PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206486}

Nieproszeni goście

The Uninvited
6,9 59 401
ocen
6,9 10 1 59401
5,5 4
oceny krytyków
Nieproszeni goście
powrót do forum filmu Nieproszeni goście

Bo to ma tyle strasznych chwil i potęgowania strachu co ... tu mi dopisuje brak weny...
Film jest bynajmniej porządnie wyglądającym thrillerem, sceneria mi się podobała chwilami jakbym wracał do historii "Alan Wake" nie bardzo jednak to wszystko przekonuje. Główna bohaterka nie porywa jest sympatyczna ale to za mało, kilka scen było słabo zagranych, reszta obsady jednakże dała radę. Muzyka mało słyszalna czy też wpadająca w ucho.

Podsumowując efekt takiego łączenia horroru z thrillerem jest według mnie słabym pomysłem gdyby zostać przy jednym i skupić się na elementach gruntowych dla gatunku byłoby elegancko a tak jest tylko dobrze.

SaoSin

Drugie zdanie jest dla mnie niezrozumiałe (jest to porządnie wyglądający thriller czy nie). Wydaje mi się, że nie widzisz różnicy między słowem bynajmniej a przynajmniej (to nie są synonimy).
Nie lubię się czepiać formy wypowiedzi, ale tutaj jednak tracimy jej sens a sam błąd powtarza się różnych forach nader często.

Co do samego filmu to polecasz? Warto zobaczyć?

ocenił(a) film na 10
Kandyzowany_

Ja polecam z koleżanką oglądałyśmy i było wiele trzymających w napięciu chwil. Pomimo że pisze "horror", skłaniałabym się bardziej w klimat thillera.

ocenił(a) film na 7
Kandyzowany_

Często pisząc coś na szybko po seansie robi się błędy, tak słusznie w paru miejscach powinno być "przynajmniej" .

Widzę że nie dokładnie sprecyzowałem podsumowanie, jeśli ktoś chce dobry thriller to jak najbardziej ma go tutaj wszystko jest ładnie opowiedziane jak mówiłem sceneria, część bohaterów też jest w porządku, no i zakończenie... jednakże wydaję mi się że jak zwykle można było zrobić coś więcej... bardziej rozszerzyć tę historię, zaakcentować muzyką i byłoby świetnie...

Ode mnie 7 naciągane gdyż wątek utrzymuje sztywno wszystko wokół średnio zagranej głównej bohaterki, i muzyka była dla mnie słabo słyszalna a to podstawa przy dobrym klimacie, zarówno horroru jak i thrilleru, no i pozostawię w spokoju nie wykorzystany potencjał miejscowego krajobrazu...

Jak zwykle się czepiam ale widzę gdy film ma potencjał na coś więcej, stąd moje roztargnienie między przeciętnym American Story (no część tych aktorów starczy się przyjrzeć...) a czymś więcej tutaj było blisko do tego lepszego ogólnego widoku.


Mimo to polecam na tle innych filmów wypada dość dobrze...

SaoSin

Skoro prosisz, aby horroru nie nazywać horrorem muszę niestety odmówić. Sorka.
Co prawda ten film może nie jest jakoś wybitnie straszny (dla mnie wcale), ale to nie znaczy, że nie jest horrorem ,chociaż trzeba przyznać, że granica pomiędzy horrorem i thrillerem jest blisko.
Ten film to horror nastrojowy, ale jeśli się z tym nie zgadzasz Twoja sprawa tylko dlaczego wprowadzasz innych w błąd?

Co do samego filmu, to polecam. Jeden z lepszych horrorów XXI wieku (ocena subiektywna).


tokyo 666

Dla mnie to typowy Thriller-psych. Jeśli ktoś nie widział to polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones