PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 022
oceny
7,1 10 1 33022
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

Mam pytanie dotyczące wydarzeń zaprezentowanych w filmie "Sztandar chwały". Czy ktoś wie, kto wypowiedział następujące słowa na widok amerykańskiej flagi zatkniętej na szczycie wulkanu Suribachi. Te słowa to: "To będzie symbol Piechoty Morskiej przez następne 500 lat"?

wojszyp

Wstyd to i hańba!
Brać udział w jakimś tam konkursie i wykorzystywać innych do pomocy, bo samemu się znaleźć odpowiedzi nie chce. (wiem - tak naprawdę trudno to odszukać, ale jest to wciąż nie tak znowu ekstremalnie trudne :)
Poza tym, jeśli publicznie podam tu odpowiedź na pytanie, zmniejszę swoją szansę na wygraną (co to jest? koszulka? książka? kogo to obchodzi)
Proszę się nie poddawać i dalej szukać!
Inaczej, jeśli wciąż się będzie szukało ułatwień, dróg na skróty, do niczego się w życiu nie dojdzie. Nie wspominając o stracie przyjemności, jaką jest zrobienie czegoś samodzielnie...
Jeśli nie o konkurs idzie, to podam po jego zakończeniu odpowiedź/odpowiedzi (tam było 5 pytań, tak? w tym jedno o dwóch odpowiedziach co najmniej...:)

Ogami_Itto

Muszę przyznać, że to pytanie jest trudne. Pozostałe 4 pytania są proste. Szukam cały czas tej odpowiedzi, ale jakoś nie mogę znaleźć "tropu". Wiem, że szukanie pomocy nie jest do końca fer, ale pomyślałem, że to też dobry sposób. Jeśli ktoś wie, to niech mi podpowie czy odpowiedź znajduje się na kartkach tej książki, czy odpowiedź jest zawarta w filmie? Chodzi mi po głowie kilka nazwisk, ale nie jestem pewien. Pozdrawiam Serdecznie!! Nie oczekuje, że ktoś mi napisze odpowiedź, ale liczę na wskazówkę:)

Ogami_Itto

Znalazłem już tą odpowiedź:) Wreszcie jakoś wpadłem na pomysł jak to znaleźć i udało się:) Pozdrawiam Serdecznie!! Powodzenia w losowaniu!!:)

użytkownik usunięty
wojszyp

Ja też wiem...
Te słowa wypowiedział....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones