PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703836}

Zwierzogród

Zootopia
7,9 269 296
ocen
7,9 10 1 269296
7,8 35
ocen krytyków
Zwierzogród
powrót do forum filmu Zwierzogród

Czy było warto? Jak najbardziej. Produkcja świetna pod wieloma względami. Polecam jak najbardziej.
Przesłanie: Nareszcie jakaś bajka z sensownym przesłaniem. Disney... gratulacje ode mnie.
Dubbing: Muszę przyznać, że bardzo bałem się co z tego wyjdzie, ale naprawdę dobra robota. Najbardziej bałem się o głos lisa. Domagała dał radę.

użytkownik usunięty
adam05051_filmweb

Ten jumpscare w laboratorium był rewelacyjny było tak spokojnie a tu nagle ten tygrys (czy tam cokolwiek to było bo nie pamiętam) wyskakuje z drugiej strony szyby :) Ja zaraz potem zacząłem się śmiać ale jak wiele ludzi tu wypisywało od razu usłyszałem jak jakieś dziecko się rozpłakało :)

ocenił(a) film na 8

ja miałem niezły stres właśnie w tej scenie w pułapce w muzeum.. spoiler - naprawdę miałem wizję, że królik zginie, zostanie uhonorowany pośmiertnie a lis odrzucony przez inne zwierzęta. No ale to nie byłoby wtedy dla dzieci, bo w końcu happy end musiał być. W każdym razie film jest równy, wiele śmiesznych momentów, super soundtrack, no i brawa za to, że w finale puścili oryginał - aż zostałem do końca, żeby mieć porównanie, która wersja lepsza. O ile polskie dialogi są na naprawdę wysokim poziomie, to jednak żaden głos nie zastąpi Shakiry :)

ocenił(a) film na 8
janikaa

Mój synek (wówczas 4,3 roku) zarządził mi ewakuację (chodziło o zdziczałego jaguara w scenie z Las Palmas), dlatego dopiero niedawno, po nabyciu filmu na DVD, poznałem zakończenie historii.
Pomijając to, film porusza problematykę, która dla wielu dzieci może jeszcze być niezrozumiała. Nawiązania do innych dzieł również odnoszą się raczej do kultury "dorosłej" (48 godzin, Milczenie owiec).

adam05051_filmweb

Byliśmy w sobotę na premierze: dwójka w wieku 7 lat oraz ich rodzice :) Faktycznie niektórych scen nie pokazywałbym trzy-czterolatkom. Jeśli chodzi o resztę, to dorośli świetnie się bawili odnajdując nawiązania do poważnych filmów, a z kolei dzieci chichotały podczas scen pościgów i innych takich.
Leniwce i tak doprowadziły całe kino do śmiechu. A! Proponuję oglądać również napisy końcowe i scenki do nich a nie od razu po zapaleniu świateł wychodzić z kina :)

ocenił(a) film na 7
adam05051_filmweb

Oh, come on. Ludzie biorą do kina bajtle co jeszcze z Teletubisiów nie wyrosły, nie dziwne że połowa ryczy albo się nudzi.

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Co do seqela, to mają w czym przebierać, chociaż by temat płazów, gadów i ptaków.
Film jest świetny i zasługuje na seqela.

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Ten film zasługuje na wszystko co najlepsze i ma predyspozycje na "udany sequel"

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

... i na oscara.

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

No to powiedziałem że na wszystko co najlepsze ;p Konkurencja będzie w tym roku, ale sądzę że Zwierzogród postawił poprzeczkę wysoko konkurencji

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Chyba tylko " Gdzie Jest Dory " ma jakąś, acz niewielką szansę.

ocenił(a) film na 9
lelen_lis

czy była jakaś krótkometrażówka przed Zwierzogrodem?

ocenił(a) film na 10
Komar_3

Ponoć nie bo film jest dosyć długi jak na animację - 108 minut, tyle co " Deadpool ".

ocenił(a) film na 10
Komar_3

Nie było żadnej krótkometrażówki. Za długi film żeby jeszcze taki dodatek dawać przed.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Disney jak zwykle dał z siebie wszystko co najlepsze ;)

użytkownik usunięty
adam05051_filmweb

Też uważam że ten film zasługuje na sequela, ciekawe tylko za ile by wyszedł :) Pewnie znalazłby się jakiś fajny pomysł na fabułę do drugiej części

ocenił(a) film na 10

Pewnie za 3-4 lata, nie wcześniej. Wiesz...im wcześniej tym bardziej na odwal zrobiony film w sumie ;)

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Oby nie zwlekali tak, jak w przypadku " Toy Story 3 " czy kontynuacji " Iniemamocni " i " Gdzie Jest Nemo ".

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

To już nie te czasy, teraz albo robią sequel, albo zapominają o filmie ;)

użytkownik usunięty
maladzonaga

W sumie racja :)

maladzonaga

niby ma być serial na Apple+ :)

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Moim zdaniem, ten film ma większy potencjał na udaną kontynuację niż wszystkie " Madagaskary ", " Epoki Lodowcowe " czy inne " Shreki " gdyż tam czuć że brak świeżych pomysłów, a tu jest już całe uniwersum i kilka zagadek - gdzie są inne zwierzaki poza ssakami?

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Czytałem gdzieś że podobno są inne miasta z np. ptakami samymi, ale może to być tylko plotka ;)

ocenił(a) film na 7
maladzonaga

Czyżby szykował się "Ptasigród"? :)

ocenił(a) film na 10
Gazor090

Nie sadzę żeby aż tak poszaleli z tytułem. Ale całkiem możliwa kontynuacja i oczywiście z tymi samymi bohaterami.

ocenił(a) film na 10
Gazor090

Kaczogród jakby nie patrzeć u Disneya już istnieje ;) z tym że u nas za prezydenta pewnie gadałby Jarek K... ;/

ocenił(a) film na 10
Ikar

W sumie Kaczogród - Zwierzogród. Jest analogia, Disney wie co dobre ;p Powinni się spełniać w tym świecie i zrobić serię filmów. Tylko oby były równie dobre co oryginał

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Dubbing jest ok. O ile Kamińska wypadła b.dobrze to Domagała trochę mnie rozczarował ... ma swoje momenty ( jak scena z owieczką ) ale przez większy czas jest taki trochę oschły i beznamiętny.

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

Moim zdaniem pan Domagała rozwalił system swoimi tekstami. Własnie taki miał być, oschły i beznamiętny, to Judy była tą bardziej żywą postacią.

ocenił(a) film na 8
adam05051_filmweb

no mi tez się podobał film, tak bardzo że już zdążyłem obejrzeć dwa razy rzeczy nic nie przegapić , np. smaczki w stylu: "dałem ci dom nick, karmiłem chlebem, moja babcia zrobiła ci spaghetti..." - tekst od pana B., albo stojak z pirackimi parodiami filmów disney'a: Pig Hero 5, Wreck iit Rhino, Wrangled, Meowana,"

Zakup na DVD albo BD murowany, oby film odniósł sukces komercyjny aby powstał sequel, komiksy, itp. świat Zootopii (lub Zwierzogrodu) jest rozbudowany, szkoda by zmarnować ten potencjał.

ocenił(a) film na 10
ssendas

Myślę że Disney nie zmarnuje tego potencjału. Reżyserzy chyba zdają sobie sprawę jakie cudo stworzyli ;p

ocenił(a) film na 8
ssendas

Zwróć też uwagę, jakie zespoły ma Judy na swoim smartfonie, udało mi się wychwycić Fleetwood Yak (zamiast Mak), Guns N'Rodents (Spluwy i Gryzonie) i Hyena Gomez, co niestety nie wiem, do czego jest aluzją :(

ocenił(a) film na 9
ravQ

Do Seleny Gomez, disneyowskiej aktorki (Czarodzieje z Waverly Place). ;) Także zeszła na "śpiewacką" drogę. :D

adam05051_filmweb

Jedno "ale": nazwa "Zwierzogród" jakoś trąci dla mnie jakąś starą, rachityczną mieściną, a tam faktycznie było "Zoopolis" czy inna "Zwierzolica"

ocenił(a) film na 10
wyjadacz_parkietuf

Zwierzolica brzmi jak jakaś ciężka choroba >_<

ocenił(a) film na 10
maladzonaga

Dokładnie.

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

W sumie może to jest jakiś pomysł na sequel :D

maladzonaga

UWAGA SPOJLER























No i o to mi chodziło z tą zwierzolicą czyli inaczej: zezwierzęceniem ;)

ocenił(a) film na 8
wyjadacz_parkietuf

Kiedys myślałem że chodzi o grę słów Zootopia czy "Zoo Utopia" - utopijne miejsce zwierząt. A tu niespodzianka, -topia oznacza miasto, tak więc 'Zwierzogród" to jest praktycznie przetłumaczony tytuł.

Nie ma co się spinać o tytuł, film dobry, ogladąć!

ocenił(a) film na 10
ssendas

Przecież chodzi też częściowo o grę słów, nie oszukujmy się :)

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Zgadzam się ze wszystkim co dobrego piszecie na temat tej animacji :) Najlepsza, na której byłam. Denerwuje mnie to, że na Krainę Lodu nawet na samiutkim początku puszczania jej w kinach był większy "hajp" niż na wspaniały Zwierzogród. Naprawdę te produkcje są na dwóch zupełnie różnych poziomach. Bez porównania :) Dubbing mnie rozwalił. Humor też. Wizualizacja też mnie rozwaliła. Chcę to obejrzeć drugi raz choć dopiero wczoraj widziałam tę produkcję :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Asena_Asia

Ja wiem czy "hajp" jest mniejszy aż tak? Oglądalność w pierwszy weekend miał większy niż Kraina Lodu i Deadpool ;)

użytkownik usunięty
adam05051_filmweb

Jak najbardziej warto! Najlepsza animacja Disneya od lat. Byłaby jeszcze lepsza gdyby nie ta poprawność polityczna.
Zapraszam do recenzji http://pikowo.blogspot.com/2016/02/zwierzogrod-2016-rez-byron-howard-rich.html

Niestety podobne odczucia wszyscy się zachwycają, a mnie walnęło jak sztachetą przez głowę pytanie, jakie przeslanie to zakrawa juz na inżynierię społeczna.

ocenił(a) film na 7
adam05051_filmweb

Każda bajka Disneya niesie ze sobą jakieś sensowne przesłanie

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Jak na razie jest to najlepsza animacja jaka powstała, wliczając w to każdy aspekt.

przykładowo. Scena z parkometrami. Kamera jest dość nisko i pokazuje dalszy plan i jest efekt "rozmycia" taki jak na drogach w upalne dni. Jak dla mnie bomba.

użytkownik usunięty
adam05051_filmweb

Teraz mamy takie efekty bo mamy komputery, nowoczesne technologie i inne takie :) Według mnie też jest to jak na razie najlepsza animacja Disney'a.

adam05051_filmweb

Moim zdaniem nasz dubbing jest nawet lepszy od oryginału, można porównać choćby scenę która jest dostępna oficjalnie na YT Fur of a Skunk/Futro skunksa. Dużo więcej emocji w głosie liska w naszej wersji ^^

ocenił(a) film na 10
Crusier

Osobiście brakuje mi luzu w głosie Domagały, jest trochę zbyt spięty, spłoszony.

ocenił(a) film na 9
adam05051_filmweb

zgadzam się w stu procentach
a głos, który był podstawiany do lisa idealny (lis to moja ulubiona postać w tej bajce)

ocenił(a) film na 10
adam05051_filmweb

Również uważam, że film był świetny. Powalające dialogi i skojarzenia.
A jeśli się ktoś nie zgadza to mam to tam skąd bierze się materiał na gobeliny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones