PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9334}

Salto

7,8 13 167
ocen
7,8 10 1 13167
7,7 25
ocen krytyków
Salto
powrót do forum filmu Salto

9/10

ocenił(a) film na 9

Do małego miasteczka przybywa tajemniczy mężczyzna, którego pojawienie się powoduje poruszenie wśród lokalnej społeczności. Przedstawia się jako Kowalski- Malinowski i opowiada różne wersje swojego życia. Jednym wmawia, że jest żołnierzem, że walczył na wojnie, drugim natomiast, że musi się ukrywać, ponieważ grozi mu niebezpieczeństwo. Już od pierwszych scen "Salto" intryguje tajemniczością. Nie jest to spowodowane jedynie zagadkowym głównym bohaterem, a również resztą mieszkańców, którzy powodują niepokój u widza i sprawiają wrażenie oderwanych od rzeczywistości. Kino to ma charakter oniryczny. Konwicki świetnie zaciera granicę pomiędzy jawą, a snem nadając swojej historii surrealistyczny nafaszerowany symboliką wydźwięk, którego zwieńczeniem jest finałowe salto. Ten film to również najbardziej przekonująca rola Cybulskiego, jaką do tej pory widziałam i fenomenalny Holoubek na drugim planie(Ale szczerze. Czy on kiedyś źle zagrał? Zawsze jak się pojawi jego głos przykuwa 100% mojej uwagi). Myślę, że "Salto" to taki film, który z każdym kolejnym seansem będzie miał jeszcze więcej do zaoferowania. Na pewno kiedyś do niego wrócę!

https://zprzymruzeniemokaa.blogspot.com/2016/07/polska-szkoa-filmowa.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones