PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1211}

Lista Schindlera

Schindler's List
8,4 369 158
ocen
8,4 10 1 369158
7,9 34
oceny krytyków
Lista Schindlera
powrót do forum filmu Lista Schindlera

Bardzo dobry film fantastyczny, polecam wszystkim którzy lubią dobre kino typu science fiction.
Jako, że opis filmu jest błędny.. mianowicie opisano go jako "Dramat, wojenny" jestem zmuszony
do oceny równej 1, gdyż film ten oceniany przez ten pryzmat zasługuje na taką właśnie ocene.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Dramat, bo to dramat. A wojenny, bo w czasach wojny i bezpośrednio z nią związany. Wojenny nie oznacza tylko żołnierzy latających z bronią na pulu walki. Choć i tacy tutaj są w momencie likwidacji getta. Jak chcesz oceniać przez pryzmat opisu to zmień forum. Tu się ocenia filmy - ich wykonanie, grę aktorską, scenografię itp. Tylko skąd ty wziąłeś "fantastyczny" jak on oparty jest na faktach?

ocenił(a) film na 1
widra

Na faktach? Poznaj lepiej historię i najlepiej nie z podręczników żydowskich. Dlaczego fantastyczny? To taki mój żarcik, żeby nie powiedzieć wprost - przekłamanie. Jak ktoś się już bierze za kręcenie filmów 'na faktach' to niech pamięta o wszystkich aspektach tamtych wydarzeń. Jak ja nakręciłbym film o tym jak grupa żydów rozstrzeliwuje innych żydów, albo zakopuje ich żywcem i ukazałbym bestialstwo tych czynów w sposób jak najbardziej dobitny, a na dodatek dodałbym napis "na faktach" to nie byłoby to przekłamanie? Trudno, że dotyczyłby on małej grupki żydów, a ja bym oczernił wszystkich. Tak jest właśnie z "Listą Schindlera".
Niestety ten film wyraźnie gloryfikuje wyłącznie jedno ugrupowanie, a wszystkie inne przedstawia w złym świetle - także polaków, którzy bardzo często narażali i tracili życie nie tylko swoje, ale i członków swoich rodzin.. wszystko po to, by teraz stać się obiektem nienawiści i pretensji. Rząd izraelski funduje swojej młodzieży wycieczki do Polski, oczywiście pod pilnym nadzorem swoich tajnych służb. Wyobrażasz sobie, żeby polskie rodziny ofiar w smoleńsku leciały do rosji pod eskortą ABW, albo innych uzbrojonych funkcjonariuszy? Dlaczego o tym mówie? Bo ten film tak jak wiele innych filmów jest ta właśnie propagandą, która ma "uprawnić" takie działania przeciw Polakom. Cały świat w tym i Polacy mają uwierzyć w to, że są winni zaraz po Niemcach (chociaż był już taki co mówił, że całą odpowiedzialność za Holocaust ponoszą Polacy).

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Listę oglądałem tydz temu. W którym miejscu film nas oczernia? "nie z podręczników żydowskich" a to PWN i wszystkie inne wydawnictwa są już sprzedane?!? Czyli pozostaje mi tylko "uważam rze" oraz "Rzeczpospolita" i toruńskie radyjko?
"rozstrzeliwuje innych żydów, albo zakopuje ich żywcem" - policja żydowska jest pokazana w "Pianiście". Polacy też chętnie kolaborowali z Niemcami. Też dopuszczali się zbrodni. W filmie ja widziałem, ze tak naprawdę przeżył ten którego lubił Itzhak Stern. On wybierał swoich. Niemcy też są pokazani jako źli i dobrzy. W Liście Żydzi chociażby pomagali przy przeglądzie walizek.
"oczywiście pod pilnym nadzorem swoich tajnych służb" - jakby wszyscy sąsiedzi grozili Ci wysadzeniem chałupy też byś tak chciał. Przypadek w Bostonie pokazuje, że nawet na terenie teoretycznie wolnym od zamachu zawsze znajdzie się jakiś wariat z bombą. Oni jeżdżą pod ochroną i co w tym dziwnego? Araby też wiedzą, gdzie są ich miejsca pamięci. Jakby nie ochrona i u nas byłby zamach. Przeszkadza Ci, że mają "parasol"? Biznesmeni też mają swoich ochroniarzy. A po co rodziny miały by lecieć pod ochroną ABW? Rosjanie grożą nam wysadzeniem? Jak ich stać to sponsorują. Nas i tak by nie było stać, więc o co Ci chodzi?

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Bo to prawdziwa historia o dobrym zydzie a to ze zydzi zabijali polakow i na odwrot to kazdy wie .

ocenił(a) film na 7
wilus0503

Dokładnie. Typowy film fantastyczny. chociaż jako gra aktorska i sam film - EXTRA ale tematyka... no cóż. co mógł nakręcic żyd?
Nakręćmy film o tym jak żydzi zabrali gospodarkę moim pradziadom pod Lwowem. to pewnie będzie już antysemickie:].

Dziadek zawsze powtarzał: - jak byłem mały, to żyd wchodził do chałupy i zabierał chleb i świniaka - nic nie można było z tym zrobić...

Od drugiej strony (matki), moja rodzina ma korzenie z przed wielu pokoleń żydowskie. Więc jest super:D. Nie cierpię... i nigdy nie odwiedzam tych ludzi. Dla mnie zawsze będa bracmi tych którzy wykańczali moją rodzine od strony Ojca pod Lwowem.

Żydów spotkała po prostu kara.

KARMA!!!
Co dajesz... to to dostajesz.

ocenił(a) film na 1
vertal

w pełni się z tobą zgadzam, niestety ludzie tacy jak my mają mało do powiedzenia w tych sprawach, gdyż bardzo łatwo można zamknąć im buzie, chociażby przez nazwanie ich antysemitami.

pozdrawiam

wilus0503

"moja rodzina ma korzenie z przed wielu pokoleń żydowskie. (...) Nie cierpię... i nigdy nie odwiedzam tych ludzi." - ależ nie, to wcale nie jest antysemityzm ;P

ocenił(a) film na 1
kosmita_71

Jak powiesz, że nie lubisz żydów to jest to antysemityzm ? Ludzie nie popadajcie w paranoje, każdy człowiek ma prawo do lubienia kogoś lub nie lubienia, nie żyjemy w starożytności, gdzie siłą przekonywali ludzi kogo mają kochać a kogo nie..
To jest właśnie ta paranoja dzisiejszego świata, nie można powiedzieć nic na bardziej uprzywilejowaną warstwę czyli żydów, a na Polaków każdy może powiedzieć wszystko, a jakby tego było mało to trzeba jeszcze zakłamywać historie zrównywać nas ze zbrodniarzami II wojny światowej.

wilus0503

Tak, jak powiesz, że nie lubisz Żydów, to jest to antysemityzm, bo oznacza to, że nie lubisz ich DLATEGO, że są Żydami, albo, że nie lubisz ich, bo przypisujesz WSZYSTKIM Żydom jakieś złe cechy charakteru. Oznacza to też, że gdybyś spotkał Żyda, nie lubiłbyś go jeszcze zanim zamieniłbyś z nim słowo. Oczywiście nie muszę tłumaczyć, że taka postawa jest idiotyczna ;/

ocenił(a) film na 1
kosmita_71

Czy ja gdzieś piszę, że zasłużyli na krematoria? Ja piszę, że są dobrzy żydzi i są źli żydzi, tak samo jak są dobrzy i źli Polacy i to samo tyczy się innych narodowości, o to mi chodzi. Niestety w dzisiejszej rzeczywistości filmowej żydzi są przedstawiani zazwyczaj jako osoby nieskazitelne moralnie, a na dodatek ich oprawcami są Polacy, co jest karygodne. Niechęć Polaków do żydów jest zestawiana niemalże na równi z niemcami, przez takie filmy dochodzi do różnych incydentów np. "polskie obozy śmierci" , ponieważ osoby, które nie znają historii naoglądają się takich filmów i z nich głównie czerpią swoją wiedzę, więc jakie mogą mieć usposobienie do nas? Młodych żydów naucza się, że Polacy ich nienawidzą, a Polska jest wrogim środowiskiem, dlatego przylatują tutaj pod eskortą uzbrojonych służb. Jeżeliby chcieliby z Polakami prawdziwych dobrych relacji i partnerskich stosunków, to nie podważali by naszych zasług, jednocześnie kolorując swoje. Osobiście znam kilka osób, które przedstawiają się jako żydzi, znają moje poglądy. W części się zgadzamy, mimo tego pozostajemy w przyjacielskich relacjach i to jest właśnie dialog, niestety dzisiejszy dialog służy tylko jednej stronie.

wilus0503

Odnosiłem się do wypowiedzi vertala, którego stanowiska - zdawało się - broniłeś. A poza tym nazwy narodowości pisze się wielką literą. Ostentacjne pisanie "żyd" (jako nazwa narodowości) to też antysemityzm, tak jak pisanie "niemiec" to germanofobia. A ponad to okazujesz w ten sposób brak czacunku dla ojczystego języka, czyli Twoja postawa jest niepatriotyczna.
"Ja piszę, że są dobrzy żydzi i są źli żydzi" - jakoś tego nie zauważyłem w Twoim komentarzu.

kosmita_71

*szacunku

ocenił(a) film na 10
kosmita_71

Co za gość, no nie mogę :D Kolego szanowny, czy Ty jesteś jakiś je.bnięty?
Dlatego, że nie napisał nazwy narodowości dużą literą, tytułujesz go antysemitą i germanofobem?
I do tego uważasz się za patriotę bo poświęcasz 10min dłużej na poprawienie błędów w komentarzu?

Żegnam ozięble. Bez odbioru.

wilus0503

A nawet, jeśli tak nie jest, to mówienie, że Żydzi (w tym małe dzieci) ZASŁUŻYLI sobie na komory gazowe, krematoria, obozy zagłady itd. to już jest nie tylko antysemityzm - to jest zwykłe bycie sk***elem ;/

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Proszę Pana- dla Pana narodem uprzywilejowanym są Żydzi, dla innych będą to Niemcy, a np. Żydzi mogą twierdzić, że to my Polacy jesteśmy najbardziej uprzywilejowani:) Wszystko zależy od punktu widzenia danego człowieka indywidualnie:)

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Człowieku, masz w głowie niezłą korbę, która się kręci coraz szybciej - zacznijmy od filmu - w którym miejscu "udowadnia", że Polacy byli na równi winni z Niemcami jeśli chodzi o Holocaust? Znasz histrorię? Wiedziałeś o tym, że przed wojną, największy odsetek Żydów w Europie był właśnie w Polsce? Więc nie powinno cię dziwić, że większość KL-ów i obozów pracy powstało w naszym kraju.

Druga sprawa - o co ci chodzi? Jesteś antysemitą i drzesz mordę, że jesteś dyskryminowany, gdy ktoś zwróci ci na to uwagę? what t h e f u c k? Żydzi kastą uprzywilejowną? Taaa - chyba dla ludzi z taką paranoją jak ty.

Hitler musi być z was dumny - nie dość, że od zakończenia wojny minęły dekady, to w dodatku jego ideały wyznają ci, których wódz starał się wytępić. Po prostu pięknie.

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Proszę Pana- z Pańskiej wypowiedzi domniemywam, iż jest Pan ofiarą restrykcji służb PRL, gdyż wtedy zamykano buzię i prześladowano ludzi również za posiadanie własnego zdania. Jest mi przykro, że i Pana to spotkało, znam te czasy tylko z opowieści, książek i filmów, choć zdaję sobie sprawę, że nie odzwierciedlają one rzeczywistych wydarzeń. Chylę czoła i szanuję Pańskie zdanie, ale proszę zrozumieć, że każdy człowiek ma prawo mieć swoje zdanie, nie narzucone przez nikogo:) Więcej optymizmu i wiary w ludzi, choć to trudne:)

ocenił(a) film na 10
vertal

Twój dziadek zapewne był nierobem jak większość naszych rodaków. Żyd wchodził, kupował i zabierał. Brak kupował pochodzi z zazdrości. Jak nie wiesz w czym rzecz, to polecam przeczytać jeszcze raz (lub po raz pierwszy) Lalkę. Wtedy będziesz wiedział skąd Żydzi mieli kasę. Uwielbiam ludzi co nie znają zwyczajów i realiów sprzed wojny, a piszą głupoty.

ocenił(a) film na 1
widra

Dlaczego obrażasz? Chciałbym żeby ktoś wypowiadał się o twojej rodzinie? Skąd możesz takie rzeczy przypuszczać... ? Jakieś stereotypy o Polakach? Czyżby to nie była odmiana antysemityzmu ?
"Uwielbiam" ludzi co nie znają faktów, a piszą głupoty.

ocenił(a) film na 10
wilus0503

"no cóż. co mógł nakręcic żyd" - czyli Żydzi kręcą tylko filmy o holokauście?!?
"jak byłem mały, to żyd wchodził do chałupy i zabierał chleb i świniaka" - gdzie wchodził? Do domu tego dziadka czy do sklepu? A dlaczego wchodził? Miał kasę czy jego dziadek pożyczył na procent, a oddawał w naturze?!?
"Nie cierpię... i nigdy nie odwiedzam tych ludzi." - dlaczego? Bo są Żydami?!?
"Dla mnie zawsze będa bracmi tych którzy wykańczali moją rodzine od strony Ojca pod Lwowem." - ale co konkretnie robili? Zabierali, kradli, wykupywali?!?
"Żydów spotkała po prostu kara. " - taaa znam opowieści jak to kiedyś Żydzi w dawnej Polsce palili na stosie polaków za herezję i ich wypędzali :) Czyli co piszemy historię na nowo aby nam pod ideologię pasowało?!?

Wybacz wilus0503 ale dla mnie wypowiedz vertal'a jest pełna stereotypów, głupoty, niedomówień, uogólnień pod nienawiść. Więc nie pisz mi, że to ja kogoś obrażam. A my Polacy tak mamy. Jak ktoś coś ma to znaczy, ze ukradł, a nam się z urzędu należy. Taki niestety smutny obraz wynika z wcześniej komentowanej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 1
widra

Vertal najwyraźniej miał nie miłe doświadczenia z tą warstwą społeczną i ma pełne prawo do tego aby to okazać, nie można potępiać kogoś za jego uczucia.. ja nie mam nic do żydów za to, że są żydami, żeby była jasność, ale moja narodowość rozkazuje mi bronić swojej godności Polaka dlatego mówię stanowcze "NIE" zakłamywaniu i przebarwianiu kart historii.
Dzisiaj warstwa, która jest najbardziej uprzywilejowana na świecie (żydzi) może kręcić filmy i nazywać je historycznymi lub opartych na prawdziwych wydarzeniach - oczywiście był holocaust, oczywiście II wojna miała miejsce, ale dlaczego ukazuje się nas Polaków w tak nie korzystnym świetle? Zapomniano już o Polakach, którzy narażali życie dla żydów , a pamięta się o tych "złych" Polakach.. dlaczego zatem nam niewolno pamiętać o złych żydach - mordercach Polaków i innych żydów, o żydach, którzy nie liczyli się z tym, że ktoś ma żonę, dzieci , tylko mimo tego ważniejsza dla nich była tylko ich własna osoba. Polaków za to, że walczyli z okupacją niemiecką dotykała znacznie wyższa kara za pomoc , czy ukrywanie żydów niż np. we Francji (oczywiście z wiadomych przyczyn, ale ważne jest również to, że Polacy znacznie częściej żydom pomagali, dlatego zaczęto traktować nas bardziej rygorystycznie) dlaczego podaje taki przykład? Otóż kto cieszy się większą sympatią żydów? Właśnie Francja, nawet Niemcy , którzy bezpośrednio ich mordowali i chcieli ich zagłady, natomiast stosunki Polsko - żydowskie każdy wie jakie są. Od momentu zakończenia II wojny światowej każdy ma obowiązek obchodzić się z żydami jak z delikatnym jajeczkiem - nie można nic powiedzieć, nie można wyrazić swojej opinii, bo żyd czuje się urażony. Jakim prawem żydzi okupują tereny na bliskim wschodzie? Wiem, zaraz ktoś powie, że to ich ziemie, że mieszkali tam tysiące lat temu czy coś w ten deseń. Ale przy tym zapomina się o narodzie, który żył tam przez wiele lat po żydach, czyli o narodzie arabskim. Ile przez to jest rozlewu krwi, który trwa do tej pory? Co biedny Izrael wyprawia ze strefą Gazy? wystarczy spojrzeć na statystyki ilu palestyńczyków poniosło przez to śmierć a ilu żydów, żeby ujrzeć paranoje tej sytuacji. Kiedyś prezydent Kaczyński zdaje się, że na przemówieniu rocznicy zbrodni katyńskiej powiedział oczywiście zdecydowanie upraszczając całą wypowiedź, że Katyń to zbrodnia podobna do holocaustu, oczywiście o znacznie mniejszej skali. Za tą wypowiedź został natychmiast skarcony przez przedstawicieli żydów w Polsce i oczywiście jeżeli się nie mylę przez MSZ Izraela - wyrazili oni głęboką dezaprobatę na te słowa, gdyż jak zbrodnie katyńską można porównać do holocaustu itp. itd. Ja sam uważam, że to jest ludobójstwem i to jest ludobójstwem, oczywiście żydów zginęły miliony, Polaków tysiące. Mówie o tym po to, aby wykazać hipokryzje żydów a także władz sprzyjających żydom. Mianowicie opinie takie jak :" Dwa powstania warszawskie" zrównujące Powstanie Warszawskie z powstaniem w getcie żydowskim. Jak można w takim razie porównać te dwa wydarzenia? Dzisiaj w szkołach większą część czasu poświęca się o powstaniu w getcie żydów niż o głównym powstaniu warszawskim(o ile w ogóle poświęca się jakiś czas na powstanie watrszawskie). Co jest całkowitą hańbą władz polskich. Jak mogą nas szanować za granicą, jak możemy dojść do porozumienia z żydami i innymi narodowościami, jak nie szanujemy sami siebie? Fundamentami jesteśmy ja i ty - jednostki, które będą znać własną wartość i zasługi narodowe, ale także i wady, wtedy nie pozwolimy na to, żeby byle hipokryta mógł kręcić film zakłamujący naszą historie i obrażający naszą godność, wtedy dopiero będziemy mogli dojść do porozumienia z chociażby z żydami, oczywiście oni też muszą spojrzeć prawdzie w oczy i dostrzec to, że źli żydzi też istnieją.

Polecam film Uprising (Powstanie) - to dopiero jest przykład całkowitego przekłamania wydarzeń historycznych i zabarwienia historii w kolory izraelskiej flagi , i to dosłownie.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Masa słów, min treści. Nie wiem czy wy macie problem z czytaniem ze zrozumieniem czy nie potraficie odpowiedzieć na proste pytania.

1. Jako, że jest to forum o FILMIE to ponawiam pytanie - w którym momencie w filmie "Lista..." pokazano nas ze złej strony?

2. (Kopiuje cały wpis) ""Dla mnie zawsze będa bracmi tych którzy wykańczali moją rodzine od strony Ojca pod Lwowem." - ale co konkretnie robili? Zabierali, kradli, wykupywali?!?"

3. Jako, że jest to forum o Filmie to do którego konkretnie fragmentu odnoszą się twoje słowa "ja nie mam nic do żydów za to, że są żydami, żeby była jasność, ale moja narodowość rozkazuje mi bronić swojej godności Polaka dlatego mówię stanowcze "NIE" zakłamywaniu i przebarwianiu kart historii."

4. "Jakim prawem żydzi okupują tereny na bliskim wschodzie?" - To ja powiem tak - jakim prawem Ukraińcy okupują tereny Lwowskie i Wołyńskie. Wg. mnie na oba pytania jedna jest odpowiedź - prawo silniejszego, wcześniejsze czystki i nienawiść kulturowa. Jakim prawem nasza kochana ojczyzna sprzedała Czechosłowację Hitlerowi za parę morg ziemi Spiża przed II wś? Myślisz, że dlaczego Czesi nas nie lubią?

5. Tak to prawda. Holendrzy czy Francuzi brali od Żydów kwity za ratowanie im życia, a później ich rodziny zza oceanu musiały to opłacić. nie ważne czy przeżyli czy nie. W Polsce robiono to za darmochę, kiedy Żydzi byli już bez grosza. Wniosek - trzeba było brać kasę. A Izrael woli rozmawiać i lubi państwa, które coś znaczą w UE. Polska nic nie znaczy i więcej bierze niż daje. To nie w Warszawie zapadają kluczowe decyzje i trzeba się z tym pogodzić. nie jesteśmy mocarstwem. Niemcy i USA też dogaduje się z Rosją ponad nami. Pomyśl dlaczego i nie dziw się Izraelowi.

6. Mało się mówi o Powstaniu Warszawskim? W Polsce nie, raczej dużo. A Ty znasz dobrze przebieg Bitwa pod Gettysburgiem lub o rzezi Ormian w 1915? Dla większości Polaków 1944 był tragiczny. Osobiście jestem po stronie tych co uważają, że powstanie nie miało sensu i służyło tylko wybiciu zdolnych, młodych Polaków. Ale to temat na inne forum - nie filmowe. Ale nie dziw się, że innych to nie obchodzi. Inni mają swoją historię i nie obchodzi ich jakieś tam "prowincjonalne państewko" w Europie Środkowej. Więc mylą dwa Powstania. Z reszta Polacy też sami nie znają swojej historii np. ostatnio zrobił się to modny temat - rzeź wołyńska.

ocenił(a) film na 1
widra

oczywiście to forum filmowe, ale należy pamiętać, że filmy to również narzędzie propagandy i także pod tym względem należy je weryfikować. Lista Schindlera to czysta propaganda - gloryfikacja jednej grupy kosztem drugiej. Chodzi o to, że po każdej stronie są jednostki złe , również po stronie żydowskiej(i również polskiej). Niestety w takich filmach jak ten żydzi są przedstawieni wyłącznie jako warstwa osób nieskazitelnych i czystych moralnie. Jeżeli kręcimy film oparty na faktach to przedstawmy te fakty w jak najbardziej prawdziwym świetle. Pytasz się mnie jak zostali przedstawieni Polacy w tym filmie. No właśnie w jaki sposób? Polacy tak samo nienawidzili żydów jak Niemcy, czy to jest prawdą? Niestety tak można wnioskować po tym filmie, co mnie osobiście bardzo boli, gdyż film, który być może czysto filmowo jest dobry, przedstawia nas Polaków w negatywnym świetle. Jako, że my jesteśmy Polakami powinniśmy czuć się zobligowani do tego, żeby naród nasz przedstawiać w jak najbardziej dobrym świetle. Nie mówię tutaj o fałszowaniu faktów na naszą korzyść, ale o tym, żeby ukazywać dobre strony naszej historii i zdarzenia, z których powinniśmy być dumni, jednocześnie pamiętając także o naszych błędach. Niestety dziś skupiamy się tylko na błędach, a filmy takie jak ten utwierdzają zwykłych ludzi takich jak ja czy ty, że mamy krew na rękach tak samo jak Niemcy. Taka sytuacja doprowadza do tego, że w naszym kraju kwitnie właśnie antysemityzm, bo jak możemy szanować i zgadzać się z innymi skoro oni nas nie szanują i obrażają naszą godność narodową? Mówisz o polityce, a ja mówię o zwyczajnych ludziach, obywatelach takich jak my. Nie chodzi mi o to, czy Polska znaczy coś na arenie międzynarodowej , chodzi mi bardziej o postawę ludzi, bo to w nich jest siła, a nie w polityce. Prawdą jest to co myśli większość społeczności. Jeżeli za kilkanaście lat nie będzie już ludzi, którzy będą pamiętać o bohaterach II wojny światowej (mam na myśli też osoby, Polaków którzy narażali życie dla żydów). To prawda, która jest kreowana przez żydowską propagandę wygra tą walkę, bo nowe pokolenia skąd będą miały czerpać swoją wiedzę? Z podręczników i książek, które są prożydowskie? Niestety, gdy w jakimś historycznym podręczniku byłaby chociaż wzmianka o tym, że wśród żydów byli mordercy, gwałciciele, złodzieje , to takowy podręcznik nie zostałby dopuszczony do szkół, jednakże gdy napiszemy, że Polsce kwitł antysemityzm, a Polacy wprost pomagali Niemcom w degradacji żydów wszystko jest ok.
W polityce mogą mówić sobie co chcą, każdy to rozumie, że Polska nie ma takiej pozycji, żeby wchodzić w jakieś konflikty ideowe, ale tutaj chodzi o poglądy zwyczajnych ludzi, jak już powiedziałem. Dlaczego powiedziałem o terenach na bliskim wschodzie? Otóż dlatego, że żydzi tak bardzo pokrzywdzeni historycznie nie nauczyli się do tej pory empatii do innych. Co robią w strefie gazy? Jak zachowują się w stosunku do swoich sąsiadów? Przypomnijmy sobie w jaki sposób hitler załatwiał politykę zagraniczną i tutaj nachodzi niestety pewne podobieństwo tych posunięć. Oczywiście mamy XXI wiek, rok 2013 , a nie XX wiek rok 1933 dlatego trzeba te zachowania oceniać również przez pryzmat czasu.
Aczkolwiek przyczyna jest jedna : żydzi nie szanują innych, stąd do tej pory istnieje coś takiego jak antysemityzm w tak dużym stopniu. Jak jakaś osoba nie szanuje innych to inni nie szanują jej, a wręcz jej nie lubią, i taką sytuacje mamy dzisiaj, niestety.
Rozwiń się bardziej z tą Czechosłowacją, bo szczerze mówiąc przyznam, że nie za bardzo wiem o czym piszesz. Polska sprzedawała ziemie hitlerowi? W dodatku nie swoje?
Co do Powstania Warszawskiego, niestety ale więcej mówi się w szkołach o tym żydowskim powstaniu, przynajmniej dzisiaj. Nic nie odejmując bohaterom getta warszawskiego, gdyż to również nasi bohaterowie, ale dlaczego przy chwaleniu jednych obniża się zasługi drugich? Ranga obu tych powstań jest nie do porównania, dlatego nie rozumiem jak można zestawiać je w jednym szeregu. W przyszłości przez takie praktyki możemy głównie pamiętać o tym w getcie, przy małym brzęknięciu o tym z 1944 roku i to jest niestety tragiczne.

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Dobra wilus0503. Zacznę od obrażenia Ciebie, bo widać, że masz problem z odpowiadaniem na pytanie. 3/4 powyższej wypowiedzi nadaje się na wiec wyborczy, a nie na stronę o filmie.
Uwaga.

Chodzi o pytanie nr 1 (powyżej) Nie po to Bóg dał Ci rozum abyś go nie używał. Zadałem na tym forum proste pytanie - W KTÓRYM momencie filmu Polacy są pokazywani w złym świetle.
"1. Jako, że jest to forum o FILMIE to ponawiam pytanie - w którym momencie w filmie "Lista..." pokazano nas ze złej strony?" Piszesz: "Niestety tak można wnioskować po tym filmie, co mnie osobiście bardzo boli, gdyż film, który być może czysto filmowo jest dobry, przedstawia nas Polaków w negatywnym świetle.". Powiedz mi w którym. Jak to zrobisz to obejrzę to jeszcze raz i będę mógł się ustosunkować do tego fragmentu!!! Bo jak na razie z Vertal'em piszecie, że pokazano nas w niekorzystnym świetle. Ale ŻADEN z was nie napisał KONKRETNIE jaki to był fragment filmu. Może coś przeoczyłem. Zobaczę ten fragment to wtedy PRZEPROSZĘ.

Jeżeli chodziło Ci o inny film gdzie pokazano nas w złym świetle, to idź na forum tamtego filmu.

Odchodząc od filmu.
Powstanie 1943 - walka o godna śmierć, 1944 - rozwalenie stolicy i pójście na rzeź. Dowódcy Powstanie wiedzieli jak Stalin potraktował powstańców w Wilnie, mimo to posłali chłopców w bój. Wybrali najgorszy moment (pancerne oddziały stacjonowały w Warszawie, Walka miała trwać 3 dni. Po 7 dniach powinni zarządzić ewakuacje. Dziedzictwo 1944 - luka w inteligencji. Zamiast zejść do podziemia i walczyć z komuną mieliśmy lukę, praktycznie do lat 80.
Dla mnie ważniejsze jest to, że nikt nie mówi o Powstaniu Wielkopolskim czy 3ch Śląskich.

Zdrada.
Anglicy i Francuzi w zamian za pokój zgodzili się na anschluss Sudetów. Stalin chciał wysłać tam samoloty i przy udziale Polaków bronić Czechów (pewnie po to aby potem samemu zagarnąć - przynajmniej tak inni myśleli i mu nie wierzyli). Polacy skorzystali i dokonali anschlussu ;) Zaolzie (PRZEPRASZAM za moja pomyłkę - Spiż). Fakt było tam więcej Polaków, ale historycznie zawsze było czeskie. Teraz już wiesz m.in. czemu nas nie lubią?!?


P.S. Proszę o odpowiedz na pytanie nr 1.

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Do przekłamania historii lepszy byłby przykład "1612". Ale to już szczegół. W Polsce takich filmów się nie kręci tylko "Pokłosie", bo jesteśmy bardziej tolerancyjni od Pana Boga.

ocenił(a) film na 1
widra

1612 również jest zwyczajnym kłamstwem propagandowym. Niestety nie sposób wymienić wszystkich takich pozycji, bo już trochę namnożyło się filmów antypolskich. Pokłosia nawet nie mam ochoty komentować, bo na to zwyczajnie nie zasługuje, a oliwy do ognia dolewa jeszcze postać aktora, który grał główną rolę.

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Tu tez napiszę, bo może się pogubiłeś w mojej długiej wypowiedzi.

Proszę o odpowiedz na pytanie nr 1. "1. Jako, że jest to forum o FILMIE to ponawiam pytanie - w którym momencie w filmie "Lista..." pokazano nas ze złej strony?"

ocenił(a) film na 10
wilus0503

P.S. Czytaj uważnie. "Dziadek zawsze powtarzał" i "Nie cierpię... i nigdy nie odwiedzam tych ludzi." Faktycznie masz rację pisząc "Vertal najwyraźniej miał nie miłe doświadczenia z tą warstwą społeczną". Wiesz na takiej zasadzie to ja jestem ekspertem od pigmejów czy aborygenów ;)
Tyle w temacie :P

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Powstanie warszawskie było częścią planu "Burza", zorganizowanym przez Armię Krajową i rząd w Londynie. Powstanie w gettcie było akcją zorganizowaną przez bojówkę żydowską - było precedensem na skalę światową - w żadnym gettcie, prócz warszawskiego, w którym przetrzymywano Żydów, nikt nie odważył się chwycić za broń. To był ewenemet - właśnie dlatego uczymy o tym dzieciaki i stawiamy to na równi z powstaniem warszawskim - bo honor i odwaga to wartości niezależne od narodowości, wiesz?

Przyznaj się, twoją gębę rozjaśniłby szeroki, naprawdę szeroki uśmiech gdyby dzisiaj Żydów spotkało to, co w ubiegłym wieku, nie?

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Pan Vertal potrafi pisać i jeśli sam odczuje, że On i jego rodzina zostali obrażeni na pewno wypowie się na ten temat:) Nie ma potrzeby, aby Pan pełnił rolę adwokata:):p Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

ocenił(a) film na 10
widra

Panie Widra- dziadek Pana Vertala nie mógł być nierobem, gdyż jak sam Pan Vertal napisał, Ty cytuję "Dziadek zawsze powtarzał: - jak byłem mały.......", czyli są to wspomnienia z dzieciństwa, a dzieci rzadko są wtajemniczane w realia życia:)

ocenił(a) film na 10
kinga709

A no racja. Nie zauważyłem tego fragmentu. Biję się w pierś i PRZEPRASZAM szczerze Vertala. Faktycznie dziadek był za mały i rodzice niewiele mu wytłumaczyli. Być może pradziadkowie Vertala wzięli kredyt u Żyda (mojrzesza - jak to mówią moi dziadkowie) i albo zdecydowali się spłacić dług u niego od razu w naturze albo byli niewypłacalni i ten w zamian za kasę zgodził się wziąć prosiaka. Jedno słowo, ale cóż. Trzeba mieć jaja aby przeprosić. Więc przepraszam. I to szczerze. Naprawdę.

vertal

No tak, bo na pewno ci źli, niedobrzy Żydzi przyszli z karabinami i siłą zabrali Twojemu pradziadkowi jego gospodarkę... nie? Nie było tak? O nie! Czyżby Żydzi po prostu byli bardziej obrotni i pracowici od Twojego pradziadka? No tak, to faktycznie straszna zbrodnia - prześcignąć ekonomicznie kogoś dzięki swojej pracy i odpowiedniemu inwestowaniu ;/

vertal

I co to ma niby znaczyć, że Żyd "zabierał chleb i świniaka" do ciężkiej cholery? Wchodził i zabierał? Włamywał się? Wyłudzał? Powiedz coś więcej, bo mnie zaintrygowałeś.

ocenił(a) film na 10
kosmita_71

Czy tylko ja zauważyłam, że Pan Vertal nie ma ochoty uczestniczyć w dalszej dyskusji? Moim zdaniem sam zauważył, że sytuacja przez Niego przedstawiona nie ma zbyt mocnych podstaw, aby ją zaliczyć do niepodważalnych faktów historycznych:)

vertal

A nazwy narodów pisze się z wielkiej litery; tak stanowią normy języka polskiego, a ich nieprzestrzeganie to postawa bardzo niepatriotyczna, szanowny Panie "Jestem-tak-bardzo-Polakiem-bij-Żyda-szablą".

ocenił(a) film na 7
kosmita_71

Dla mnie żyd zawsze będzie z małej:]
Ale bardzo mnie bawicie:D proszę dalej

ocenił(a) film na 10
vertal

Ty naprawdę jesteś antysemitą czy po prostu udajesz głupiego, bo potrzebujesz podniecenia jak ludzie do ciebie piszą na forum? Bo nie wiem jak ci współczuć.

ocenił(a) film na 7
widra

Ja cały czas zastanawiam się gdzie jest miejsce dla takich jak Ty?...i wiesz? Nie mogę takiego znaleźć na Ziemi. Współczuję אני מצטערת על אבדנך

ocenił(a) film na 10
vertal

Ja wiem gdzie moje miejsce. Nie wiem tylko czemu próbujesz mnie w tak szczeniacki sposób obrazić. Zadałem Ci proste pytanie. Zawsze byłeś antysemitą czy tylko udajesz dla większej liczby wpisów?

ocenił(a) film na 7
widra

Udaje dla większej liczby wpisów:]

ocenił(a) film na 10
vertal

Coś źle przekopiowałeś. Drugie słowo przepraszam dobrze, ale co miało znaczyć pierwsze?

ocenił(a) film na 7
widra

To tylko prowokacja albo akacja

ocenił(a) film na 10
vertal

Akacja (Acacia Mill.) – rodzaj drzew i krzewów należący do podrodziny mimozowatych. Co ma ona do filmu?!? :P

ocenił(a) film na 10
vertal

Wiesz co to jest film fantastyczny?

1. Ten film jest dramatem i nie muszę mówić chyba dlaczego. Wojenny bo akcja dzieje się w czasie wojny i ma ona realne przełożenie na głównych bohaterów jak i grupę etniczną (osoby na dalszym planie, m.in. dziewczynka w czerwonym płaszczyku jak i całe getto), która jest tu pokazana.

2. "Lista..." nie pokazuje złych Żydów ani dzielnych Polaków, bo to jest film o tych, których uratował Schindler. To tak jakby Spielberg nakręcił film o Annie Frank, a ty byś napisał, że to film fantastyczny, propagandowy, bo nie pokazuje Powstania Warszawskiego ani pomagających Polaków. Akcja "Listy..." dzieje się w Krakowie. "Pianisty" w Warszawie i tu mamy jednego bohatera, któremu pomagali jego pobratymcy i Polacy oraz Niemiec. Dlatego pokazani są w "Pianiście" dobrzy i źli Żydzi, Polacy i Niemcy.

ocenił(a) film na 10
vertal

Vertal wciąż czekamy na odpowiedz "zabierał chleb i świniaka". Zabierał z karabinem, zabierał bo odkupił lub dostał go zamiast oddać pieniądze Żydowi? Co Cię tak zamurowało?

ocenił(a) film na 1
widra

widra jesteś w głównej mierze hipokrytą, to jedyne określenie, którym można cię określić. Jak możesz wytykać innym nienawiść do innych samemu ją prezentując? Zmieniasz znaczenie zdarzeń zgodnie z potrzebą dla danej sytuacji i argumentacji jaka jest ci potrzebna. Nie umiesz wypowiedzieć się w sposób cywilizowany, musisz przy tym obrażać każdego kto ma inne zdanie, bardzo nad tym ubolewam gdyż miałem nadzieje, że ripostuje mi inteligentny człowiek. Według ciebie Polska przed wojną miała w swoich granicach Czechosłowacje, w dodatku sprzedała ją hitlerowi. Sam później stwierdzasz, że Polska nie ma pozycji międzynarodowej, tym bardziej nie miała jej wtedy, jak więc mogła mu się sprzeciwić? Największe mocarstwa tamtego okresu przyzwoliły mu na to, a ty wytykasz to Polsce? Według Ciebie również Gdańsk powinniśmy oddać, żeby uniknąć wojny, no tak przecież II wojna światowa to wina Polski, bo nie oddaliśmy Gdańska Niemcom, co nie?. Może dlatego, że dla niektórych ludzi większą wartość ma honor i duma, to żeby kiedyś Polacy mogli sobie spojrzeć w twarz bez wstydu.
Jak ktoś powie, że żydzi to złodzieje to jest antysemitą, a jak ty powiesz, że Polacy to nieroby to kim jesteś? Wiesz kim jest osoba, która występuje przeciw własnej ojczyźnie?
Jak oglądałeś film to powinieneś znać postawy jego bohaterów, albo po prostu ich nie rozumiesz albo nie chcesz tego zrozumieć. Być może to za ciężkie dla Ciebie, radzę w takim wypadku zmienić rodzaj oglądanych filmów. Dla Ciebie Powstanie Warszawskie w 1944 było żałosne, źle przemyślane, mało inteligentne. Według Ciebie pewnie jakiś debil je obmyślał no nie, skoro wytknąłeś tyle błędów, ty sam pewnie wymyśliłbyś lepsze, pewnie jesteś generałem?
Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Polsce? Jeżeli tak to po co tutaj przesiadujesz skoro tak bardzo nienawidzisz tego narodu? Polacy to dla ciebie debile i nieroby a jedynym mądrym jesteś ty. Gratuluję podejścia.

np. scena wyprowadzania żydów do getta
Wielu ludzi uważa, że ten film jest antypolski, ty natomiast nic takiego tutaj nie zauważasz, ponieważ powtórzę : albo nie chcesz, albo nie rozumiesz.

Prezentujesz zerowy obiektywizm.
" "Lista..." nie pokazuje złych Żydów ani dzielnych Polaków, bo to jest film o tych, których uratował Schindler"
ja na to odpowiem tak :
"Lista..." pokazuje złych, współpracujących z hitlerowcami i dzielących z nimi nienawiść do żydów Polaków, natomiast żydów gloryfikuje jako warstwę niewinnych, dzielnych ludzi. Pełna zgoda reżyser nie powinien ukazywać złych Polaków, ani dzielnych żydów, gdyż to film o tych, których uratował Schindler. Niestety i to smutna prawda, ale w tym filmie jest to ukazane, i na dodatek nie tylko w tym jedynym filmie to klarownie widać.

widra zanim Vertal ci odpisze, powinieneś sam sobie odpowiedzieć za co, tak bardzo Polaków nienawidzisz, że ich wyzywasz od nierobów i w czym takim ci zawinili. Hipokryto.

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Widzę, że próbujesz mnie w sposób inteligenty skarcić lecz Ci się to nie udaje. Manipulujesz moją wypowiedzią i robisz to jak za czasów słusznie minionych.

Co do filmu - to w końcu odpowiedziałeś (w bólach ale w końcu), który fragment pokazuje źle Polaków. Trochę Ci to zajęło. Aż jeden fragment. Hmm zastanówmy się - pewnie Ci których uratował Schindler widzieli Polaków tak zachowujących się, kiedy szli do getta. Nie wspominają ich, bo zapewne nie mieli styczności z Polakami ratującymi Żydów, gdyż kto inny ich uratował. Nie pomyślałeś, że film powstał na podstawie ich wspomnień? Dlatego cieszy mnie fakt, że Polański nakręcił "Pianistę" i pokazał niedoróbki Spielberga. Nawet Oskary były dla "Pianisty". Czyli wg. was Żydzi przyznali nagrodę filmowi pokazujących Polaków w lepszym świetle.

1. "a jak ty powiesz, że Polacy to nieroby to kim jesteś? Wiesz kim jest osoba, która występuje przeciw własnej ojczyźnie? " Chyba masz poważny problem z oczami. Ja napisałem tu o dziadku vertel'a i pewnej grupie Polaków. Może nie uwierzysz, ale pracuję w Polsce i wkurza mnie jak Polacy marudzą, narzekają. Tak jak wasza dwójka pisze, że Żyd przychodził i coś zabierał. Bo dziadek mi powiedział, że... Ciekawe z jakiej paki kradł w biały dzień. I nie tylko ja się o to czepiam. Nawet nie wyjaśniliście tego fragmentu. Mi ojciec zawsze powtarzał: "A co ty zrobiłeś aby mieć lepiej?" Chodziło mu o prace nad sobą i naukę.
2. Nie pisałem, ze w swoich granicach miała Czechosłowację ale Zaolzie, które zajęła w najmniej odpowiednim momencie. I również to, że Czesi nam to wciąż pamiętają.
3. Wczytaj się w tekst. Nie kiedyś, a dziś Polska niewiele znaczy na arenie międzynarodowej. Dlatego Żydzi, JAK TO SAM PISAŁEŚ, wola dogadywać się z Francuzami czy Niemcami. nie przekręcaj mych słów. Przed II wś Polska miała jako tako znaczenie. Inaczej Hitler sam by nas zaatakował.
4. Nie tylko ja mam pogląd na bezsens Powstania Warszawskiego 1944. Również historycy się o to sprzeczają. Ja bym raczej nie wysyłała do boju, aby powtórzyła się rzeź z Wilna. Wg. mnie w tym powstaniu zginęło wielu młodych, zdolnych Polaków, a wyrwa jaka pozostała nie mogła szybko się zasypać.
5. Jak powiesz, że ktoś jest złodziejem to wpierw musisz to udowodnić. Oskarżyć jest bardzo prosto. A to się tyczyło dziadka i świniaka.
6. Dla czego film jest dla mnie z ciężki? Bo nie mówię twoim językiem nienawiści? Bo nie piszę, że "Od drugiej strony (matki), moja rodzina ma korzenie z przed wielu pokoleń żydowskie. Więc jest super:D. Nie cierpię... i nigdy nie odwiedzam tych ludzi. Dla mnie zawsze będa bracmi tych którzy wykańczali moją rodzine od strony Ojca pod Lwowem."??? Vertal sam wydał na siebie piękna opinię pisząc tak o swojej rodzinie. Nie powiedział w jaki sposób wykończyli. Co wykupili czy ukradli co nie ich?

7. I jeszcze jedno Hipokryto. Skoro piszesz, że "Dzisiaj warstwa, która jest najbardziej uprzywilejowana na świecie (żydzi) może kręcić filmy ... ale dlaczego ukazuje się nas Polaków w tak nie korzystnym świetle?". Czyli wg ciebie Polański, który jest Żydem opuścił tajne stowarzyszenie niszczące Polaków i nakręcił "Pianistę". Mamy światowy spisek żydowski?

Twoja ocena 1 dla filmu z powodu niezrozumienie gatunku świadczy tylko o twojej niedojrzałości emocjonalnej.

ocenił(a) film na 1
widra

W twojej wypowiedzi występują same sprzeczności. Masz rozdwojenie jaźni? Dwie osobowości? Raz piszesz co innego, potem temu przeczysz. Nawet już nie wiesz komu odpowiadasz tym postem, co kompromituje całkowicie twoją postawę.

Co ma do rzeczy czy film powstał na podstawie wspomnień kogokolwiek? To zupełnie nie tyczy się tematu naszej rozmowy. Nie pomyślałaś o tym, że wspomnienia tych osób mogą przedstawiać się jako antypolskie? Jak ja bym nakręcił za 50 lat film o moich wspomnieniach z dzisiaj byłaby to tylko subiektywna prawda widziana moimi oczami. Załóżmy, że powspominałbym historie w negatywny sposób odnoszący się do żydów , film zostalby nazwany historycznym opartym na faktach - ja zostałbym nazwany antysemitą, dlatego bo obraziłem godność żyda. Być może pozwany zostałbym do sądu za mówienie oszczerstw.
Ale zostawmy to - gruntowne jest to, że w końcu, może nie świadomie przyznałaś, że film faktycznie może być antypolski i to jest najważniejsze. Wspomnienia tych osób mogą być, a nawet były antypolskie skoro wspominają negatywnie usposobionych do nich Polaków.

1.Ja mam problemy z oczami ? Ty masz problemy z głową skoro nie pamiętasz co pisałaś, albo nie jesteś wstanie odczytać tego na nowo. Wyraźnie napisałaś do Vertala: "Twój dziadek zapewne był nierobem jak większość naszych rodaków"
Na dodatek wbiłaś sobie sama gwóźdź do trumny pisząc kolejne zdanie: "Może nie uwierzysz, ale pracuję w Polsce i wkurza mnie jak Polacy marudzą, narzekają."
To co to ma oznaczać? Masz tą nienawiść do Polaków czy jej nie masz? To, że u ciebie w pracy ktoś narzeka to nie znaczy, że każdy Polak narzeka. Kolejny przykład naiwnego i stereotypowego szufladkowania Polaków, identyczne to co zrobiłaś oceniając dziadka Vertala i 'większość' Polaków.
Oczywiście 'większość' Polaków to nieroby, każdy narzeka i marudzi, dlaczego? Bo ty tak uważasz? Brak mi słów, żeby opisać taką pustkę jaką sobą prezentujesz. Swoją hipokryzją przebiłaś chyba wszelkie możliwe pułapy trzeźwego umysłu.
To Vertal nie może powiedzieć, że nie pała sympatią do żydów, a ty możesz w taki sposób przedstawiać Polaków i to na podstawie jednostek? Na dodatek jesteś na tyle bezczelna żeby bezpośrednio obrażać członka jego rodziny i pouczać go w jaki sposób może, a w jaki nie może? Dość, że masz ewidentne problemy w rozumowaniu, to na dodatek kultury ani grosza więcej. Ja i Vertal to nie ta sama osoba, masz problemy z rozróżnianiem osób? Do niego kieruj te pytania, a nie do mnie.

2. Napisałas:
"Jakim prawem nasza kochana ojczyzna sprzedała Czechosłowację Hitlerowi za parę morg ziemi Spiża przed II wś? "
Kolejny problem z pamięcią, ze wzrokiem, czytaniem, czy może masz po prostu problemy z głową?
Dokładnie to napisałaś, w kolejnych postach nieudolnie chciałaś się poprawiać, ale i tak syf pozostał. Teraz zaprzeczasz samej sobie pisząc: "Nie pisałem, ze w swoich granicach miała Czechosłowację"
Logicznie rzecz biorąc przeinaczyłaś fakty. Żeby można było coś sprzedać trzeba to posiadać. Rozumiesz?

3. Mamy odmienne poglądy w tej kwestii. Dziś Polska ma większe znaczenie na arenie międzynarodowej niż przed II wojną światową, z wiadomych faktów. Jesteśmy w Unii, jesteśmy w NATO, Polska jest w 20 czy już w 19 największych gospodarek świata. To normalne, że mamy gorszą pozycje niż Niemcy, Francja, Anglia. Gdyż oni są jeszcze wyżej. Ale mówienie, że przed II wojną światową Polska miała wyższe znaczenie niż teraz jest nie dorzeczne. Dopiero po odzyskaniu niepodległości po 123 latach zaborów - tak byliśmy wtedy światowym mocarstwem i dyktowaliśmy światu warunki, szczególnie Niemcom, na których czele stał Hitler. Oczywiście, to prawda Stalin przynosił nam rano kapcie i świeżą prasę, a Hitler wieczorami zagrywał nam którąś z symfonii Beethoven'a do snu. Mogliśmy po prostu pogrozić palcem, żeby jednak nie ruszał tej Czechosłowacji, ale nasza podła natura chciała, żeby tak było - pewnie dlatego nic nie zrobiliśmy.
Nie pisz więcej o polityce.

4. Powiedz jeszcze, że ponad połowa ludzi uważa, że Powstanie to narodowa kompromitacja , gdyż skompromitowała się złym zarządzaniem a na dodatek zniszczyła stolicę i wysłała ludzi na rzeź .Dlaczego? Bo ty tak uważasz.
Twoje słowa: "1944 - rozwalenie stolicy i pójście na rzeź. Dowódcy Powstanie wiedzieli jak Stalin potraktował powstańców w Wilnie, mimo to posłali chłopców w bój. Wybrali najgorszy moment (pancerne oddziały stacjonowały w Warszawie, Walka miała trwać 3 dni. Po 7 dniach powinni zarządzić ewakuacje."

Powstanie to symbol narodu walczącego, to symbol męstwa, odwagi, a w szczególności walki o godność i prawo do swojej tożsamości - polskości. To symbol narodu zniewolonego, który potrafi ranny wstać i walczyć, bo przegrywa tylko ten, który upadł i już nie wstaje.
Przeczytaj i zapamiętaj, abyś mogła w odpowiedni sposób nauczyć być może kiedyś swoje dzieci, o tym właśnie rozdziale z naszej historii.

Po za tym trochę szacunku dla osób, którzy poświęcili za Ciebie i za nas wszystkich życie, mówienie o tym w taki sposób jak ty :"1944 - rozwalenie stolicy i pójście na rzeź" obraża wszystkich bohaterów, którzy walczyli w tym wielkim ruchu, tak samo jak bardzo wielu Polaków - ale to tylko kolejna rzecz, którą musisz doszlifować , mianowicie - szacunek do innych.

5. To oby na pewno do mnie? Bredzisz? Dmuchnij w alkomat, bo mam wątpliwości. Po raz kolejny powtarzam, że ja to nie Vertal.

6. Język twój jest skierowany przeciw Polakom. Nienawidzisz ich za wiele rzeczy, szufladkujesz, ulegasz stereotypom. Wręcz obrażasz pośrednio cały naród i bezpośrednio - jak rodzinę Vertala.
To ty zaczęłaś od obrażania innych na tym forum w tym mnie, więc nie mów lepiej nic o języku nienawiści, gdyż najwyraźniej po raz kolejny nie zauważasz co wypisujesz w tym miejscu.

7. Weź wszystkie filmy antypolskie , obejrzyj. Następnie weź wszystkie filmy propolskie, obejrzyj. Po 1. porównaj je ilościowo. Po 2. porównaj je pod względem zawartych treści, czyli to jak w antypolskich mówi(kłamie się - trzeba to nazwać po imieniu) się o Polakach ('obrzydliwi mordercy polaczki' , "pomagierzy hitlera" , "tchórze i strachliwe pijaczki"), a jak w filmach propolskich "obraża" się inne narody? Jak dalej nie widzisz pewnej różnicy, to niestety ale coś jest nie tak. (ps. jest jakiś film, który bezpośrednio obraża żydów i przedstawia ich w negatywnym świetle? w takim stopniu jak obraża się Polaków?) Uczciwie trzeba przyznać, że dzisiaj mamy modę na filmy o tragediach żydów itp. i w bardzo znacznej większości przedstawia się ich w klarownym świetle, niestety w przeciwieństwie do nas.

Moja ocena jest moją sprawą i moim wyborem, jakbym mógł dałbym -10, bo film podpisując się faktami przedstawia ich strzępy, albo w dużej mierze nagina rzeczywistość.

P.s nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzną używasz obu form, może to ma związek z tym, że nie pamiętasz o czym pisałaś/eś, gdyż sama nie wiesz kim jesteś. Sprecyzuj się konkretniej. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
wilus0503

Jakoś nie widzę sprzeczności w swoich wypowiedziach. Widać, że z braku argumentów szukasz jakiegokolwiek punktu zaczepienia aby mnie obrazić. Ostatnia wypowiedz to już nie pojedyncza, a zmasowana próba obrażania mnie. Niestety wychodzi ci to żałośnie. Bardziej czuję jakbym pisał z gimnazjalistą niż z dojrzałym człowiekiem. Również manipulujesz moimi wypowiedziami. Vertal palną głupotę i już się wycofał i skacze po innych tematach szerząc tak jak ty propagandę nienawiści.

Żydzi uratowani przez Schindlera mieli takie, a nie inne wspomnienia o Polakach. Bardziej niż to jak tu zostaliśmy przedstawieni, wkurza mnie pokazanie Polaków w komiksie "Maus". Polacy jako świnie. "Co ma do rzeczy czy film powstał na podstawie wspomnień kogokolwiek?" - to, że powyższy film jest na nich oparty. Spielberg nie napisał scenariusza od zera, specjalnie piętnując Polaków.
"Załóżmy, że powspominałbym historie w negatywny sposób odnoszący się do żydów" - a byłyby prawdziwe czy jak ta już słynna wypowiedź o dziadku i świniaku jaka jest powyżej? Jeżeli masz prawdziwe, negatywne wspomnienia o Żydach to kręć film. Jak będą mówić, że film jest anty to przedstawisz dowody i będzie to zapewne zrozumiane. Tyle, że w rozmowie z tobą czy z Vertalem słyszę, że Żydzi są źli, bo są wredni. Bo zabierają, bo zasłużyli sobie na to co ich spotkało. Jakie masz z nimi negatywne wspomnienia? Podziel się konkretnymi uwagami.

Jeżeli dla ciebie słowo "wkurza mnie" równoznaczne jest z nienawiścią do Polaków to gratuluję inteligencji. Zajrzyj do słownika. Ja nie nienawidzę swojego narodu. Jestem za nim, tylko mnie śmieszy nasze narzekanie. I to wnioskuję nie tylko po osobach z mojej pracy. I to nie tylko jest ocena dokonana przeze mnie. Ja nie muszę obrażać rodziny Vertal'a. On sam to robi pisząc " Nie cierpię... i nigdy nie odwiedzam tych ludzi. Dla mnie zawsze będą braćmi tych którzy wykańczali moją rodzinę od strony Ojca pod Lwowem." Nie powiedział w dlaczego konkretnie ich nie cierpi. W jaki sposób wykańczali jego rodzinę od strony ojca? Rzucił tylko slogan podobny do "Dziadek zawsze powtarzał: - jak byłem mały, to żyd wchodził do chałupy i zabierał chleb i świniaka - nic nie można było z tym zrobić..." i już. Wybacz ale dla mnie to jest właśnie szerzenie nienawiści i propagandy. Jakby podał konkretny przykład to by było inaczej. Co strzelali do nich dla zabawy? Pobili dla żartu? Co może kosmita_71 też jest anty-polakiem?

2. Wybacz ale to ty napisałeś ta bzdurę "Według ciebie Polska przed wojną miała w swoich granicach Czechosłowację". Pisząc, że sprzedała nie chodziło o to, że Czechosłowacja była pod naszą jurysdykcją. Jak historycy mówią, że Anglia i Francja sprzedały Czechosłowację za pokój to co? Czechosłowacja była ich kolonią? Lepiej rusz głową i pomyśl. Podpowiem - tą większą rusz.

Co do trzeciego podpunktu widać, ze całkowicie nie wiesz jakie mamy współcześnie realia. Prawda, wg MFW z 2011 roku byliśmy na 16 miejscu. Ale weź pod uwagę, że nasza gospodarka jest uzależniona od niemieckiej. Ponadto weź pod uwagę bardziej miarodajne rankingi, np. ile za zarobione pieniądze możemy kupić. Albo przelicznik na jednego mieszkańca. Poza tym popatrz. Polska 16 miejsce, Szwecja 22, Norwegia 24, Dania 32 - jakoś nie słyszałem, aby mieszkańcy tych krajów walili do nas drzwiami i oknami :P To raczej nasi rodacy tam wyjeżdżają. Ponadto racja. Jesteśmy potęgą. USA znosząc nam wizy, przepraszało, że dopiero tak to późno, to nie prawda, że na wojnie w Iraku więcej zyskała Francja, Niemcy i Rosja (kontrakty) niż Polska. To za naszą zgodą powstał gazociąg północny. Nie pisałem, że przed II wś "Stalin przynosił nam rano kapcie i świeżą prasę, a Hitler wieczorami zagrywał nam którąś z symfonii Beethoven'a do snu". To są twoje banialuki. Pisałem, że bardziej się z nami liczyli. Co do NATO to naprawdę wierzysz, że Anglia, Francja czy Niemcy będą umierać za Polskę? Zapewne tak jak w 1939.

Co do 4. nie jestem pewien, ale chyba Szymborska pisała (nie jestem pewien i przepraszam za ewentualną pomyłkę), że nie sztuką jest rzucić się na bagnet. Sztuką jest z nim żyć. NIE DOPISUJ mi swoich słów. Nie napisałem, że to była kompromitacja. Skopiuję Ci tekst abyś jeszcze raz mógł go przeczytać i pomyśleć:

"Nie tylko ja mam pogląd na bezsens Powstania Warszawskiego 1944. Również historycy się o to sprzeczają. Ja bym raczej nie wysyłała do boju [ludzi], aby powtórzyła się rzeź z Wilna. Wg. mnie w tym powstaniu zginęło wielu młodych, zdolnych Polaków, a wyrwa jaka pozostała nie mogła szybko się zasypać."
Zapewne brak pochwały dla Powstania oznacza u ciebie zdradę i plucie na ojczyznę. Gratuluję. Prezentujesz światowy poziom. Co do symbolu bardziej przemawia do mnie Powstanie we Lwowie, Śląskie czy Wielkopolskie. Wiesz jakie było założenie Powstania. Aby pokazać światu, że tu jest Polska i przywitać ruskich w wolnej stolicy. Jak to się zakończyło i czy świat o tym pamięta - sam sobie odpowiedz.

Zacytuję ciebie:
"Dmuchnij w alkomat" (to do ciebie) i "Język twój jest skierowany przeciw Polakom. Nienawidzisz ich za wiele rzeczy" - kiedy użyłem słowa "nienawidzę"? ""tak, ale "nienawidzę". Ty chyba masz jakąś manię. Jeszcze jest czas na leczenie, wiesz. A jak pisałem powyżej, Vertala sam ładnie obraża swoją rodzinę.

Nie przeczę, że jest dużo antypolskich filmów. Wymieniłem choćby 1612. Nie uważam jednak aby można było "Listę..." umieścić na szczycie tego zestawienia. Oczywiście prawo demokracji mówi, że każdy ocenia jak chce. Pewnie dałbyś i -10. Tym samym pokazujesz tylko swoją niedojrzałość i brak obiektywizmu. Sam pomysł na czarno biały obraz z kilkoma elementami w kolorze uważam za genialny. Pokazanie dwóch nazistów - jeden czerpie przyjemność z okrucieństwa, drugi zaczyna od wyzysku aby się wzbogacić, a później stara się ratować skórę pomagając "swoim" Żydom do końca - tez było niezłe. Jestem w stanie zrozumieć jak ktoś daje 6, 5 czy 4 za ten film. Ale 1. Pisząc, że to sf pokazujesz tylko swoją pogardę dla innego człowieka. Masz do tego prawo. Każdy ma prawo zrobienia z siebie idioty lub inteligentnego człowieka. Wybór zależy od nas samych.

Ponadto obrażasz mnie i zastanawiasz się czy jestem facetem czy kobietą. Czyli co kobieta to wg ciebie gorsza osoba? Trędowata? Niegodna twojej uwagi? Jakoś używam jednej formy. N ie zauważyłem, abym pisał jako kobieta. Więc abyś już tak nie zionął jadem i nienawiścią to ci napiszę - tak jestem facetem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones