PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=906}

Pies andaluzyjski

Un chien andalou
7,4 32 357
ocen
7,4 10 1 32357
7,7 22
oceny krytyków
Pies andaluzyjski
powrót do forum filmu Pies andaluzyjski

Dużo mogę wytrzymać, naprawdę. Mogą na ekranie wypruwać flaki, kroić ludzi na żywca... Ale jednego nie dam rady oglądać. :P Jak coś się dzieje z ludzkim okiem, to nie mogę na to patrzeć. :P Powiedzcie mi czy to oko jest jakkolwiek umieszczone w żywej osobie, czy jest to już wyjęta gałka oczna? :P Może i głupie pytanie, ale dla mnie to ważne. :D

ocenił(a) film na 6
m4d214

To jest takie niby zbliżenie na to oko, szybki ruch i czarna maź, w zamierzeniu krew wypływa. Brzmi to ohydnie, ale ta scena trwa max 3 sekundy, więc nie ma się czego obawiać. Można na chwilę odwrócić wzrok.

ocenił(a) film na 4
Lakil

podobno jest to oko krowy..

ocenił(a) film na 6
chat

Też to wyczytałem, więc masz pewność, że nikt tutaj nie eksperymentował na ludziach

Lakil

No to ja wiem, że na pewno nie jest to zdrowe oko żywego człowieka, tylko chciałam wiedzieć czy to wygląda bardzo realistycznie. :P Ale dziękuję za odp. ;) Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 6
m4d214

ale z krótkometrażówek to polecam "Babcię" Lyncha. Najlepsze krótkometrażówka jaką jak na razie dane mi było obejrzeć.

ocenił(a) film na 9
m4d214

wyglada okropnie, jak pokazuje sie ksiezyc, wtedy mozesz zamknac oczy na 5 sekund;) na samym poczatku

dz39

No to dostałam dwie sprzeczne odpowiedzi. :D

użytkownik usunięty
m4d214

Spokojnie możesz to obejżeć. Wygląda to świetnie i bardzo realistycznie.

ocenił(a) film na 5

Nie wygląda to ani trochę realistycznie, ja zresztą też nie mogę znieść "tortur oka".

ocenił(a) film na 9
m4d214

jak pamiętam...to Dali chyba użył oka konia (albo krowy - przy czym wydaje mi się, że to było oko końskie) i ono na prawdę zostało przecięte...

użytkownik usunięty
elbazyl

To było oko bawołu.

ocenił(a) film na 8

ja z kolei słyszałem o kakaowym oku

ocenił(a) film na 5
bardelik_2

to bylo oko bawolu, co zreszta w filmie widac (znaczy widac, ze nie ludzkie).... A przecinal nie dali, a banuel...

ocenił(a) film na 9
Przemo__C.

To było oko bawołu, któremu podobno zeszło się bodaj dzień wcześniej (tzn. przed nakręceniem sceny) czy jakoś tak, przecinał rzeczywiście nie Dali, tylko Bunuel i podobno miał wielkie opory przy tej scenie.

bardelik_2

bardelik wniosłeś w tę rozmowę, powiew świeżości.
Może to źle o mnie świadczy, ale mocno mnie rozbawiłeś, co się rzadko zdarza.
Pozdrawiam.

przedwieczny

zgadzam się,

ocenił(a) film na 5
m4d214

To pewnie Ci sie pierwsza scena "Pily 2" podobala, co? ;)

Przemo__C.

Nie oglądałam żadnej PIŁY. :P

ocenił(a) film na 10
m4d214

było to oko świni, kupionej przez producentów specjalnie w tym celu ;]

użytkownik usunięty
LuluBe

Bunuel powiedział że oko bawołu.

Oj nieważne czy to oko ludzkie, czy zwierzęce, chodzi o sam fakt, że jest okiem. :P

m4d214

P.S. Obejrzałam 4 części PIŁY już. :P Ale scena z okiem była marna pod względem szczegółów. :D Także wcale mnie nie odrzuciło. :D

m4d214

Też jestem wrażliwy na wszelkie zabiegi z okiem (i z paznokciami, ale to osobna historia:)). Wiedziałem, że pojawia się taka scena prawie na samym początku filmu, jednak postanowiłem to przetrwać. Mimo, że scena wygląda całkiem realistycznie i poczułem najprawdziwszą odrazę i odrzucenie, to nie odwróciłem wzroku (chociaż sama scena jak wspomniał ktoś wyżej trwa kilka sekund). Z jednej strony piszę to na świeżo i dalej mam lekko zniesmaczoną minę, jednak pozwala to bardziej zapamiętać ten film. A taki był cel i zamysł reżysera - wywołanie szoku(i to była chyba jedyna szokująca scena).
Tak też decyzję pozostawiam Tobie!

ocenił(a) film na 10
m4d214

to było krowie oko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones