PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496469}

Niepokonani

The Way Back
2010
7,4 79 tys. ocen
7,4 10 1 78674
5,9 13 krytyków
Niepokonani
powrót do forum filmu Niepokonani

Jeśli zna ktoś podobne filmy do tego to bardzo proszę o podanie tytułów. Z góry dzięki
wielkie:)

użytkownik usunięty
szakal90

"Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą" (2001). Świetny film. Kiedyś usłyszałem, że został zrealizowany na faktach, jednak nie mam pewności. Polecam.

użytkownik usunięty
szakal90

"Korolyov" - zapomniałem o tym tytule. Film opowiada historię pioniera rosyjskiego przemysłu rakietowego i silników odrzutowych. Został skazany przez bolszewików i trafił na Sybir. Nie ma wątku ucieczki, jednak ukazane jest życie w łagrze, walka o przetrwanie, no i główny walor, wdg mnie - autentyczna historia.

OK dzięki :)

użytkownik usunięty
szakal90

Proszę. Sądzę, że Ci się spodobają. "Jeniec" był emitowany przez telewizję publiczną, "Korolyova" oglądałem na kanale "Wojna i pokój".

Ok:) A oglądałeś jeszcze jakieś inne naprawdę fajne filmy? Nie o konkretnie tej tematyce tylko pytam ogólnie o każdy gatunek filmu. Jeśli znasz jeszcze, jakiś naprawdę dobry film to napisz tytuł:)

użytkownik usunięty
szakal90

Hmm!? Wbiłeś mi klina do głowy. Nie wiem co może znaczyć "dobry" film, gdyż to kwestia gustu - zazwyczaj. Nie brakuje maniaków, którzy uważają "Awatar" za największe arcydzieło. Spotkałem się z przypadkiem kiedy ktoś wypowiadał się o Sigourney Weaver - "znana z "Awatara""...

użytkownik usunięty
szakal90

Umówmy się w ten sposób - tak będzie najrozsądniej - zasugeruję Ci tytuły, które mnie spasowały:
DRAMAT: "Bunt", "Harakiri", "Tron we krwi", Sanjuro - samuraj znikąd", "Rudobrody", "Siedmiu samurajów", "Ran" - kostiumowe - japońskie; "Gdyby żółwie mogły latać", "Jabłka Adama", "Bracia", "Siódma pieczęć", "Taksówkarz", "Ojciec chrzestny" x3, "Miasto Boga", "Hotel Ruanda" - na faktach, "Pi" - psychodeliczny, "Niebo nad Berlinem", "Doskonały świat", "Człowiek w ogniu" - częściowo na faktach; "Miasto gniewu", "Apocalypto", "Księga ocalenia";
tematyka wojenna - "Łowca jeleni", "Byliśmy żołnierzami", "Pluton", "Na tyłach wroga", "Listy z Iwo Jimy", "Czas Apokalipsy" - oprócz pierwszego wszystkie na faktach, z czego ostatni tytuł po części.
horror - "Egzorcyzmy Emily Rose", "Udręczeni - Haunting in Connecticut" - (2009) - wydarzenia autentyczne;
komedie - "JAK TO SIĘ ROBI" - mistrzostwo!! "Kontrolerzy", "Noc świętego Mikołaja", "Wyjście awaryjne", "Życie jest piękne" - dramat komediowy

Dzięki kolego:)

użytkownik usunięty
szakal90

Proszę. Myślę, ze spodobają Ci się. Ogólnie są to dobre, jak nie wyborne dzieła, co niektóre. Znajdują się pośród nich klasyki.

Hej kolego:) Wiesz szukam jeszcze takiego filmu, który oglądałem raz dawno temu a nie pamiętam tytułu:( A chciałbym go jeszcze raz zobaczyć. Historia opowiada o grupie przyjaciół którzy razem przebywają,podróżują i później po kolei zaczynają ginąć w dziwnych okolicznościach. I główny wątek który zapamiętałem to to że zabijał to jeden z przyjaciół i na końcu pokazane jest że on siedzi w barze i opowiada tą historie jakiemuś tam facetowi mówi mu że to jego opowieść z książki którą napisał. Bo właśnie napisał książkę i tam opisał tą historie. Kojarzysz może taki film???

użytkownik usunięty
szakal90

No, hej! Niestety tutaj Ci nie pomogę. Nie znam takiego scenariusza, i nie kojarzę, bym oglądał taki film. Za to mogę zaproponować Ci pewien horror, którego fabuła, jak dwóch wcześniejszych, które podałem, również miała miejsce w rzeczywistości: "Wolf Creek" (2005). 3ma w napięciu. Świat jest niemożliwy...

ok dzięki:) to mówisz że warto oglądnąć ten horror tak?

szakal90

Jeśli chodzi o podobne do "Niepokonanych" to polecam "Gułag". Nic lepszego w tej tematyce nie znajdziesz. A co do filmu który szukasz to może "Wersety zbrodni".

szakal90

http://www.filmweb.pl/film/Alive%2C+dramat+w+Andach-1993-3772
To pewnie nie to ale tez o kanibalizmie.

ocenił(a) film na 7
szakal90

Podobne? Jeśli chodzi o ucieczki z obozów to "Wielka ucieczka", w której gra Steve McQueen; też film na faktach.

ocenił(a) film na 10
traszka111

Ja równiez poszukuję fimów o tematyce obozowej. A jeżeli chodzi o "Niepokonanych" to co chwila się wzruszałam piekny film i tragiczna historia.

ocenił(a) film na 7
pauli2222

akcja tocząca się w obozach:
Król szczurów
Fałszerze (rewelacja, na faktach !!!!)
Wielka ucieczka (też oparty na prawdziwych wydarzeniach)
Wojna Harta
Chłopiec w pasiastej piżamie
Życie jest piękne
Ucieczka do zwycięstwa
Most na rzece Kwai

szakal90

Ja polecę: Siedem lat w Tybecie.

ocenił(a) film na 8
szakal90

Ja ze swojej strony polecę film Półmgła\Jeńcy. Chyba nawet bardziej mi się podobał niż ten.