PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=464256}

Wyspa tajemnic

Shutter Island
8,2 588 539
ocen
8,2 10 1 588539
7,1 49
ocen krytyków
Wyspa tajemnic
powrót do forum filmu Wyspa tajemnic

Obejrzawszy zwiastun niewiele wczesniej mowiacego mi filmu Shutter Island zwrocilem uwage na dwa fakty, ktore sprawily, ze wzroslo zainteresowanie tym projektem czyli genialny duet Martin Scorsese/Di Caprio i mroczny, psychodeliczny klimat samego trailera filmu...
Pierwsza myśl to 'dlaczego Martin zabiera się za taki temat?'

No i mnie wzielo, nie mogac czeac na to co czeka mnie na Shutter Island co faktycznie się kryje w jej fenomenie sięgnąłem po ksiązke Dennisa Lehane. I co tu duzo pisac 'wessałem' ją w jeden dzien i zrobiła na mnie piorunujące wrazenie, oby tworcom filmu a przedewszystkim scenarzystom (tu leza moje obawy) udało sie nie spierniczyc tak genialnego materialu. Mam nadzieje, ze jak w przypadku Mystic River, kiedy to Clint zabrał sie za krecenie wyjdzie z tego prawdziwe dzieło.

Bardzo cieszy mnie fakt, ze to wlasnie Scorsese zabrał sie za ekranizacje i obsadzając w roli Teddy'ego Di Caprio mam bdb przeczucia postać jest swietnie napisana wyrazista, charyzmatyczna i w obecnej formie Leo powien wycisnać z niej 'ostatnie soki'...może dostanie nominacje i zgarnie w koncu Oscara. Oby Martin przypomniał sobie troszkę atmosferę grozy jaka zaserwował w rewelacyjnym 'Cape Fear', bo momentami książka jest naprawdę mroczna.

Sam zwiastun kiedy go obejrzałem dzisiaj dwukrotnie już po przeczytaniu książki o dziwo jeszcze bardziej mnie powalił, wszystko co do tej pory było na kartkach powieści jest wręcz jak na razie z zegarmistrzowska precyzja odwzorowane na taśmie filmowej, chociaż jest kilka niuansów, które się nie zgadzają ale nie wpływa to na odbiór taki jaki wg mnie być powinien. Jeżeli tylko scenariusz będzie dobry, a musi! rozwój wydarzeń i tempo historii będzie odpowiednio skonstruowane to się nie martwię:)

Shutter Island oficjalnie staje się nr jeden tego roku wyprzedzając w moim rankingu nawet Avatar Camerona...oj oby wyszło z tego coś na miarę drugiego Memento. Oby tak jak Dennis Lahane, Scorsese do końca pociągał za wszystkie sznurki:)

Sammy_Jankis

Osobiście to powiem, że zwiastun wygląda dobrze i faktycznie zauważyłam, że wiele osób zwróciło na niego uwagę. To z pewnością dobrze rokuje filmowi.
Niestety jest jedno ale....otóż mam wrażenie, że to..... wszystko już było....Mrocznym klimatem filmów Scorsese oraz Leonardem grającym rolę kogoś pomiędzy człowiekiem rozdartym emocjonalnie a popadającym w paranoję czy nawet chorobę psychiczną też już mielismy okazję cieszyć oko...Niestety mam wrażenie, że film powieli ograne i standardowe schematy....
Oczywiście mam nadzieję, że jednak nie do końa tak będzie:D i zobaczymy prawdziwy i zaskakujący dreszczowiec:D

ocenił(a) film na 8
Sammy_Jankis

Oj oby wyszło coś z tego na miarę Memento Sammy_Jankis.Czytałem książke powiem szczerze książka nie jest fajna tylko genialna.Czekam,czekam,czekam i jescze raz czekam na premierę tego filmu.Jak by było na miarę drugiego Memento było by świetnie ponieważ Memento nie dość że genialny to z wyższej pułki.Martin Scorsese jest świetnym reżyserem nie raz udowodnił swoją klasę więc mam nadzieję że zrobi porządny film.A po zwiastunie wygląda to świetnie.

Scott4

zwiastun jest świetny,klimat po prostu niesamowity,aż ciarki przechodzą,liczę na naprawdę rewelacyjny film

Sammy_Jankis

W mojej opinii, książka jest rewelacyjna i mam nadzieję ,że film odda jej klimat.Nie jestem jednak do końca przekonana, co do obsadzenia Leonarda w roli Teddy'ego,jakoś mi nie pasuje, aczkolwiek uwżam ,że DiCaprio jest b.dobrym aktorem.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Sammy_Jankis

No powiem szczerze, że książka jest fantastyczna, właśnie skończyłam czytać i jestem pod ogromnym wrażeniem. Z niecierpliwością czekam na premierę filmu. Zwiastun zapowiada się fajnie ale zwiastuny to mają do siebie, że zawsze wyglądają ciekawie a potem rozczarowanie. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

marcikUK

Mnie również cała sprawa zaciekawiła. Sięgnąłem po książkę. Czyta się świetnie. I tyle. Przecież szczerze mówiąc to bezwartościowe, płaskie czytadło, pozbawione wartości artystycznych, za to wzorowo spełniające wszelkie zasady z kursów creative writing. Scorsese się widać wypalił skoro porzucił swoje genialne kino społeczne na rzecz wątpliwych widowisk, których nie pamięta się tydzień po obejrzeniu.

zemsta_po_latach

Wtrącę growy komentarz: ta wyspa wygląda jak Arkham Asylum z komiksów o Batmanie. Czyli rewelacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones