PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816979}

Na noże

Knives Out
7,7 171 720
ocen
7,7 10 1 171720
7,7 55
ocen krytyków
Na noże
powrót do forum filmu Na noże

Do łez uśmiałam się z naigrywań z młodego faszysty, wspaniałe

ocenił(a) film na 7
kapral11

Żaden socjalista nie chce zabierać bogatym i dawać biednym. Żaden! Myślisz, że biedny monarchista miał w ZSRR dobrze? Nie! Tylko bolszewickie bydło miało dobrze. Nie byłeś bolszewikiem, to se mogłeś być biedny, a nawet zdychać - żadnego socjalisty to nie obchodziło.

ocenił(a) film na 8
Daniel369

Skoro miał konserwatywne poglądy to nie mógł być lewakiem. Polityka to nie tylko ekonomia. Z reszta nie znam lewaka, któremu się podoba utrzymywanie nierobów.

ocenił(a) film na 9
Asia101993

Podam kilka najbardziej znanych lewaków to poznasz: Hitler, Stalin, Mao Zedong. Natomiast z prawicy: Margaret Thatcher, Milton Friedman. Hitler jest na ujemnej osi X w górnym kwadracie, dlatego jest z lewicy a Korwin jest w prawej kratce. Tutaj masz wygooglowany jeden z wykresów:
https://s6.ifotos.pl/img/CIVIS-LIB_qqqrsre.png

Daniel369

Doedukuj się, bo wszyscy poważni naukowcy uważają Hitlera za skrajną prawicę. Także gospodarczo, bo ciężko żeby ktoś finansowany przez wielkich kapitalistów, działający w ich interesie i organizujący prywatyzację na skalę niespotykaną do czasów Thatcher był uważany za lewicowca.

No ale od kucy nie ma co oczekiwać posiadania jakiekolwiek wiedzy naukowej i historycznej

ocenił(a) film na 9
NikKlik

Żaden poważny naukowiec nie może uznawać socjalisty narodowego za prawicowca. A sojusz wielkiego kapitału z lewicą jest całkowicie naturalny: socjalizm gwarantuje fabrykantom monopol, wymagając jedynie od nich posłuszeństwa. Prawicowy wolny rynek jest więc sprzeczny z najbardziej egoistycznymi dążeniami kapitału.
III Rzesza była torem skrajnie antyindywidualistycznym antywolnościowym, z centralnym planowaniem gospodarczym i podporządkowaniem jednostki państwu. Nie ma to niczego wspólnego z prawicowymi wartościami, tak samo jak z prawicą nie mają niczego wspólnego czerwonego flagi NSDAP i huczne świętowanie 1 maja - jedno z najważniejszych świąt hitlerowskich.

ocenił(a) film na 8
Daniel369

Ludzie wykształceni uważają, że nazizm zawierał w sobie cechy zarówno lewicowe, jak i prawicowe. Wśród historyków i politologów taka dominuje opinia. Ludzie niewykształceni inaczej rozumieją znaczenia pojęć słownikowych. Na przykład lewactwo, to słownikowo skrajna lewica, antydemokratyczna, wrogo nastawiona do demokracji liberalnej. Do lewactwa zalicza się trockizm, maoizm, bolszewizm czyli nurty odrzucające demokrację liberalną czyli pluralistyczną. W Polsce najbliżej lewactwa jest obecnie PiS, niektórzy politycy Konfederacji też wykazują lewackie antydemokratyczne, dyskryminujące poglądy. Oczywiście wrogość do demokracji zachodniej to nie tylko lewactwo, to ogólnie skrajności, totalitaryzmy, dyktatury, autorytaryzmy różnego autoramentu ideologicznego. Jednak wspólnym mianownikiem dla wszystkich skrajności jest odrzucenie systemu, w którym władza wykonawcza nie sprawuje pełni władzy, bo jest kontrolowana przez całą masę niezależnych od niej instytucji, bo nie ma kontroli nad sądami, bo nie dopuszcza do istnienia systemu jednopartyjnego. Skrajności odrzucają też doktrynę ochrony mniejszości.

aolgg

Korwin i skrajna prawica? :D Obraziłbym Cię, ale sam się poniżasz, a ja nie mam w zwyczaju kopać leżącego.

aolgg

Faszyzm to doktryna mówiąca, że nie ma życia poza państwem. "Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu". Korwin jest za państwem minimum, czyli niskie podatki, redukcja ilości urzędników i biurokratyzacji, prywatyzacja sektora edukacji i ochrony zdrowia. Pomyśl dwa razy zanim coś napiszesz.

ocenił(a) film na 7
paolo219

O, właśnie! Krótko i na temat.

aolgg

Głupich ludzi nigdzie nie brakuje. Sama dajesz świetny przykład.

ocenił(a) film na 8
aolgg

Gostek wyglądał jak żywcem wzięty z gejowskiej hitlerjugend.

ocenił(a) film na 7
aolgg

Jesteś półgłówkiem

ocenił(a) film na 9
aolgg

jezu, zesrańsko pod tym postem daje mi odruch Marty

ocenił(a) film na 9
aolgg

Jak na razie to jest nęka z ciebie i ostra kompromitacja w twoim wydaniu. Nie masz żadnego pojęcia o czym chciałeś napisać.

ocenił(a) film na 5
aolgg

Beka z amerykańskiego społeczeństwa jeśli już. Ten komentarz zrobił mi dzień, bo jedynie utwierdził mnie w przekonaniu, że z założenia "antyprawicowcy" mają zdolności intelektualne niepozwalające im nawet na analizę tak niesamowicie prostego filmu.

aolgg

ale się ośmieszyłeś dzbanie, przez takich pacanów zamazuje się prawdziwe znaczenie tego słowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones