PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556864}

Sherlock Holmes: Gra cieni

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
7,6 277 099
ocen
7,6 10 1 277099
6,3 31
ocen krytyków
Sherlock Holmes: Gra cieni
powrót do forum filmu Sherlock Holmes: Gra cieni

Film mi się podobał, ale wkurzała mnie postać tej cyganki, po co ją wprowadzili, żeby zastąpiła Holmesowi Irene ? Bezsensu. Adler to jeszcze rozumiem, było jedyną kobietą w życiu Holmesa, (niech będzie) ale ta wpatrzona w niego jak w obrazek cyganka, żenada, bez bab to filmu nie umieją nakręcić. Jak dla mnie to mogłoby się obejść bez kobiet.

ocenił(a) film na 9
Catalina_2

Nie wiem po co, też jej nie lubię .

Catalina_2

zgadzam sie co do kobiet w kinie, najbardziej odczuwam to gdy oglądam Thora. No portman mnie tam tak irytuje ze koniec.
w tym filmie na szczescie sim pelnila role nie kochanki a siostry jednego z poszukiwanych wiec nie bylo tak zle mysle

ocenił(a) film na 10
Catalina_2

Osobiście przeczytałam każdą cześć Sherlocka oraz oglądnęłam to serial amerykański (Elementary), brytyjski (Sherlock), film jeszcze z dawien dawna i te dwa. Osobiście przyznam, że Amerykański film z Robertem, Jud'em i Rachel jest moim faworytem. Nudzą mnie wypowiedzi na temat tego, że amerykanie nie powinni brać się za Brytyjską kulturę. Dodam również, że zapewne nie ma na to wpływ to, że nie jestem zakochana w Wielkiej Brytanii . Jednak powracając do tematu forum. Cyganka również mi nie pasowała, ponieważ jestem nie wiem jakby to określić .. Jestem zakochana w Irene Adler. ( oczywiście nie jestem lesbijką, dla upewnienia ), jednak sama postać Rachel McAdams mi wystarczy by film był doskonały. Jestem masakrycznie rozczarowana filmie, pomimo, że podobał mi się bardzo, właściwie gra aktorska Roberta i Jude'a była wspaniałą, to boli mnie, że Moriati uśmiercił Irene .. Mam jednak moją cichą nadzieję, że w trzeciej części Sherlocka magicznie powróci, bo przecież Holmes nie może być z cyganką, tak prosta i obliczalną ..

ocenił(a) film na 9
AutVincereAutMori

Dokładnie to o czym mysle ! Film jest wspaniały i gra aktorska zachwycajaca, szczególnie Robert... Ale jestem wielką fanka Rachel McAdams i to że ona tu grała czyni film bardziej niż idealnym. Wątek Irene i Sherlocka byl świetny, bardzo interesujący. Tak jak sceny w hotelu które są w zwiasstunie a wycięto je z filmu -.- ale ich relacje były nieco skomplikowane, przez co z jeszcze większym zainteresowaniem się to oglądało... krótko mówiąc świetny wątek !

A tu Irene ginie. Mysle że zalamalam się bardziej niż Holmes ;-) mam nadzieje że moriarty chciał tylko nastraszyć Sherlocka i ja porwał albo coś bo dosłownie nie bylo jej śmierci, tylko jako wyobrażenie. C chciaŁabym zeby w 3 Sherlock ja odnalazł i byli razem i to by bylo takie fajne... a jak coś go połączy z ta Sim to zepsują cały film. Pozdrawiam wszystkich fanów IA ;-)

ocenił(a) film na 10
Karlaaajn

To samo myślę ! Jej śmierć nie była jasno pokazana więc zgadzam się z Panią powyżej ! : )

ocenił(a) film na 8
Karlaaajn

Wątpie by kogokolwiek po tylu latach to interesowało ALE gdzieś wyczytałam ,że na Blu-Ray'u jest dodatkowa scena gdzie Holmes spotyka się z Irene. A,no i czekamy na 3 część.

Catalina_2

Po prostu Irene miała więcej wdzięku, takiego sympatycznego łajdactwa, które fajnie wygląda na ekranie. Sim natomiast jest chmurna i sztywna, a to niezbyt atrakcyjna kombinacja. Ot co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones