PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125973}

Shrek Trzeci

Shrek the Third
6,7 215 579
ocen
6,7 10 1 215579
6,0 24
oceny krytyków
Shrek Trzeci
powrót do forum filmu Shrek Trzeci

Nie znalazłem nic orginalnego w 3 części SHREKA ...Osioł nie rzuca śmiesznymi textami Shrek jest taki jakiś nudny i mało śmieszny być moze dlatego że był załamany faktem ze zostanie ojcem...jakoś nie widizałemw naszym dubbingu textów "typowo polskich". nawet Wojtek Mann no i Materna jush nie smiesza i nie zaskakuja dubbingiem w Shreku. Poza tym fabuła mało ciekawa i wszystko opiera sie na głupich przemówieniach...
Prawdę mówiac nie ma sie co dziwić było to do przewidzenia ,ale wydaje mi sie ,że nie az do takiego stopnia bo "w tym momecie zdębiałem" jak koło mnie na sali kinowej zasneła mała dziewczynka...
Piątka/10 to MAX

ocenił(a) film na 10
gazdus_2

sam jest najslabszy a dziewczyna zasnela bo byla mala i pewnie byl jej czas na spanie

ocenił(a) film na 6
fifionek_1991

Ja tez uważam, ze te część była najsłabsza. Powiem krótko: wypalpne, mało smieszne, taki "odgrzewany kotlet".

miss_Bolt

Ja też uważam, że to była najsłabsza część. Wiele tekstów się powtarzało np. Zainwestuj w ( tic taci w 1 części , a w 3 to chyba było w majtki czy jakoś tak)

ocenił(a) film na 2
fifionek_1991

Według mnie to była najsłabsza i najnudniejsza czesc shreka. Jak ktoś już wczesniej napisał tzw."odgrzewany kotlet". Mało było śmiesznych tekstów fabuła takze nieciekawa. A te mądre przemówienia były dobijające. Poszłysmy z koleżanką z zamiarem obejrzenia filmu przy którym będziemy sie ciągle śmiać (tak jak na poprzednich czesciach) , a wróciłyśmy z filmu - nudnego kazania. Jak dla mnie i kolezanki to bylo wyrzucenie w bloto 16 złotych :/

ocenił(a) film na 9
gazdus_2

Teksty polskie? " Widzę... autostrady i stadiony", "Zastałam Krzyśka" - te dwa przypomniały mi się jak tylko przeczytałem twój post, a było tego więcej, tylko że pozapominałem ;/ .

ocenił(a) film na 5
Orzi

ale ile było tych textów...jezeli porównamy tą cześc do poprzednich jest tego niewiele... oj słabo słabo to wyszło...skzoda

gazdus_2

Jak nie było typowo polskich tekstów ?! A becikowe i program zero torelancji ?! Hehehe może byłes pod wieczór i byłeś zmeczony jak ta dziewczynka koło ciebie.

ocenił(a) film na 8
Konto_porzucone_

A pamiętacie "Poplątane to jak projekt ustawy"? :D Dla tych tekstów z nawiązaniem do polityki warto było iść do kina, chociaż rzeczywiście, mało było. I Osioł za mało mówił. Aż sobie teraz dla porównania dwójkę obejrzę. ;)

ocenił(a) film na 8
gazdus_2

według mnie byłą lepsza od 2, zalezy wszystko przecież od gustów. Dlaczego nikt nie uzywa sformułowania "wedlug mnie"?

mrubaj

"Dziedziczyć to se możesz
A L E G E N Y
cieciu jeden !"
.........................Ciastek :)

ocenił(a) film na 8
gazdus_2

Tak negatywne komentarze na filmwebie zawsze napawają mnie optymizmem :) A już widząc zdziwienie snem małej dziewczynki... Kto powiedział, że Shrek to bajka dla dzieci? Jak widać i mało, który nastolatek go zrozumie :P

K_meyer

wedlug mnie ta część jest super. Ma super teksty

ocenił(a) film na 4
gazdus_2

Nie dziwie sie że dziewczynka zasnęła,obok mnie siedział ojciec z dzieckiem,które potwornie się nudziło i chciało wychodzić z sali w połowie filmu.Ojciec też się nie śmiał, bo nie miał z czego, bo nie było się z czego śmiać.W całej, zapełnionej po brzegi sali, bo film jest przereklamowany(reklama pokazuje tylko te kawałki, które są atrakcyjne, poza tymi innych nie ma) śmiała sie histerycznie tylko jedna kobieta,ale ona chyba już tak ma.
Porażka...nic dodać, nic ująć...
Peace and Love!

ocenił(a) film na 5
Dyskobol

no ale ile było tych textów garstka (poza tym na seansie byłem o godiznie16:00 )
3 częścią Shreka jest najsłabsza i duzo jej brakuje do poprzednich cześci pozatym kto był przekonany że ta cześć bedzie najlepsza lub inaczej bardzo dobra.... raczej nikt

gazdus_2

Smutne, chociaż chyba bardziej przerażające jest to, że zawsze znajdzie się taki Maruda jak Ty. Maruda, któremu nic nie pasuje.
Nawet jeżeli, wg. Ciebie, ta część była najsłabsza z wszystkich trzech, w porządku. Nie znaczy to jednak, że film sam w sobie był kiepski.

Odniesienie do polskich realiów to chociażby głos Materny zestawiony z głosem Manna czy też tekst o braku rektora w wykonaniu Osła.

Wg mnie, trochę czasu zajmuje Shrekowi Trzeciemu, żeby się rozkręcić, ale trzyma poziom.

Ducha

Dziwię się trochę, że zdania są podzielone...
Ale MOIM - jest to najsłabsza z części...\
Tak jak jedynka powaliła mnie tekstami, dwójka tekstami plus - plus :)za 'Accidentaly in love', tak tutaj powalić mnie nie miało co... Chociaż muszę powiedzieć, że film ten nieco zyskuje, gdy ogląda się go drugi raz... NIECO.
Faktycznie - wolno się rozkręca... sala dostała głupawki dopiero w okolicach 'Łobuz! Lać go!' :PP, a przecież to sama końcówka...
Ten film tworzony był chyba bardziej w konwencji pouczenia i wzruszenia... niż jego poprzednicy...

ocenił(a) film na 8
gazdus_2

Ludzie nauczcie się mówić "według mnie".

mrubaj

po co imbecylko? inaczej pomyslisz że wyrazaja opinie milionów?

ocenił(a) film na 8
Warchlak

co za kwiecisty język....taaaa....ksywa mówi sama za siebie....

użytkownik usunięty
gazdus_2

Zgadzam się z "Gazdusem", że "Shrek Trzeci" to już nie ten sam Shrek:/ Taki jakiś "zamulający". Pierwsze dwie części były super. Ta już niestety przereklamowana... Może jak obejrzę jeszcze raz to zmienię zdanie.

Pozdr

gazdus_2

A mnie się bardzo podobało ;) Według mnie, trzecia część jest lepsza od drugiej i teksty tez mnie śmieszyły, było, jak dla mnie, sporo nawiązań do polskich realiów i fabuła też w porządku. Ja akurat jestem zadowolona i uważam, że "Shrek" trzyma poziom. W ogóle trafiłam na towarzystwo na sali podzielające moje zdanie, bo śmialiśmy się wszyscy praktycznie cały czas ;)

ocenił(a) film na 9
gazdus_2

Zgadzam sie z martyną Shrek 3 był zajebisty. Duzo więcej śmiesznych tekstów niż w 1 o 2-jce nie wspominając. Poprostu ten film jest dla ludzi inteligentnych którzy napewno nie wyjdą z kina z jakims kaprysem na twarzy. Niektórzy niestety nie potrafią załapac wiekszości tych gagów albo poprostu mają spaczony gust i oceniaja film nisko(Szczerośc do bólu prawda ^^??) zreszto mam to w dupie co o tym filmie sądzą takie pokraki intelektualne jak wy. W sali w której byłem ludzie aż lali ze śmiechu ;)) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Marcek

Zgadzam się z założycielem tego wątku i uważam, że film jest słabszy niż poprzednie jego części. Podkreślam zarazem, że jest to tylko i wyłącznie MOJE ZDANIE dlatego nie uważam, że ktoś kto ma odmienne jest "pokraką intelektualną". Poza tym nie ma czegoś takiego jak spaczony gust. To pojęcie w ogóle nie jest stopniowalne, gdyż jak zapewne każdy wie określa upodobania danej osoby. Przy okazji gratuluję co poniektórym tutaj wypowiadającym sie kultury rodem z owych uwielbianych przez Shreka bagien.

ocenił(a) film na 10
gazdus_2

Równiez zgadzam sie z dwiema ostatnimi wypowiedziami :D Shrek trzeci był super dzis byłam na nim drugi raz, za pierwszym razem na premierze byo duzo dzieci wiec mało smiechu było ale dzis byłam wieczorem i sami dorosli i cała sala brechtała uwazam ze było wiec smiesznych dialogów itp. niz w 2 częśći :D Bajka Świetna 'Jakaś Dziwna dziewczynka stoi i sie na nas patrzy" Hahaha

ocenił(a) film na 7
AniSiaxD

Trzecia część jak najbardizje mi sie podobała. Film super, ale w cieniu pozostałych dwoch częsci jest o wiele słabszy. Cóż... Taka dawka dowcipu, jaka uderzyła nas w pierwszej i drugiej częsci mogła juz osłabić trzecią. Po prostu im sie pomysły wypalily. Widac to po powtarzających sie niektórych tekstach. Mimo to film, jak to na Shreka przystało nie zawiódł mnie. Stoi na dość wysokim poziomie :)

ocenił(a) film na 7
gazdus_2

też uważam ją za dużo słabszą od poprzednich. owszem było kilka perełek tekstowych, ale, nie wiem czy pozwala to na porównywanie tej części z pozostałymi. można się wybrać do kina, ale w sumie równie dobrze obejrzec na dvd można i zaoszczędzić trochę pieniędzy.

ocenił(a) film na 9
nameless86

Mnie bardzo się podobał, pomimo że to już trzecia część. Śmiesznych dialogów wg mnie nie brakowało jak np."dziedziczyć to ty sobie możesz geny, cieczu jeden:DD" czy scena w której Fiona próbuje oznajmić Shrekowi że jest w ciąży itd. No dla mnie bomba:D

ocenił(a) film na 7
gazdus_2

Tak sobie mówcie,
-że nie śmieszny
-że brak typowy polskich tekstów w dubbingu
-że dzeci w kinie zasypiały (nigdy nie uważałam, że Szrek to bajka dla dzieci, przykład, cześć 2 filmu, według niektórych leszpa od 3, gdzie Pinokio przyznaje się do noszenia stringów - to "oczywiście" poczucie humoru na poziomie osmiolatka).

Z tymi hasłami o tym, że w kinie na sali śmiała się tylko jedna histeryczka "bo tak ma", to też gruuuba przesada.
Ludzie, to że film się udał, że zarobił kupe szmalu (bo JEST ŚWIETNY), że ma najbardziej oryginalne, najśmieszniejsze poczucie humoru to nie znaczy, że z zawiści i zazdrości trzeba je zjechać z góry na dół.
Rozumie, że komuś mógł się aż tak bardzo nie spodobać, ale teksty, w których mówicie, że nie było w trzeciej części NIC śmiesznego to gruba przesada.

I nie, film zdecydowanie nie jest przereklamowany.
Chyba oglądaliście go przez te maski, co dostaje się przy zakupie biletu.

ocenił(a) film na 7
Jowanna

łojoj, każdy ma swoje zdanie, nie bulwersuj się tak.

btw, jakie maski?? ja nic nie dostałam:(

nameless86

owszem maski rozdawali ale z tego co wiem to tylko jeśli kupowałaś bilet ulgowy. a były to zwykłe papierowe maski przedstawiające główne postaci filmu czyli Shreka, Fione, kota i osła.uważam że pomysł bardzo fajny. a co do samego filmu bardzo mi się podobał po obejrzeniu zwiastunów obawiałam sie że będzie nieciekawy i że nie warto na niego iść ale w moim przypadku sprawdziło się przysłowie "nie oceniaj książki po okładce" bo zaskoczył mnie jak najbardziej pozytywnie i bardzo mi sie podobał. jeżeli złożyciel tego tematu oglądając ten film sie źle bawił to mówi się trudno widać nie łapie dowcipu tego filmu a char. polskich textów w filmie naprawde można znaleść wiele jak np. na samym końcu filmu kiedy Shrek wstaje w nocy do dzieci pada zdanie które najbardziej zapadło mi w głowie " no i masz becikowe" czy wiele innych wczesniej już tu przytoczonych przez innych więc nie bede powtarzać bo nie ma to sensu. ogólnie uważam że film jest świetny i polecam serdecznie. i tak jak wielu tu nieuwazam zeby był to film dla dzieci ktore nierozumieja wielu rzeczy bo nie rozumieja ich kontekstu(powiedzcie jakie dziecko interesuje sie polityka?? chyba żadne.!!) pozdrawiam serdecznie wszystkich :D

ocenił(a) film na 4
gazdus_2

Zgadzam się. Jak dla mnie lipa. Chyba najbardziej podobał mi się motyw z Monty Pythona na początku ;)

proszek997

ludzie! ja sie ciagle dziwie ze nikt nie zjechal zalozyciela tematu, czyzby FW wraca do normy

gazdus_2

dla autora tekstu najlepsza jest 2 :D lol przeciez "dwojki" nie byloby gdyby nie jedynka co nie i jej sukces??? bo jesi shrek 1 mialby okazac sie klapa to nie robiliby 2? co nie? bo 2 i 3 to juz komercja bazowanie na sukcesie jedynki...

ocenił(a) film na 6
gazdus_2

Echhh do końca nie popieram, hmmm ja dalam 7, ale cyba bardziej z sympatii do filmu niz mi się podobał :(
Echh, niektore teksty byly nawet smieszne, ale to juz nie to samo, i czasami ta czesc bywala nuzaca..

ocenił(a) film na 1
gazdus_2

Zgadzam się z autorem tematu ... fabuła nudna, teksty (w dodatku powtarzane z poprzednich części) jakoś nie śmieszą ... spory minus

ocenił(a) film na 8
gazdus_2

Ja także uważam, że Shrek Trzeci był po prostu świetny :3. Dawno się tak na jakimś filmie jak na tym. Rozwalił mnie fragment jak Shrek dowiedział się, że będzie ojcem i kot mu nieźle powiedział "A ty masz przeje<i zagłuszenie>" :> Normalnie czekam już z niecierpliwością na czwartą część :].

ocenił(a) film na 8
Osiol

Nadal nie przeczytałem dlaczego Shrek Trzeci jest najsłabszy, czy jest na tym forum ktoś kompetentny w dziedzinie sztuki filmowej, komu się ten film nie podobał?

gazdus_2

To wymyslcie lepsze teksty =D Moim zdaniem były naprawde smieszne :-)

gazdus_2

Może i nie jest to na jlepsza z trzech części ale tak czy inaczej bardzo dobra.
To że nie wyłam cały czas ze śmiechu jakoś mi nie przeszkadzało, choć popłakałam się na scenie gdy król-żaba umierał, trochę głupio mi było śmiać się tak na głos bo dookoła było dużo dzieci, ale nie dałam rady jak patrzyłam na to konanie.

ocenił(a) film na 5
linka656

tak tylko sobie mysle dlaczego krytykują mnie czternasto-piętnasto-szesnasto-latkowie a starsi jush nie...
"it makes me wonder,
Ooh, it really makes me wonder."

ocenił(a) film na 8
gazdus_2

Chcesz to mogę Cię skrytykować, napisz tylko coś o sobie:P A po drugie, sam się nauczy krytyki, bo nie widzę jej w twoim poście, napisałeś co Ciebie nie śmieszy (jakby to kogoś obchodziło) i zapomniałeś o uzasadnieniu. 15, 16 - latkowie, twoi rówieśnicy? Starszym po prostu chyba się nie chce... no... są wyjątki:P

ocenił(a) film na 9
gazdus_2

Gazdus... słuchaj ''Leszczu'' z twoich wypowiedzi można wywnioskowa, że napewno nie przekraczasz wyznaczonego przez ciebie wieku ba możliwe, że nawet ci do niego brakuje. Zreszto miejsza o to poprostu dzieciaku nie załapałeś nawet garstki z tych zajebistych tekstów (jak i większośc ludzi w tym temacie) wiec proszę cię nie zniechęcaj innych ciut bardziej rozwiniętych intelektualnie ludzi bo w tej chwili smarku nawet nie potrafisz dobrze zargumentowac swoich zastrszeżeń wobec tego filmu i zapewne jestes zły że ludzie przy których siedziałes w kinie śmiali się przez cały seans a ty biedaku siedziałes i dłupałes w nosie ;)). Film poprostu polecam wszystkim którym zależy na naprawde inteligentnych zartach.

Aha i skończcie z tym stereotypem że pierwsza częśc zawsze jest najlepszy a reszta juz komercha. Przykładów w ktorych ta wasza teoria sie nie sprawdza jest dużo np:
Władca Pierścieni, Godfather, Gwiezdne Wojny (stara trylogia ofc) i wiele więcej wiec plz ''Shut UP'' :))

P.S Odrazu mówie że nie atakuje na wasz ''spaczony gust'' ale na to że dla mnie argumenty typu 'Gorszy od Jedynki' są poprostu śmieszne ;) Pozdrawiam

Marcek

blah, akurat tekst o Władcy Pierścieni jest zupełnie nie na miejscu, bo tam to cała trylogia to czysta komercha.

gazdus_2

Film nie wniósł niczego nowego. Faktycznie pojawiaja sie charakterystyczne dla Shrekow inteligentne zarciki czy przemyslane gagi, ale to juz nie to samo.. Mam wrazenie, ze trojka jest robiona troche na sile. Zreszta jak slysze, ze mowa juz o 5 czesci gdy 4 jeszcze nie ujrzala swiatla dziennego to ja dziekuje. Caly film ratuje muzyka - tu sie znowu postarali.. Barracuda <nuci> ;)

7/10

ocenił(a) film na 2
wojtek65

ocena filmu 6-7
były śmieszne teksty, ale historia naciągana i w pewnych momentach nużąca. Shrek to był fajny film dla dzieci, na którym świetnie bawili się dorośli. Dwójka szła za ciosem, a postać Wróżki Chrzestnej to to czego zabrakło Shrekowi trzeciemu- wyrazistej postaci- Król z Bajki mnie nie przekonał. Zresztą Artur też nie. Chociaż fajnie było by zobaczyć jak Justin Timberlake płacze.

ocenił(a) film na 9
azile

Nie dziwię się, że dzieci się nie śmieją i zasypiają. W 1 nie było prawie w ogóle tekstów odnoszących się do polskiej rzeczywistości. W 2 coś się ruszyło. A część trzecia jest wręcz obsadzona wypowiedziami, które odnoszą się do tego co się dzieje.
Wspomniane wcześniej "Widzę ulice i autostrady", Osioł który był za wprowadzeniem programu zero tolerancji, "Poplątane to jak projekt ustawy", udawanie przez jedną z księżniczek (?) Dody, "No i masz... Becikowe". Reszty nie pamiętam, jak tylko film będzie na DVD na pewno obejrzę go po raz drugi. Za pierwszym razem nie wychwyciłam wszystkiego. I mi pasowało to, że dzieci się nie śmiały. Jak byłam na dwójce, to siedziało takie jedno co się śmiało w takich bezsensownych, wcale nieśmiesznych momentach. Lekko denerwujące. Wg mnie trzecia część najlepsza, najlepsze teksty. Najbardziej robiona pod młodzież starszą i dorosłych. Generalnie do tych, którzy oglądają raz na jakiś czas wiadomości i wiedzą ocb ;p FILM GENIALNY POLECAM :)

ocenił(a) film na 10
ta14

według mnie to była najlepsza cześć Shreka xP wiem, że teraz pewnie rzucą się na mnie "fani" 1 i 2 części, ale takie jest moje zdanie :P szczerze mówiąc byłam całkowicie negatywnie nastawiona do kolejnego Shreka, ale film miło mnie zaskoczył :D przez połowę seansu cała sala, łącznie ze mną, śmiała się histerycznie :D a scena kiedy cyklop wyjmuje ze skrzynki na listy 2 koperty, odkleja znaczki i wrzuca spowrotem wybuchając mściwym śmiechem po prostu rozwala xD

Z.A.J.E.B.I.S.T.Y film!!!

piperabo


Trzecia czesc jest kiepska, i nie liczylem ze bedzie lepsza od pierwzsej czy drugiej chodzi o to ze jest po
prostu nijaka, fabula niby jest ale przelatuje ona raz dwa niby jakies watki a w sumie nic konkretnego i nagle
film sie konczy i w czlowieku nie pozostaje nic z tego film. Ktos powiedzial "odgrzewany kotlet" najbardziej
trafna w sumie opinia.

Katsper

Proponuję, żeby wszyscy narzekający spróbowali coś stworzyć na własną rękę.
Bo najłatwiej marudzić i narzekać. Nawet nie wysilacie się na jakieś specjalne argumenty. "Nie podoba mi się, bo nie." Cudowna dyskusja.

Katsper

Gratuluję wszystkim narzekającym. Cudowna dyskusja skoro jedyne argumenty jakie padają to.. "nie podoba mi się, bo nie". Nie oczekiwaliście chyba, że Shrek, a właściwie TRZECIA już jego część dalej będzie pachniała świeżością?

MOIM skromnym ZDANIEM Shrek Trzeci trzyma poziom. I chyba dużo bardziej niż wcześniej wymaga "oblatania" kulturalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones