PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714492}

Siedem minut po północy

A Monster Calls
7,4 38 159
ocen
7,4 10 1 38159
7,6 11
ocen krytyków
Siedem minut po północy
powrót do forum filmu Siedem minut po północy

O jaaa... może teraz opiszę tylko na gorąco. Film rozwalił mnie na łopatki. Miałem taką historię za sobą więc i był bardzo, bardzo wzruszający dla mnie. Właściwie jestem w kawałkach. Ale tu nawet nie chodzi o wymiar emocjonalny dla mnie... Ja czytałem książkę wcześniej - i jeśli ktoś zajrzy w forum to chcę żeby zobaczył same oceny 10, bo ten film jest perłą i w pełni zasługuje na taką ocenę.
Wszystko jest poprowadzone tak jak powinno i zgodnie z duchem książki. Opowieść jest tak mądra... Przecież to powinno być grane wszędzie, po pierwsze jako wzorzec dorastania chłopców z obliczu różnych trudności, 2 jako baśn nawet by dało radę, zamiast tego całego gówna dookoła.
Absolutnie trzeba to obejrzeć, skupiając się na opowieści. Myślę że walka o mężczyznę w środku Conora jest tutaj istotą filmu. O jego przyszłość... Tak przynajmniej myślałem do czasu ostatniej sceny i pamiętnika, w nim wiadomo co było hmmm...
Jeszcze muszę ten film sobie przemyśleć, poukładać. Ale jest to dla mnei najbardziej taki, "prywatny" film. Polecam z całego serca.

ocenił(a) film na 7
jarr25_filmweb

Dodany wątek ojca, babcia za słabo nakreślona, brak wątku dawnej przyjaciółki Conora, matka Conora łysa dopiero pod koniec, dodatkowa, zupełnie niepotrzebna scena na końcu, na dodatek za narratora całego filmu robi cis. Nie pokazano też, jak drzewo bije prześladowcę Conora? Chłopak zamiast wściekły zadawać pytania pędzi na swojego prześladowce, a potem, jak się tłumaczy, to nawet nie wspomina o potworze. Wszystko typowo po Hollywoodzku. Zepsuli wspaniały materiał na film. Czytałem książkę tak jak Ty, ale skoro tak ją uwielbiasz, to czemu dałeś filmowi aż 10 gwiazdek? Dla mnie maksymalna nota to 7/10.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Dlatego że książkę czytałem rok temu. Zdecydowałem się bez ponownego czytania książki obejrzeć film - właśnie dlatego że bałem się że będą miał podobne odczucia do Ciebie po obejrzeniu - że czegoś mi brakowało. A tak - tylko trochę wiedziałem o czym jest historia, 2) nie zepsułem sobie filmu bo zapomniałem już tak w szczegółach o czym była ta książka po takim czasie, 3) jestem teraz po filmie w stanie przeczytać książkę i powiedzieć sobie co jest lepsze obiektywnie - bez tego odczucia że film jest gorszy już na starcie.
Przeczytam właśnie teraz jakoś na dniach książkę i zobaczę.
Poza tym dałem filmowi 10 z prywatnych powodów też ;) Ale na pewno cenny jest taki komentarz jak Twój wypisujący wszystkie właśnie występujące niedoróbki w filmie, teraz sobie porównam jak to naprawdę jest, może film też jeszcze raz obejrzę ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones