PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625386}

Pokusa

The Paperboy
6,0 17 443
oceny
6,0 10 1 17443
5,8 13
ocen krytyków
Pokusa
powrót do forum filmu Pokusa

A cóż to za nagła zmiana tytułu ? ^^ I przyspieszona premiera?

ocenił(a) film na 7
seamus

ee właśnie, co było złego w Gazeciarzu?

ocenił(a) film na 4
Pauleta

no właśnie. Też się zastanawiam, dlaczego zmienili nazwę.

ocenił(a) film na 9
meg_hall

Polscy dystrybutorzy wymyślają takie tytuły, które wywołają u ludzi pewne skojarzenia i zwabią w ten sposób większą ich liczbę do kina. Kogoś, kto łaknie w kinie śmiałych scen erotycznych, nie zainteresuje tytuł "Gazeciarz", za to "Pokusa" już bardziej zadziała mu na wyobraźnię. Podobnie było z "Dirty Dancing" - po dosłownym przetłumaczeniu małolaty pomyślałyby, że bohaterowie będą tańczyć w błocie, tymczasem nazwa "Wirujący seks" zrobiła swoje i film do dziś cieszy się dużą popularnością.

ocenił(a) film na 4
Zloty_Deszcz

Właśnie tak.

ocenił(a) film na 8
seamus

nie ma to jak kreatywność polskich dystrybutorów ;)...Nadal "Wirujący seks" jest moim ulubionym tłumaczeniem oryginalnego tytułu ;)... a mówią, że english is easy :P

seamus

Też się właśnie zdziwiłam. Gazeciarz przecież był w porządku. Dziwne, dziwne. Zobaczymy, może do premiery jednak znowu tytuł się zmieni.

Cartner

Mam nadzieję... wg mnie tak straszne zmiany (tłumaczenia tytułów) to brak szacunku dla scenarzystów i reżysera, którzy wymyślają tytuł filmu...

Nemesten

Tak, właśnie. Ostatnio nawet patrzyłam na kilka tytułów i jeśli nie są całkiem zmienione, jak np. Kochankowie z Księżyca a Moonrise Kingdom (czyli jakoś królestwo wschodu słońca powiedzmy) albo Jak zostać królem z King's Speech (czyli też niezbyt podobnie, bo przemówienie króla) to czasem jest coś dodane lub ujęte, np. 60 sekund oryginalnie brzmi Gone in 60 seconds. Wiele jest tych tytułów, czasem nie drażnią tak bardzo, ale czasem po prostu myślę "co za idiota wymyśla polskie tytuły? dlaczego po prostu nie przetłumaczą z angielskiego na polski?" No cóż, nie mamy na to wpływu ;/

ocenił(a) film na 7
Cartner

Moon to słońce? Nie wiedziałem

Pauleta

pomyłeczka. z przyzwyczajenia, że jest wschód Słońca, a o wschodzie Księżyca się nie mówi ;)

Cartner

Ale mnie najbardziej boli to, że czasem zmieniają te tytuły na gorsze.. Jak choćby te Jak zostać królem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones