PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495616}

Kwiat pustyni

Desert Flower
7,7 133 152
oceny
7,7 10 1 133152
7,2 4
oceny krytyków
Kwiat pustyni
powrót do forum filmu Kwiat pustyni

brak mi słów. Powiedziałabym że mam żal do reżysera że aż tak dosadnie to przedstawił... ale rozumiem że to miało ogromne znaczenie by poruszyć ludzi.
Patrzę na moją małą córeczkę i płakać mi się chce że tak się krzywdzi ludzi, dzieci.

samarra

Musisz pamiętać, że tu chodziło bardziej o ,,status społeczny" wiem jak to okropnie brzmi, ale niestety tak to wygląda.
Gdyby tego nie zrobili bohaterka jak i jej rodzina była by skazana na odrzucenie ze strony reszty ludzi.
Fakt faktem kultura zamoczona w religii nigdy nie pozostawia po sobie nic dobrego .

ocenił(a) film na 8
Simple_man

No i mozna dodac ze kobieta po takim zabiegu nabiera wiekszej ceny.

Magnem

Niekoniecznie większej ceny a jedynie ,,wartości" i możliwości funkcjonowania w społeczeństwie.

ocenił(a) film na 8
Simple_man

Kalekim społeczeństwie.

wasiu9

Jednak ciągle społeczeństwie.
Powiedz mi czy istnieje przynajmniej jeden ,,normalny" odłam społeczeństwa?
Idealna utopia z idealnymi ludźmi? bez przemocy i religii?
Społeczeństwo jest i zawsze będzie kalekie w mniejszym lub większym stopniu.

ocenił(a) film na 8
Simple_man

Co nie znaczy, że musimy się z tym zgadzać i przyzwalać na wszelkie skrajne zachowania, a w tym przypadku rytuały. U ludzi mających w sobie chociaż namiastkę współczucia zawsze będą wywoływać one negatywną reakcję.

ocenił(a) film na 8
Simple_man

Chodzi mi o Cene w sensie pieniędzy gdyz taka dziwczyna jest doroższa.

Magnem

Wiem co miałeś na myśli, ale ,,inna niż taka" nie ma żadnej wartości, co piszę od jakiegoś czasu.

ocenił(a) film na 8
Simple_man

No :)

Magnem

No ;)

ocenił(a) film na 8
Simple_man

Ta scena ma jakiś sens. Czytałam o tych "rytuałach" w gazecie. To okropne co robi się kobietom w krajach afrykańskich i nie tylko. Teraz poluję na książkę :)

ocenił(a) film na 8
Magnem

tak jak mówi Simple_man, trudno mówić o cenie, gdy była ona zerowa (bez obrzezania).
Jak czytałam książkę to mi się słabo robiło. Scena z filmu to nic...:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones