PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 624
oceny
7,2 10 1 47624
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Do pewnych filmow trzeba dojrzec. Jestem przkonany ze wielu z filmwebowiczow wroci do tego filmu, a z tym zmieni zanizona ocene. Ten film zyskuje z kazdym ponownym obejrzeniem. Zauwazylem ta tendecje nie tylko wsrod znajomych ale przkonujac sie na wlasnej skorze. Kto wie, moze i w przyszlosci wejdzie w pierwsza setke? Zdecydowanie zasluguje bo to jeden z najbardziej klimatycznych filmow ubieglej dekady.

ocenił(a) film na 10
bjorker

Jest dokładnie jak piszesz. Ten film jest po prostu magiczny, ale nie wejdzie nigdy w pierwszą setkę.

Nie chcę się robić za jakiegoś wybrańca, który docenia ten film, ale coś w tym jest:)

Film niektórym się dłuży, nie zawiera wszystkich elementów genialnego filmu, tzn genialnego filmu dla mas, więc tylko garstka doceni jego geniusz. Oczywiście, są genialne filmy dla mas (np Shawshank Redemption), ale są też genialne filmy, które trafiają tylko do niektórych ( oczywiscie to nie znaczy lepszych). Dla mnie ten film to arcydzieło. Magia, ujęcia, muzyka, gra aktorska, fabuła.

ocenił(a) film na 10
ogrim

To o czym piszesz to kwestia czysto marketingowa, Jesse James nie miał takiej reklamy jak większość tych teoretycznie najlepszych filmów. Trzeba się troszeczkę orientować w tematyce filmowej, żeby wiedzieć o jego istnieniu, laik nie wie nawet, że jest taki film, a filmy takie jak The Shawshank Redemption czy The Green Mile kojarzy każdy, a co za tym idzie modnie jest się nimi zachwycać (nie twierdzę, że niesłusznie, bo jak najbardziej słusznie), w przeciwieństwie do Jesse'ego.

ocenił(a) film na 10
Dark_Wotisuwin

Poza tym akurat te dwa wymienione przez was filmy są ekranizacjami książek popularnego Kinga, co też napędza jakąś oglądalność. Sympatyków dzikiego zachodu jest o wiele mniej, wiec faktycznie trzeba trochę rozeznania w filmach by po niego sięgnąć. Muzyka, zdjęcia i gra aktorska to po prostu REWELACJA. Cała obsada dała radę, ale w pełni podziwu jestem dla Caseya Afflecka - to co zrobił w roli Forda to jest mistrzostwo świata. Myślę, że wiele osób wróci do "Zabójstwa Jessego..." gdy staną się dojrzalszymi widzami. Aby oglądać takie filmy trzeba nauczyć się tolerować statyczność, poetyckość i napięcie emocjonalne, ale to na ogół przychodzi z czasem lub jest kwestią zaangażowania.

ocenił(a) film na 10
agatanna

No, jak dla mnie Casey jest dużo lepszy od brata. W ogóle ten duet Pitt- Affleck jest jednym z najlepszych ever.

ocenił(a) film na 10
bjorker

Podpisuje sie pod tą opinia obiema rękami :)

ocenił(a) film na 10
kawa-z-mlekiem

Dla mnie bardziej wiarygodna jest średnia filmwebowych znajomych, dobijająca prawie do 8. Choć dla mnie ten film to czysta dycha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones