PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32226}

Znaki

Signs
6,3 180 277
ocen
6,3 10 1 180277
5,2 23
oceny krytyków
Znaki
powrót do forum filmu Znaki

Od początku byłem zmotywowany na ten film. Wielu ludzi mi go polecało, całkiem ciekawa
tematyka, Mel Gibson... Pierwsza połowa filmu zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie.
Bardzo dobrze budowany klimat, napięcie, intrygujące i dobrze zagrane postacie.
Momentami w filmie naprawdę mocno się bałem (pamiętam ten niepokój jak to Graham w
środku nocy gonił kosmitę w polu kukurydzy). Do momentu, aż zaczynają się powoli
pojawiać kosmici, wyjaśniają się ich cele i ich metody. Od tego momentu film niemalże na
miejscu tracił na moich oczach. Strasznie głupia wydaje mi się metoda inwazji obcych, czyli
bezpośredni atak w zwarciu, bo niby atak z powietrza zbyt ryzykowny. Najgorzej jednak
prezentował się finał, czyli bezpośrednie starcie z kosmitą, wydawało się ono takie
naciągane i naiwne... Nie jest to zły film, ale na pewno nie jestem z niego zadowolony. Moja
ocena 6/10.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Troszkę się z Tobą zgadzam, szczególnie jeśli chodzi o starcie z kosmitą. Już wcześniej w filmie było powiedziane, że obcy są niezwykle szybcy i sprawni - a tutaj z taką łatwością go pokonali. Dodatkowo łzawe sceny, gdy Graham opowiadał swoim dzieciom jak się urodziły - dla mnie niepotrzebne. Do gatunku należałoby dodać "komedia", było parę śmiesznych scen które mnie naprawdę rozbawiły - np. rozmowa Grahama z bratem i ich plan pogonienia, jak im się jeszcze wtedy wydawało, żartownisiów + przeklinanie Grahama. Daję 7/10, ale to chyba z mojej sympatii do Mela i Joaquina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones