PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30830}
7,8 24 tys. ocen
7,8 10 1 24292
8,3 43 krytyków
Osiem i pół
powrót do forum filmu Osiem i pół

Najbardziej autobiograficzny z filmów tak znakomitego reżysera jak Federico Fellini przedstawia nam obraz straconej nadziei, wielkiego egoizmu i braku jakiejkolwiek zmiany. Bo na końcu Guido prosi przecież Luisę, żeby zaakceptowała go takim jakim jest, ale nie zamierza się zmieniać. Ale do szczęścia potrzebny jest ukłon nie tylko z jednej strony, każdy musi coś poświęcić, z czegoś zrezygnować. Dlatego główny bohater wydaje mi się człowiekiem niezwykle straconym...

ocenił(a) film na 9
Karola_32

Ja sądzę jednak, że film kończy się dobrze.

ocenił(a) film na 8
kubajanicki20

Tak dobrze, ale z punktu widzenia Guida.

ocenił(a) film na 9
Karola_32

W sumie jest zatracony przez cały film i szuka w sobie motywacji do zmiany. Odkrywa jednak że nie może lub nie chcę się zmienić dlatego akceptuje siebie takim jakim jest. Z jego punktu widzenia film się kończy na dobrze. W sumie końcówka pokazuje siłę miłości ponieważ ostatecznie Luiza zaakceptowała jego słabości by byli razem. Więc końcówka optymistyczna i diametralnie odmienna czego byliśmy świadkami przez cały film czyli tego ile cierpienia wyrządzał główny bohater sobie oraz innym bliskim sobie osobom. Film emanował takimi prawdziwymi ludzkimi uczuciami oraz głębokim realizmem. Wszystko to okraszone genialną muzyką a kobiety w filmie? No cóż czysta przyjemność było patrzeć na taką kumulacje pięknych kobiet w jednym miejscu...