Nie ma zaskoczenia. "
Thor: Miłość i grom" zgodnie z przewidywaniami rozgromił konkurencję i umościł sobie wygodne gniazdko na szczycie box-office'owego zestawienia. Najnowsze widowisko
Marvela zadebiutowało w 47 krajach zarabiając w weekend
110,4 mln dolarów.
Ponieważ w wielu miejscach na świecie "
Thor: Miłość i grom" wystartował już w środę, to w sumie jego zagraniczne wpływy na koniec tygodnia wyniosły 159 milionów dolarów. Daje to 9. najlepsze otwarcie wśród produkcji
Marvela i wynik o 29% lepszy od tego, jaki osiągnął "
Thor: Ragnarok".
Zgodnie z oczekiwaniami najlepszym rynkiem była Korea Południowa. Widowisko zarobiło tam 15,3 mln dolarów. Niewiele gorzej poradziło sobie w: Wielkiej Brytanii (14,8 mln dolarów), Australii (13,8 mln) oraz Meksyku (11,8 mln dolarów).
Po dodaniu kwoty z rynku amerykańskiego otrzymamy 302 miliony dolarów. Jest to dziewiąta hollywoodzka premiera tego roku, która osiągnęła pułap 300 milionów dolarów.
Movie się o filmie "Thor: Miłość i grom"
Pomimo ostrej konkurencji ze strony
Marvela "
Minionki: Wejście Gru" może pochwalić się znakomitym weekendem na świecie. Jego wpływy szacujemy na
46,9 mln dolarów. Animacja doskonale poradziła sobie we Francji, gdzie w środę zaliczyła trzecie najlepsze jednodniowe otwarcie filmu animowanego. W sumie po pięciu dniach ma tam na koncie 7,1 mln dolarów, co już teraz czyni z Francji szósty najbardziej kasowy rynek dla tego filmu. Trzeba jednak pamiętać, że "
Minionki: Wejście Gru" jeszcze nie trafiło do kin w Japonii, Korei Południowej i Włoszech.
Aktualnie zagraniczne wpływy "
Minionków: Wejścia Gru" wynoszą 189,8 mln dolarów. Globalnie już dziś zostanie piątą hollywoodzką premierą roku z co najmniej 400 milionami dolarów na koncie.
Tymczasem w Chinach wciąż najlepiej sprzedającym się tytułem pozostaje "
Ren Sheng Da Shi" (Lighting Up The Stars). W miniony weekend jej wpływy powiększyły się o kolejne
27,8 mln dolarów. Dzięki temu w sumie na jej koncie jest już 177,4 mln dolarów.
Czwarte miejsce w naszym zestawieniu przepadło nowości z Chin, kryminał "神探大战" (Detective vs Sleuths). W ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania film zarobił
23,1 mln dolarów.
Minimalnie gorzej wyglądają weekendowe wyniki "
Top Gun: Maverick". Widowisko zarobiło bowiem
23 miliony dolarów. Jest to jednak wynik nie z jednego a z 65. W sumie poza granicami USA film zarobił 586,2 mln dolarów, a globalnie 1 184 mln.
Dopiero na miejscu szóstym znalazło się widowisko "
Jurassic World: Dominion". Raportowane weekendowe wpływy to
15,5 mln dolarów z 72 krajów. Nie ma wśród nich Japonii, gdzie film wciąż czeka na swoją premierę (planowana jest na 29 lipca). Zagraniczne wpływy wynoszą obecnie 526,1 mln dolarów, a globalne 876,5 mln.
Na siódmym miejscu wylądował "
Elvis", który zarobił w weekend
8,7 mln dolarów. Za tydzień powinien mieć dużo lepsze wyniki, ponieważ w środę zadebiutuje w Korei Południowej, a w czwartek w krajach Ameryki Łacińskiej.
Naszą listę zamyka animacja "
Octonauci i jaskinie San Actun". Film dopiero teraz pojawił się w Chinach. W ciągu pierwszych dwóch dni wyświetlania zarobił tam
6 milionów dolarów.
Filmy 2022 roku z wpływami powyżej 500 mln dolarów na świecie
*dane za portalem InsideKino, według innych źródeł ma nawet 636,6 mln dolarów