PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434429}

Opór

Defiance
6,5 34 286
ocen
6,5 10 1 34286
5,0 3
oceny krytyków
Opór
powrót do forum filmu Opór

'ciąża nie jest dopuszczalna' i 'wiem czego tu się oczekuje od kobiet (...)'. gdzie tu logika? faceci chcieli sobie zapewnić w obozie 'rozrywkę', ale bez konsekwencji? OCZEKIWALI seksu, ale też oczekiwali, że kobieta wypowie zaklęcie i nie będzie w ciąży... dla dobra filmu, mogli sobie odpuścić cały ten wątek...

ocenił(a) film na 8
Baja_17

ma to swoje uzasadnienie niby... dzieci = kłopot w takich warunkach + dodatkowa 'gęba' do wykarmienia. Rozrywkę można sobie zapewnić w różne sposoby;)

witaltas

ja rozumiem to, że dzieci były tam niepożądane. nie mogę tylko pojąć, że mimo to od kobiet oczekiwano, że zapewnią mężczyznom towarzystwo w łóżku. i jeszcze to namawianie do zostania 'leśną żoną'. byłoby do zniesienia gdyby nie było podtekstu seksualnego w stylu 'przyniosę ci koc, jeśli się ze mną prześpisz'. rusza mnie ta bezuczuciowość i przedmiotowe potraktowanie kobiet.

ocenił(a) film na 8
Baja_17

Wybacz, ale nie pamiętam tego tekstu, oglądałem film w oryginale i może nie dosłyszałem:P Może i faktycznie masz rację, a może mieli jakiś pomysł na niechciane dzieci...
P.S. czy Ty masz może jakieś zapędy feministyczne?;>

witaltas

oj zdecydowanie mam xD wątek o leśnej żonie był przede wszystkim wtedy, kiedy Chaya trafiła do obozu i jakiś facet zaczął ją nagabywać. ale cóż... mogę sobie tak ponarzekać, szkoda tylko, że to i tak nic nie zmieni...

ocenił(a) film na 8
Baja_17

wiesz, frajerów wszędzie znajdziesz;) zauważ, że znaczna większość mężczyzn obchodziła się z kobietami przykładnie:)

witaltas

tak, to zawsze jakiś plus. przede wszystkim podobało mi się, że kobiety dostały broń i uczestniczyły w walce. to zdecydowanie podniosło moje mniemanie o filmie.

ocenił(a) film na 8
Baja_17

Ja też zwróciłem uwagę na to, chociaż szczerze mówiąc obawiałbym się o swoje plecy na miejsu tamtych mężczyzn. Żartuje oczywiście:) ach te feministki...

witaltas

!! no ja myślę, że żartujesz!!

ocenił(a) film na 8
Baja_17

haha:)

witaltas

xP bardzo zabawne :)

Baja_17

Na końcu wspomniano, że założyli żłobek, więc pewnie życie zweryfikowało ten rozkaz skutecznie. Temat zapewne był potrzebny, aby Lilka mogła pocałować głównego bohatera. Nie sądzę, żeby chcieli pokazać, że ludzie przed wojną nie wiedzieli skąd się dzieci biorą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones