PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252752}
6,1 37 074
oceny
6,1 10 1 37074
4,1 8
ocen krytyków
World Trade Center
powrót do forum filmu World Trade Center

Bez rewelacji

ocenił(a) film na 6

Stone się chyba starzeje. Traci ostrość spojrzenia i pazur w opowiadaniu historii. To już kolejna pozycja reżysera, która nie spełnia moich oczekiwań. A przecież kto jak kto, ale Stone potrafi opowiadać historie o ludziach pokrzywdzonych przez bezsensowne ataki przemocy. Wiele z jego postaci to osoby tragiczne, naznaczone piętnem okrucieństwa, ale i doświadczeni bezinteresownym dobrem. Tymczasem w WTC wszystkiego jest za mało. To elegia, lecz ckliwa i sztampowa. Prawda, Stone jest na tyle dobrym rzemieślnikiem, że wiele scen (choć naiwnych) chwyta za serce i wzbudza silne uczucia (u osób bezpośrednio dotkniętych tą tragedią są one zapewne jeszcze silniejsze). Jednak całość była dla mnie nużąca i irytująca, bo nieodparcie wzbudzała we mnie poczucie, że prawdziwa historia warta jest o wiele lepszego filmu. W boju z "Lotem 93" film Stone'a przegrywa w przedbiegach. Greengrass okazał się lepszym wyczuciem i umiejętnościami

torne

Filmu nie widzialem, ale w moje lapy wpadl soundtrack. Muzyka jest rewelacyjna. Swietna, kupujcie soundtrack. Muzyce daje 10/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones