PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 311
ocen
7,9 10 1 269311
7,8 35
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Czy było warto? Jak najbardziej. Produkcja świetna pod wieloma względami. Polecam jak najbardziej.
Przesłanie: Nareszcie jakaś bajka z sensownym przesłaniem. Disney... gratulacje ode mnie.
Dubbing: Muszę przyznać, że bardzo bałem się co z tego wyjdzie, ale naprawdę dobra robota. Najbardziej bałem się o głos lisa. Domagała dał radę.

ocenił(a) film na 9
adam05051_filmweb

Film jest fenomenalny i według mnie najlepszą animacją Disney'a. Mam szczerą nadzieję że powstanie kontynuacja tej historii. Będę czekał z niecierpliwością na drugą część.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
adam05051_filmweb

Właśnie się zastanawiam czy oglądać z napisami czy z dubbingiem. Czy dubbing jest na poziomie Shreka, Potwory i spółka?

ocenił(a) film na 10
Biogdan

Kamińska zdecydowanie lepsza od Goodwin. Polski dubbing wyjątkowo na świetnym poziomie, ale nie obeszło się bez mankamentu - piosenka po polsku jest tragiczna, a niektóre słowa mogą być niewyraźne. Głos nicka po polsku superowy, oddaje charakter postaci, barwa natomiast pokrywa się w 100% z nastawieniem lisa. Nie ma sensu oglądać oryginalnej wersji skoro 'nasza' jest na równym poziomie. No chyba, że nie lubisz języka Polskiego, i preferujesz Anielski - wtedy nie powinieneś zadawać pytań.

ocenił(a) film na 8
adam05051_filmweb

Brzydula też dała radę podkładając głos pod Judy. :)

adam05051_filmweb

Fantastyczna promocja multikulturowości. Jak wiemy dzieci są bardzo podatne na manipulacje. Multikulturowość zbiera swoje żniwo w USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki. Do tego mogę zostać kim chcę, tak jak mogę są zmienić płeć, bo mam taki kaprys, tak jak lisek chce zostać słoniem, tak mieliśmy celebrytę, który został syreną. Społeczeństwo upada.

Morgotheron

"Do tego mogę zostać kim chcę, tak jak mogę są zmienić płeć, bo mam taki kaprys"
Film pokazuje wlasnie ze mozna byc tym kim sie chce zostac, ale trzeba byc bardzo wytrwalym.

Fragment w ktorym "lisek chce zostac słoniem" pokazuje naiwnosc jaka poczatkowo ma glowna bohaterka Zwierzogrodu.

I wybaczcie mi za ortografie ale pisze na niemieckim laptopie.

ocenił(a) film na 10
Takiktosniewiadomokto

Dokładnie. Judy przybywa do miasta z głową pełną naiwnych haseł i wyobrażeń z dzieciństwa spędzonego na prowincji i zderza się z brutalną rzeczywistością.

ocenił(a) film na 10
Morgotheron

Ehhh.... Zacznijmy od tego, że bajka pokazuje multirasowość, nie multikulturowość.

adam05051_filmweb

Przecież różne rasy charakteryzują się różnymi zachowaniami, co ma wpływ na kulturę. Dla słonia naturalne jest taplanie się w błocie dla tygrysa niekoniecznie.

Co do różnych ras, to widać w Stanach jakie są z tym problemy.

ocenił(a) film na 10
Morgotheron

Mimo wszystko jedna we Francji i Niemczech mają większy problem bo tam kraj zaczyna się pogrążać w chaosie. USA sobie poradzi

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Problem jest, gdyż od początku nie było nacisku na to, żeby emigranci z innych kultur adaptowali się do prawa i norm kulturowych danego kraju i ci ludzie byli zostawieni sami sobie, poza nawiasem społeczeństwa - Polacy w USA także tworzą własne enklawy, itp. i trzymają się raczej we własnym gronie.

ocenił(a) film na 9
adam05051_filmweb

Świetna bajka na bardzo wysokim poziomie iw końcu Nie ma że jedna zakochuje się w drugim jest w końcu mały świetny i zawrotny w akcji kryminał.byłem 2 razy aż tak mi się podobał a mam 30 lat i nie patrzmy że inne zwierzęta tak a inne siak to tylko bajka więc ma swoje reguły i ma być czytelna dla najmodszych

użytkownik usunięty
adam05051_filmweb

A ja sobie myślę, że jego głos przyprawiał mnie o krwawienie uszu. Gdybym był jego zleceniodawcą, dawałbym mu tylko i wyłącznie role czarnych charakterów. Gdyby w "Dark Souls" był polski dubbing i dialogi czy monologi Egzekutora Smougha, to pasowałby do niego świetnie - brzydki grubas z wielkim młotem i atakujący przez miażdżenie tyłkiem, kat a zarazem kanibal zżerający kości skazańców i nie mający skrupułów przed zmiażdżeniem swego pomocnika w walce, jaki był Ornstein.

ocenił(a) film na 9
adam05051_filmweb

Domagała był rewelacyjny. W ogóle od czasów Shreka i Pingwinów i Syda leniwca jeden z najlepszych dubbingów jakie słyszalem. Swoją drogą muszę też obejrzeć w oryginale.

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Oj dał rade (y) Polski dubbing To mistrzostwo!! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones