PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173500}

Wyznania gejszy

Memoirs of a Geisha
7,6 188 946
ocen
7,6 10 1 188946
6,1 14
ocen krytyków
Wyznania gejszy
powrót do forum filmu Wyznania gejszy

Film świetny. Przepiękne widoki, fabuła aż tak bardzo nie odbiegająca od książki, doskonała gra aktorska, przepiękna muzyka. Postacie owszem, zostały deko okrojone, ale to aż tak bardzo mi nie przeszkadzało. Pamiętałam przecież je z książki, to w każdej chwili mogłam sobie co nie co dopowiedzieć. Gorzej, jeżeli ktoś nie czytał książki.

Jednak to, co mnie najbardziej bolało, to język. Nawet NIEjapońskich akotrów mogę przeboleć (aktorzy ten szczegół nadrabiali cudowną grą :)). Najgorsze jest to, że został w filmie użyty język ang. A na dodatek, zeby było weselej, w niektórych scenach zostaly użyte JAPOŃSKIE zwroty typu "konnichiwa, arigatou" itp. Czasem wyglądało to, jakby w Japonii mieli 2 języki urzędowe... To najbardziej mnie raziło. Skoro już uparli się na ten język ang (który mieszał się z innymi językami i wyszedł ang. z domieszką jap. i chińskiego) to niech będzie on uzywany przez cały film - bez wyjątków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones