PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501868}

Poznasz przystojnego bruneta

You Will Meet a Tall Dark Stranger
6,0 44 008
ocen
6,0 10 1 44008
5,7 25
ocen krytyków
Poznasz przystojnego bruneta
powrót do forum filmu Poznasz przystojnego bruneta

Czy ktoś kto oglądał oba filmy widzi ewidentne nawiązania? Wiem, że w wielu filmach Allena
pojawia się motyw (zwykle główny) małżeństwa z problemami. Ale po obejrzeniu 36 filmów
tego reżysera, jestem skłonna do wyciągnięcia odważnych wniosków o próbie
przekształcenia tego samego pomysłu, bądź luźnej adapaacji/remake'u. Czy ktoś z Was,
interesujący się Woody'm w na poważnie, spotkał się jego z wypowiedziami na ten temat?

eovina91

Witaj. Dawno nie oglądałem "Celebrity" więc teraz nie mogę się do tego odnieść, ewentualnie kiedy zrobię powtórkę, ale nie sądzę żeby Woody świadomie cokolwiek powielał w swojej twórczości, choć oczywiście w jego filmach jest mnóstwo podobieństw - fobie bohaterów, ich problemy, związki przeżywające kryzys etc., ale wydaje mi się, że nie ma mowy o żadnym remake'u. Woody pracuje w ten sposób, że po zakończeniu projektu zaraz zabiera się za kolejny, zamykając poprzedni rozdział swojej twórczości i choć przeważnie jest niezadowolony ze swoich filmów (z paroma wyjątkami), to raczej niechętnie do nich wraca i nie sądzę, by chciał odgrzebywać jakieś konkretne wątki. Jednakże niektóre scenariusze z jakichś względów lądują w szafie i Woody czasami wraca do nich po latach (bodajże "Whatever works" przeleżał tak parę ładnych lat). Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones