zamordować swoją bogatą żonę. W planie działania uwzględnia pacjentkę, z którą ma romans. Wkrótce okazuje się, że jego alibi nie jest tak doskonałe, jak myślał, a przekonuje się o tym, gdy do śledztwa wkracza porucznik Columbo.

Pilot nr 2 "Okup za nieżywego człowieka" (1971):
Leslie Williams morduje swojego męża, a ciało wyrzuca do oceanu. Następnego dnia informuje policję o porwaniu i inscenizuje przekazanie okupu. Nieczystą grę demaskuje jej przybrana córka.

Pierwszy pilot to wg mnie jeden z najlepszych odcinków, choć nie trudno zauważyć, że tamtejszy Columbo to dość wczesna wersja postaci, mająca kilka cech, których w późniejszej regularnej serii brak (np. krzyczenie na podejrzaną). Ponadto nie ma samochodu, a słynny płaszcz przez większość odcinka trzyma w ręku.

ocenił(a) serial na 10
direct39

Oba piloty wyemitowała TVS. Pierwszy 1 wrzesnia, drugi 2 września. Ogólnie TVS wyemitowała od 1 września do wczoraj wszystkie odcinki jakie powstały. Od wczoraj zaczęli powtarzać odcinki od nowa, zaczęli od godz. 23:05 (bo 20:10 był jeszcze ostatni). Ale niestety tym razem zaczeli od odcinka 3, a zapomnieli od 2 odcinków pilotażowych.

ocenił(a) serial na 10
M_COL

Trzeba napisać do TVS, żeby powtózyli tez piloty, im więcej osób napisze tym większa szansa, że przychylą się do prośby.

M_COL

Jest na cda nawet niezły choć odcinki późniejsze trochę lepsze .I Porucznik jakiś inny .

direct39

Zdaje mi się że na cda jest pilot.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones