PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 759
ocen
7,7 10 1 89759
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

5/10

ocenił(a) film na 5

Produkcja absolutnie nie dla każdego gustu (w tym mojego) ale jeśli macie mocny żołądek to film może wywrzeć wrażenie. Jest to mądry, prawie-surrealistyczny film, gdzie dwuznaczny klimat ukazuje szalony romantyzm, który w swój perwersyjny sposób nawiedza nasze umysły. Szczerze powiem, że zawyżam trochę swoją ocenę bo film nie podobał mi się aż tak bardzo ale to chyba tylko dlatego, że go nie zrozumiałem w całości.

ocenił(a) film na 10
pachomir

Zgadzam się z ostatnim zdaniem. Chyba nie zrozumiałeś filmu w całości. Taka zemsta zastosowana na Oh Dae-su jak dla mnie jest jednym z najgenialniejszych pomysłów współczesnego kina. Tu nie chodzi o wątek romansu między siostrą i bratem, tylko o genialną ideę zemsty.

ocenił(a) film na 3
jcakov

Dla mnie to najwyżej 3/10, a wątek zemsty był kompletnie sztuczny. Póki kolesia nie wypuścili, było całkiem ciekawie, ale później już niestety równia pochyła. Zresztą to była właściwie bajka, więc nie ma się czego czepiać. Fajna była scena z mrówką w metrze. I tyle. Azjaci to jednak naprawdę trochę inaczej mają w głowach poukładane niż Europejczycy.

ocenił(a) film na 7
_B_a_r_t_

7/10 , ale zawyżam ze względu na muzykę.
Cały motyw zemsty i cała ta historia wyssana z palca , nieprzekonująca i nietrafiona.

None200

Ha!Ale jaka efektowna!To chyba najbardziej efektowny film, jaki widziałem w życiu.Przemoc w połączeniu z liryzmem i dawką kiczu dała piorunujący efekt.Tak właśnie powinna wyglądać ekranizacja mangi, bo nie zapominajmy, że tym właśnie Oldboy jest.A scena bójki w korytarzu...mastershot nie z tej ziemi.

ocenił(a) film na 7
bilbul

Rzeczywiście chyba najlepsza scena w filmie, świetna wręcz, ale i tak nierealistyczna (choć na taką zakrawa).

None200

Ale mimo wszystko naturalistyczna. A tu ciekawostka:

http://www.youtube.com/watch?v=8xPUv71mYIQ

ocenił(a) film na 7
bilbul

Haha dobry wojownik ;p

ocenił(a) film na 10
pachomir

najlepszy film w histori. wasze argumenty na "nie" sa żałosne. film dla myślących czyli jak widać nie dla wsyzstkich

ocenił(a) film na 6
adriankiller

Twój argument na "tak" za to jest pojmujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones