PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9204}

Rój

The Swarm
5,9 7 687
ocen
5,9 10 1 7687
5,0 2
oceny krytyków
Rój
powrót do forum filmu Rój

Zawsze kiedy jest możliwość obejrzenia tego filmu w polskiej telewizji, z największą przyjemnością do niego powracam i nie wydaje mi się aby aż tak bardzo się postarzał. Być może to co teraz napiszę, będzie całą kwintesencją tego co chciałbym przekazać przyznając dla "Roju" aż 8/10, mianowicie: dziś można ze świecą szukać równie dobrego filmu podobnego nurtu. "Rój" czy rewelacyjne "Szczęki" to filmy mogące dziś śmiało być zaliczane do klasyki światowego kina. Czy analogiczne produkcje powstające teraz, że nadmienię o "Morderczych mrówkach" czy "Malibu - atak rekinów" zasługują na cokolwiek poza słowami głębokiego zażenowania? "Rój" to prawdziwie emocjonujące dzieło, uznane nazwiska aktorskie także znacznie pomogły tej produkcji zyskać miano nieśmiertelnej. Fantastyczna atmosfera kina grozy okresu powstania filmu, także nie jest dla mnie obojętna pod kątem oceny jaką dla "Roju" przyznałem. I nie zastanawiałem się ani przez moment czy na tak pozytywne refleksje ode mnie ten obraz zasługuje.

ocenił(a) film na 8
poland7

Pełna zgoda. Film zasługuje co najmniej na 8. Jest nieco słabszy od "Ptaków" czy "Szczęk 1", ale ma swój klimat i na pewno warto go obejrzeć. Miałem możliwość przypomnienia sobie tego dzieła dzięki telewizji Polsat.

ocenił(a) film na 7
poland7

Udało im się zbudować klimat, którego w obecnych superprodukcjach brakuje.

ocenił(a) film na 5
poland7

Dobre argumenty, ale Rój już przy takiej Tajemnicy Andromedy wypada blado. Tutaj nie chodzi o lata powstania, bo gdybym oglądał ten film w dniu premiery - to również nie zrobiłby na mnie wrażenia. Rój klasykiem bez wątpienia jest, ale bardzo dobrym filmem już nie.

ocenił(a) film na 9
poland7

Ja również całkowicie się zgadzam. Dla mnie to jeden z najlepszych filmów katastroficznych (bo to takiego gatunku bym go zaliczyła), o ile w ogóle nie najlepszy, na równi ze "Szczękami". Oglądałam go po raz pierwszy jak miałam ze 13 lat (było to w drugiej połowie lat 80-tych) i do tej pory pamiętam, jaką grozę we mnie wzbudził.

ocenił(a) film na 5
poland7

Klimat może i jest, ale walka z tymi pszczółkami...Żenująca. 1978 rok i ludzie nie potrafią sobie poradzić z rojami pszczół, sypią im pastylki do żarcia, potem spalają całe miasto. Czekałem na ogień przez cały film, ale nie, dopiero w Houston musieli go użyć. Egh...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones