PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623838}

Amerykańscy Bogowie

American Gods
7,5 21 tys. ocen
7,5 10 1 21053
7,5 6 krytyków
Amerykańscy Bogowie
powrót do forum serialu Amerykańscy Bogowie

Świetny pierwszy odcinek, tak jak w Legionie, rozbudził apetyty na coś genialnego. niestety dalej już tak dobrze nie było.
to samo z American Gods. drugi odcinek dosyć przeciętny. książki nie czytałem, ale mam nadzieję, że to nie będzie jakaś sentymentalna podróż po Ameryce w poszukiwaniu nie wiadomo czego, a tak to się na razie zapowiada.

ocenił(a) serial na 8
_Bunuel_

Mnie na razie chwycił za miejsca intymne. To przyrównanie do "Legion" trafne, tam tez czułam ekscytacje która malała i malała z każdym kolejnym seansem aż w końcu nie obejrzałam tego do końca, zmusić się nie mogę.
Natomiast tutaj -nie wiem- czuje się oczarowana tym co widzę , ta odjechaną historią , klimatem i na razie oba odcinki wjechały jak w masło. Nic mnie nie nudziło. Na pewno pomaga w tym przypadku nie znajomość książki- i zachowanie dzięki temu świeżego podejścia do tego co się dzieje na ekranie i nie wiadoma do czego ta historia zmierza.
Końcówka drugiego odcinka -bomba.

_Bunuel_

To jest dopiero wprowadzenie do tego świata. Musisz rozkminić tak jak Cień o co tu chodzi. To wszystko jest prawdziwe czy postradałeś zmysły.
Serial trzyma się książki, kilka drobnych rzeczy zostało zmienionych ale wiernie oddaje jej klimat i wydarzenia.

ocenił(a) serial na 9
_Bunuel_

Legion do samego końca poradził sobie z utrzymaniem wysokiego poziomu, nawet jeśli odrobinę opadł z najwyższego.

ocenił(a) serial na 7
_Bunuel_

Akurat pierwszy odcinek Legionu nie był wybitny. Miał świetne momenty, ale miał też fatalne. Późniejsze były znacznie lepsze. Amerykańscy Bogowie na razie są podobni. Świetne momenty są psute przez te gorsze. Mnie osobiście bardzo nie podobały się retrospekcje na samym starcie. Zwłaszcza, że efekty specjalne są słabiutkie i wszystko wychodzi bardzo sztuczne. Książkę bardzo lubię, więc mam nadzieję, że będzie lepiej.

_Bunuel_

No właśnie Legion miał odwrotną tendecję niż opisujesz, im dalej, tym lepsze odcinki z majstersztykiem w bodajże przedostatnim. Tylko sam finał był ździebko rozczarowujący.