PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32225}

Pianista

The Pianist
8,3 603 237
ocen
8,3 10 1 603237
7,7 46
ocen krytyków
Pianista
powrót do forum filmu Pianista

oczyszczajacy Niemców (scena z dobrym nazista pokazujaca jakiej to oni nie maja empatii) z win
i oskarzajacy Polakow o wszystkie zbrodnie I wojny światowej. Jednak oceniajac od strony technicznej
to arcydzielo szczegolnie scena rozstrzelania polskich oficerow w KAtyniu zrobila na mnie kolosalne
wrazenie.

m_dub

co w tym filmie jest takiego "antypolskiego" ? wszyscy Polacy jacy przejawiaja sie w filmie zostali przedstawieni pozytywnie albo neutralnie zyczliwi
a co do dobrego nazisty to po pierwsze gosc nie byl nazista tylko oficerem Wehrmachtu, po drugie taka postac naprawde istniala i naprawde dokarmiala i zapewniala schronienie Szpilmanowi wiec film jest oparty na faktach;i w ogole nie wiem o co tobie chodzi z tym rozstrzelaniem polskich oficerow w Katyniu
ogladales dwa filmy naraz ? co ma Katyn do diaska wspolnego z Pianista?

Monsieur_Joseph

a czy historia przedstawiona w filmie nie wydarzyła sie naprawdę?

ocenił(a) film na 10
BloodyMaja

Historia wydarzyła się naprawdę. Film powstał na podstawie książki, a książka na podstawie wspomnień Władysława Szpilmana.

ocenił(a) film na 10
BloodyMaja

żarty z holocaustu CHA-CHA bardzo smieszne. blysnales

Monsieur_Joseph

Chryste człowieku jaki ty jesteś głupi. Weź się trochę dokształć. Jak jest różnica między "nazistą" a oficerem wermachtu? Widziałeś ku.rwa jego legitymację partyjną? Wermacht uczestniczył w zbrodniach nie tylko w Polsce na RÓWNI z SS i Luftwaffe.

ocenił(a) film na 9
m_dub

wez czlowieku, gdzie tu oczyszczenie niemcow (pokazany jest jeden dobry niemiec) i gdzie oskarzenie Polakow o zbodnie 1 wojny swiatowej?

ocenił(a) film na 10
Dalmacy

niestety w tym filmie pełno było propagandy co zepsuło mi jego odbiór. Mimo to doceniam Polańskiego za jego kunszt reżyserski.

ocenił(a) film na 8
m_dub

konkretnie:gdzie tam miales propagande???

ocenił(a) film na 8
m_dub

Byli Niemcy co ratowali Zydow, i byli Polacy co ich mordowali. Nie mozna zaszufladkowac czlowieka z powodu narodowosciowego ;)

ocenił(a) film na 10
spietrek

polański doskonale podkreślił skrajne różnice miedzy Polakami Którzy chcieli pomóc (miedzy innymi mam na \Dorotę oraz jej współmałżonka \) a choćby dobroczyńcy który po zakończeniu zbiórki na rzecz Szpilmana ulotnił się skazując go tym samym na śmierć głodową nie rozumiem dlaczego zwracasz uwagę tylko na jedną stronę medalu Polański ani nie gloryfikował ani też nie oczerniał postaw Polaków a co co NIEMCA"samarytanina" to skoro Oficer był prawdziwy to raczej ciężko by było zarzucić Reżyserowi "Propagandowe Podejście" Sam film w pełni zasługuje na wszystkie nominacje A co do Broodiego to ZAgrał fenomenalnie

ocenił(a) film na 10
Konerek

Wilm Hosenfeld jest postacią autentyczną. Istnieli 'dobrzy Niemcy', a to dlatego, że do zmuszano ich do wstąpienia do Wermachtu, a oczywiste jest że nie wszyscy chcieli i nie wszyscy Niemcy byli nazistami. Różnica między Gestapo a Wermachtem polegała na tym, że do Wermachtu zmuszano ludzi, a do Gestapo przyłączali się dobrowolnie, więc często żołnierze Wermachtu pomagali ludziom. A film nie jest antypolski, nie wiem na jakiej zasadzie to stwierdzasz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
m_dub

Jak tylko jedną stronę medalU?????? Cały fiml opiera się tym, że Żydzi ginęli w getcie,ukazuje getto jako miejsce cierpienia, śwmierci etc. A kto ją spowodował? Niemcy, NIKT

Ann777

Nikt nie wybiela Niemców, zapomniałeś o scenie np. wyrzucania mężczyzny na wózu inwalidzkim przez okno???? To jest wybielanie????? A Wilm Hosenfeld zasłużył na przedstawienie takie, a nie inne, bo ukratował życie nie tylko Szpilmanowi( w książce ,,Pianista" napisanej przez samego muzyka podane są jeszcze inne nazwiska, jest ich kilkanaście, jeżeli się nie mylę). A...... gdzie są te rzekomo antypolskie sceny???? Ja ich nie pamiętam, a zaświadczam ci, że jeżeliby były to na pewno pamiętałabym je. Poza tym, powszechnie wiadaomo, że w każdym narodzie są różni ludzie i na prawdę nie widzę problemu w przedstawianiu jednostek, które odbiegały od powszechnego wyobrażenia o ogóle. Jak juz napisałam tego posta to zastanawiam się, czy autor tematu to nie jest zwyczajny prowokator. Albo po prostu igrnorant mający trochę skrzywione wyobrażenie o II wojnie światowej.

ocenił(a) film na 8
m_dub

Śmieszny jesteś. Czemu uważasz, że nie ma dobrych Niemców? Wszystkie narodowości zabijały i ginęły.
Poczytaj wspomnienia ludzi z obozów czy gett. Jak Polacy się sprzedawali nawzajem. Na wojnie nie ma dobrych ani złych. Wszyscy się zabijają, poniżają i robią wszystko, żeby przeżyć.

ocenił(a) film na 8
Konerek

A gdzie ja napisalem ze Polanski ma propagandowe podejscie, i gdzie zwracam uwage tylko na jedna strone medalu?? Pisze ze zarowno Niemcy jak i Polacy byli, sa i beda dobrzy lub zli. Nastepnym razem czytaj posty ze zrozumieniem ;) A co do Niemcow to przypomne Ci ze Shindler tez jest postacia autentyczna ;)

ocenił(a) film na 10
spietrek

Do kogo to było? Bo ja odpowiadałam na 1 post, tylko przez przypadek kliknęłam na Twoją odpowiedź. Czytam ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 8
suomii

A pisze >w odpowiedzi na post suomii< ?? Ludzie myslcie jak czytacie :)

ocenił(a) film na 8
suomii

I odpowiadalas na post Konerek

ocenił(a) film na 10
spietrek

Mój błąd ;)

ocenił(a) film na 8
suomii

;)

ocenił(a) film na 8
m_dub

A co do Twojego tematu, to tylko zwolennik PiSu i ofjara prania mozgu przez Kaczysnskiego mogl takie bzdety pisac o Katyniu i ofiarach I WŚ w Pianiscie :)

ocenił(a) film na 10
spietrek

Nie rozumiem do czego pijesz z tym Katyniem. Nie mowie przeciez, ze to co sie tam stalo bylo 'fajne', tylko stwierdzam, ze zostalo to przez Polanskiego znakomicie odtworzone. A to że jestem zwolennikiem PIS-u chyba nie czyni mnie gorszym??

ocenił(a) film na 8
m_dub

idioto Polanski zadnego katynia w pianisie nie pokazal. nie wiom co niuchasz ale to musi byc zajebiste skoro w Pianmiscie widziales sceny z Katynia

ocenił(a) film na 10
spietrek

w filmie byla przedstawiona scena masowego mordu w Katyniu gdzie zginela zreszta rodzina glownego bohatera

m_dub

w którym momencie dokładnie?... hmm, to dość ciekawa teoria, bo z tego co kojarzę w 1942 roku jego rodzina została wywieziona z getta. Zmartwychwstali czy jak?....

ocenił(a) film na 9
m_dub

Zmień towar albo dilera :)

ocenił(a) film na 10
m_dub

ten 'dobry nazista' jest postacią autentyczną, podobnie jak Władysław Szpilman. musiałeś nieuważnie oglądać film, ponieważ nawet na końcu jest napisane, jak potoczyło się jego życie.
scena w katyniu? wtf?

ocenił(a) film na 8
politka_2

Coz debila od Kaczynskiego nie zienisz :)

spietrek

A ty komunista, czy Niemiec, że po Kaczyńskim jedziesz?

ocenił(a) film na 8
niepoprawny

Normalny Polak Ktory pamieta PRL, w co watpie ktory <Prawdziwy Polak> Kaczysnskiego nawet tego nie uswiadczyl. Banda malolatow z wypranymi mozgami, ktorzy mysla tylko o zadymie.

ocenił(a) film na 8
niepoprawny

Tak szczerze Niepoprawny ile masz lat?

ocenił(a) film na 8
spietrek

Pewnie jestes malolat. Pewne ze z Wawy. Znaczy poje..ny kibol ku.....iej Legi.Ojciec z Matka daja ci zryc i mieszkanie z opierunkiem. Raczej siei nie uczysz bo <Prawdziwy Polak> sie nie musi uczyc, i nie pracujesz bo wolisz zadymy. To wybacz pasozycie naszej ukochanej RP, ale nie masz prawa ani slowa sie wypowiedziec :)

ocenił(a) film na 8
spietrek

to bylo do Niepoprawny

spietrek

A z SB współpracowałeś?
PS. Mój ojciec nie żyje.

spietrek

Wiesz, że agresja to objaw bezsilności?

ocenił(a) film na 9
spietrek

Widzę, że masz jakiś straszny uraz do Warszawy. Co?? Kariera w Stolicy nie wyszła?? To co było dobre na twoją wiochę w Warszawie wystarczało na zmywak w KFC??? A może podczas przesiadki na Centralnym miałeś jakąś niemiłą przygodę?? To mnie by nie zdziwiło, bo tam momentalnie potrafią rozpoznać frajera i się nim "zaopiekować".

użytkownik usunięty
MarCon77

Warszawa to taki polski Bangkok, faceci to cioty a baby mają penisy

ocenił(a) film na 9

Dobre :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
m_dub

Tak pie**olisz że aż się drobne w kieszeni nie zgadzają....

ocenił(a) film na 10
bzykus100

Ja też nie wiem, w którym miejscu w "Pianiście" on zobaczył Katyń :I

ocenił(a) film na 7
czarownica_kat

Może mu się filmy pomyliły i pisze o "Katyniu" Wajdy.

ocenił(a) film na 10
bzykus100

Fakt! Wszystkich cholernie przepraszam, ale pisałem cały czas nie o tym filmie i zrobilem z siebie idiote.
NIE CHODZIŁO MI O 'PIANISTE'..

ocenił(a) film na 8
m_dub

Witam, poszukuję tytułu filmu. Akcja działa się podczas Drugiej Wojny Swiatowej. Rodzina (chyba
zydowska) musi uciekac do Szwajcarii( z tego co pamiętam, a moze do Szwecji). Przyjaciel rodziny
okazuje sie zdrajca, zostaje nazista i zdradza miejsce ukrycia cennego obrazu w domu rodziny.
Niemcy bardzo chca sie pochwalic tym obrazem przed wysokimi ranga oficerami i nakazuja go
odzyskac temu przyjacielowi rodziny. Na koncu rodzina odzyskuje obraz, ktory byl ukryty w
portrecie ojca, dostajac go w prezencie.

ocenił(a) film na 8
m_dub

No wlasnie ;)

m_dub

A gdzie w ,,Katyniu" są sceny antypolskie? O Boże Święty.... Pół twojego postu dotyczy jednego filmu, pół drugiego.... :D przepraszam, ale niezły mam z ciebie ubaw przed komputerem, hahaha :D poprawiłeś mi nastrój, dzięki!!!! ;)

ocenił(a) film na 8
Ann777

ja tak niezależnie od tematu - poznaje właśnie"bohatyra" od postów - mam równie wielki ubaw, w sam raz na mój średni dzisiejszy nastrój :)
pozdo
em

ocenił(a) film na 10
m_dub

Ale to tak tylko troszeczkę. =,=

m_dub

Rozstrzelania polskich oficerów w Katyniu???? Hahahahaha no nie mogę, filmy ci się pomyliły chyba. Nie rozróżniasz KATYNIA od likwidacji GETTA?????? Zbrodni nazistowskich od komunistycznych? No tak..... Peace(czyt. PISS)hahaha i wszystko wiadomo, jak mieszanie historii, to tylko ta opcja :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones