PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206486}

Nieproszeni goście

The Uninvited
6,9 59 398
ocen
6,9 10 1 59398
5,5 4
oceny krytyków
Nieproszeni goście
powrót do forum filmu Nieproszeni goście

Film od samego początku zaskakuje. Domyślamy się zakończenia(tego które wydaje nam się najbardziej sensowne) oraz wszystkich innych zakończeń, myślimy że nie daliśmy się złapać na tę najbardziej oczywistą wersję, a tutaj końcówka jest totalnie oszałamiająca i zaskakująca. Moja ocena 8. Bardzo mi się podobał.

ocenił(a) film na 8
Malina1830

Ja prawdę mówiąc brałem pod uwagę takie zakończenie, ale tylko dlatego, że wcześniej oglądałem "Sekretne okno" i "Siłę strachu". Zaskoczyło mnie natomiast to, że okazało się, iż Alex nie żyła i to był tylko wytwór wyobraźni Anny. Przez cały film nie zwróciłem uwagi na to, że nikt nie zwraca się do Alex i nikt o niej nie mówi. A już kompletnie odwiodła mnie od tego scena, w której Anna i Alex siedziały w wannie i zapukała Rachel mówiąc: "Halo? Jesteście tam?", a potem: "Chciałybyście jechać?". Skoro powiedziała "jesteście" i "chciałybyście" to znaczy, że Anna nie była sama w tej łazience. Jednak ten film oglądałem z polskimi napisami, i mam na myśli to co było w napisach. Natomiast dzisiaj obejrzałem tę scenę jeszcze raz i wsłuchałem się w to, co Rachel mówiła po angielsku i okazało się, że ona wcale nie użyła liczby mnogiej w tych pytaniach, nie zwracała się do Anny i Alex tylko do samej Anny. To w napisach był błąd.

ocenił(a) film na 8
dirt16

Na tym polega cała magia języka angielskiego. Taka scena w polskim filmie by spaliła całą fabułę, bo między "jesteście" a "jesteś" jest ogromna różnica. W angielskim "you" daje spore pole do manewru ;)

ocenił(a) film na 7
Malina1830

Dołączam - zupełnie nie spodziewałem się takiego zakończenie. Mam jednak jedną uwagę - otwarte usta w każdym momencie zaskoczenia to paskudna maniera aktorki odtwarzającej główną rolę czy scenariuszowe przegięcie !? - denerwujące to dla mnie było. 7/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones