PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 528 tys. ocen
8,0 10 1 527690
7,9 59 krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

JOKER - RED HOOD

ocenił(a) film na 9

czy Joker i Red Hood to ta sama osoba?

od jakiegoś czasu interesuje mnie postać Jokera ale natknąłem się na Red hooda

na wikipedi pisze ,że Joker znany jest : "Znany jest także jako: The Clown Prince of Crime, RED HOOD, Jack, Joseph "Joe" Kerr, Clem Rusty, Mr. Rekoj, Jack White lub Jack Napier[4]. "

wiec to ta sama osoba także ta postać była pokazana w filmie animowanym czerwony kaptur i były scenki wspomnień batmana gdzie był właśnie red hood w czerwonym kasku ..,

teraz moje pytanie do znawców DC komiks i komiksów z batmanem kto pojawił sie pierwszy ..Red hood czy Joker?

ocenił(a) film na 9
chabek88

Znam trzy wersje początków Red Hooda.
1. Joker zanim stał się Jokerem, był kiepskim komikiem, który zgodził się na napad na bank. Oczywiście w dobrej sprawie, bo ledwo utrzymywał swoją rodzinę. Podczas roboty miał czerwoną maskę, czyli był wtedy Red Hoodem. Podczas ucieczki przez jakąś fabrykę z pojemnikami wypełnionymi kwasem, spotkali Batmana, który wrzucił Jokera do jednego z tych pojemników. Kwas nie zabił kolesia, ale zdrowo mu pokręcił w głowie.

2. Red Hoodem stał się Jason Todd, znany szerzej jako Robin. Joker go porwał, torturował i zabił, ale nie do końca, bo ten uciekł z palącego się budynku, założył czerwoną maskę i zaczął szerzyć sprawiedliwość za pomocą kałacha i granatów. Robił to dlatego, że nie zgadzał się z filozofią Batmana, która mówiła o nie zabijaniu nawet największych wrogów. Obejrzyj sobie Batman Under the Red Hood, tam jest wszystko wyjaśnione.

3. Ten Red Hood jest znany z serialu Gotham. Jest to miejska legenda, którą zapoczątkował koleś, który napadł na bank w czerwonej masce. Chcąc zatrzymać za sobą pościg, rozrzucił po ulicy pieniądze, aby móc schować się w tłumie. Potem został zabity przez wspólnika, a maska zaczęła krążyć po całym mieście.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)