PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616}

Uśpieni

Sleepers
7,9 159 058
ocen
7,9 10 1 159058
7,1 21
ocen krytyków
Uśpieni
powrót do forum filmu Uśpieni

Tylko Bóg może Nas osądzać.. A kłamanie przed Bogiem, żeby chronić przestępców.. Moralność księdza stawiam pod znakiem zapytania.

Brudna historia, gdzie nie można utożsamić się z żadnym z bohaterów.

ocenił(a) film na 8
pio73

Przynajmniej nie z żadnym dorosłym bohaterem..

ocenił(a) film na 9
pio73

To nie wiesz nic o seksualnej przemocy. Myślę, że wiele osób zabiloby Nokesa w tejże sytuacji.

ocenił(a) film na 8
Mia_van_Dam

"Wiele osób zabiłoby" - kluczowe zdanie. Mówisz o ludziach, którzy nienawidzą, o ludziach złych, zniszczonych. W wielu ludziach jest nienawiść. Ale zabójstwo zawsze jest złe. W obronie własnej jest konieczne, ale w filmie były same zabójstwa albo dla zabawy albo dla zemsty. Więc zabójstwo zaplanowane zawsze jest złe. Jest to coś obrzydliwego. Ksiądz może rozumieć ich motywację, ale nie zmienia to ani jego ani ich moralności

ocenił(a) film na 9
pio73

Nie czegoś takiego jak zły człowiek. Owszem są złe czyny i zabójstwo zdecydowanie jest złym czynem, ale zauważ, ze głowni bohaterowie nie zabili pierwszego lepszego człowieka, bo mieli takie widzi misie, tylko zabili pod wpływem impulsu SWOJEGO OPRAWCĘ. W ogóle przemoc seksualna to bardzo wstydliwa sprawa, szczególnie dla dorastających mężczyzn. Oni nie otrzymali żadnej pomocy i ich trauma doprowadziła do tego morderstwa. Nie mi więc oceniać czy postąpili dobrze czy źle, Tobie również. I jeśli tego nie rozumiesz importujesz się surowymi normami etycznymi bez minimum empatii to bardzo serdecznie współczuje.

ocenił(a) film na 8
Mia_van_Dam

Troszkę sobie przeczysz. Ale dochodzimy do tego, że zbijają osoby chore psychicznie. Ludzie normalni ani nie zabijają, ani nie gwałcą. Istenie coś takiego jak obrona konieczna, ale to już inna sprawa, bo jako osoba która jest atakowana musisz się bronić. W nich rzeczywiście wystąpił impuls, ale byli również złymi ludzki już wcześniej, może więzienie ich zmieniło. Na pewno to co działo się w więzieniu wpłynęło na ich psychikę i ta psychika przeniosła się na to, że zostali dożywotnio zdolni do przestępstw. Jako dzieci było miłymi chłopakami, ale jako dorośli byli po prostu złymi przestępcami zdolnymi do takich rzeczy. Więc mam nadzieję, że rozumiesz, że zabójstwo jest złe, bo to nie była obrona tylko zemsta. Zobaczyli kogoś, impuls się pojawił, zaplanowali jak to zrobią i zaatakowali. Nie było to spojrzenie i od razu atak. Mieli chwilę na przemyślenie swoich działań i się na to zdecydowali. Ale mój wpis na forum nawet jie poruszał ich moralności. Poruszyłem moralność księdza, który pamiętał jeszcze tych młodych chłopaków, jednak Ci przestępcy już nimi nie byli. I chronienie zabójstwa jest morlanie wątpliwe. Aczkolwiek rozumiem, że pamiętać o tych chłopcach i fakt, że jedno głupie wydarzenie zniszczyło ich i doprowadziło do tego momemtu sprawiło, że ten duchowny postanowił dać im szansę. Moralnie jest to wątpliwe, ale nie krytykuję, bo to nie on zabił, on tylko chronił morderców.

ocenił(a) film na 9
pio73

Okropnie stygmatuzujesz choroby psychicznie, nie ludzie chorzy psychicznie nie zabijają. Obrzydliwe rzeczy głosisz. Może zabić każdy, a większość morderstw jest popełnianych przez najbliższych członków rodziny . Ty nie masz pojęcia o czym mówię. Ja mowie o złożoności ludzkiej psychiki, a Ty jak przedszkolak „moralne” „złe” etc. „ To co działo się we więzieniu wpłynęło na ich psychikę i ta psychika przeniosła się ….” Psychika się nie przynosi. Ci chłopcu doświadczyli niewyobrażalnej traumy, oni nie mieli narzędzi, żeby sobie z nią poradzić, stąd ich zachowanie. Ksiądz to rozumiał i dlatego zdecydował jak zdecydował, bo miał w swoim sercu miłość i współczucie.

ocenił(a) film na 8
Mia_van_Dam

Mam wrażenie, że Ty kompletnie nie rozumiesz, co Ja napisałem. Powtórzyłeś dokładnie to co napisałem Ja.

ocenił(a) film na 8
Mia_van_Dam

Jeśli Ty byłbyś w stanie zabić drugiego człowieka to radzę udać się już teraz do psychologa lub psychiatry. Dowiedz się z jakim specjalistą możesz pracować, żeby Ci pomógł.

ocenił(a) film na 9
pio73

Każdy człowiek byłby w stanie zabić drugiego człowieka. Nie wiesz dopóki nie znajdziesz się w takiej sytuacji, więc nie oceniaj. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje impulsy, zaprzeczenie ich prowadzi do iluzji. To, ze tak twierdzę nie czyni mnie wcale mordercą, po prostu nie zaprzeczam tej części człowieczeństwa w sobie.

ocenił(a) film na 9
pio73

Aaa i doszłam do tego po latach pracy z psychiatrą, psychoterapeutą i latach rozwoju duchowego, że są osoby, które podświadomie chciałabym zabić (co nie znaczy, ze je zabiję), ale ukrywanie takich rzeczy w podświadomości prowadzi do chorob i innych takich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones