PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527134}

Pakt z diabłem

Black Mass
6,7 52 739
ocen
6,7 10 1 52739
5,1 11
ocen krytyków
Pakt z diabłem
powrót do forum filmu Pakt z diabłem

Przyzwoity, nieźle zrealizowany, ale brakuje tu emocji i jakości, które zapewniłyby filmowi pamięć i miano świeżego oddechu w gangsterskim kinie.

I choć rola Deppa w tym filmie jest jedną z jego najlepszych ról od lat, uwagę od jego aktorskiego popisu ciągle odwraca przesadna charakteryzacja.

Zdecydowaną siłą najnowszego filmu Coopera jest jednak niewątpliwie bardzo stylowy i surowy klimat przełomu lat 70. i 80.

Więcej przeczytacie tutaj: shar.es/1uYbh5

Warto być na bieżąco: on.fb.me/1KlQDPV

ocenił(a) film na 8
crouch

Mam podobne odczucia :) Gra JD znakomita, choc trzeba przyznać że momentami wyglądało sztucznie. Całość spójna i przyjemna w odbiorze, fajnie sie wszystko klei. Przy całej otoczce, która towarzyszyła promocji film wart obejrzenia, spełnia oczekiwania, brakuje mu jednak jakiegos szczegółu, ktory zapada w pamięć :)

ocenił(a) film na 7
kotpat

Zgadzam się z Wami dwiema :)

ocenił(a) film na 7
werciula

*Waszą dwójką :P

ocenił(a) film na 8
kotpat

Cieszę się, że znalazłem osobę która tak samo jak ja ocenia ten film. Mnie jednak JD zapadł w pamięci. Po piratach wejść w taką rolę to tylko najlepsi potrafią - 8/10 !!!

ocenił(a) film na 8
Szpila_1308

Po piratach wcielal sie już w kilka takich ról i niestety jak dla mnie były one słabe, sztuczne, mimo wszystko przypominał w nich Deppa pirata, tu nareszcie wcielił się w postać jak powinien i moim skromnym zdaniem ta charakteryzacja na która każdy narzeka jednak mu pomogła, bo nie przypomina siebie, a wiec także nie przypomina kapitana Jacka Sparrowa ;)

ocenił(a) film na 4
crouch

Kolejne rozczarowanie.Bez lektury książki tak naprawdę trudno zrozumieć istotę relacji pomiędzy Connolym a Bulgerem.A mowa o agencie FBI który z samego szczytu wylądował na 40 lat w więzieniu.Z tej historii powinien powstać serial na trzy sezony.Mimo wszystko dobrze,że Deep próbuje uwolnić się od klątwy czarnej perły.

ocenił(a) film na 6
crouch

dokładnie. brak emocji i czegoś co wbija w fotem. może mało brutalności? spodziewałam się czegoś mocniejszego

ocenił(a) film na 7
mizi128

"... mało brutalności ..." W takim razie zalecam uważniejsze oglądanie ... ;)

crouch

Początek niezły, zaciekawia, ale im dalej tym gorzej. Zaczyna nużyć, sceny zabijania, które powinny szokować, nie szokują, można śmiało zajadać snikersy. Ledwo dotrwałem do końca.

ocenił(a) film na 7
perun_6

Zajadałam kanapki.

ocenił(a) film na 6
crouch

Film poprawny, scenariusz napisało życie więc historia jest interesujaca.
Depp zrzucił pirackie łachy i zaczął grać, wygladalo to nieźle w jednej scenie (rozmowa z żoną agenta) zagrał super.

crouch

po mojemu to slaba obyczajowka jakich wiele.

ocenił(a) film na 7
El_Draque

To film oparty na faktach.

rockman_fw

Smiem watpic zeby jakiekolwiek "fakty" cia ujawnialo, Byc moze film oparty na motywach i realnej postaci., co nie sprawilo ze jest jakos dobry.

crouch

Jestem podobnego zdania. Wszystko nieźle - scenariusz, realizacja i aktorstwo, tylko zabrakło mi jakiś emocji. Może to powolne tempo, może za dużo dialogów, a może za mało akcji? Wg mnie powinni bardziej skupić na zbrodniach Jimmyego i jego gangu, a mniej na dialogach (zwłaszcza dotyczących postaci których nawet na oczy nie zobaczymy). Kreacja Deppa faktycznie najlepsza od lat, ale umówmy się, to żadna poprzeczka. Przegieli z charakteryzacją, może gdyby zrezygnowali chociażby z soczewek (które wyglądały jakby świeciały w ciemnościach) to już było by lepiej.

ocenił(a) film na 5
crouch

Mam podobne odczucia. Historia ciekawa lecz nieciekawie przedstawiona.

crouch

Podpisuje sie. Technicznie film zrobiony bardzo dobrze, swietna obsada i gra aktorska ale zero emocji. Zero napiecia. Film ogladalem na dwa podejscia i wcale sie nie palilem, aby go dokonczyc.

ocenił(a) film na 9
crouch

Film bardzo mi się kojarzył z Donnie Brasco - Johnny Depp, lata 70te, gra FBI z mafią, posępny i brutalny klimat. Może za bardzo na film patrzyłem pod kątem tego ostatniego (który mnie zachwycił), ale moim zdaniem to znakomite kino gangsterskie.
Nie każdy film gangsterski musi epatować w emocjonującą akcję, często tego typu filmy to obyczajówki, które zabierają widza w brudny świat, oraz stanowią jakąś przestrogę.

ocenił(a) film na 7
crouch

zgadzam sie calkowicie

ocenił(a) film na 7
crouch

dobre podsumowanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones