PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736723}

Kraina lodu II

Frozen II
6,9 56 602
oceny
6,9 10 1 56602
5,6 24
oceny krytyków
Kraina lodu II
powrót do forum filmu Kraina lodu II

nie zanudził was ten film ?

bo ja prawie zasnąłem

a jedynka była naprawde interpokoleniowa, jak zresztą większość DOBRYCH bajek , typu Roszpunka , właśnie Frozen 1 , Alladyn itp

tutaj połowe filmu myślałem WTF , drugą połowe walczyłem z sennością

ocenił(a) film na 10
MocnyVito

Nie.

MocnyVito

wkreciłam się bardziej niż moja córka

ocenił(a) film na 6
MocnyVito

Miałam podobnie. Nawet przysnęłam w pewnym momencie na dwie minutki. W jedynce było dużo wpadających w ucho piosenek, które nuciło się jeszcze długo po seansie. Tutak nie potrafię przypomnieć sobie żadnej, choć było ich sporo.

ocenił(a) film na 7
eveline_v

Z jedynki pamiętam tylko "Let It Go", tutaj jest więcej fajnych piosenek i ja się nie nudziłem.

ocenił(a) film na 6
lelen_lis

To cieszę się, że twoim zdaniem w dwójce jest więcej fajnych piosenek i że film ci się podobał. Mnie w jedynce bardzo się podobały "Serca lód" (chyba najbardziej), "Ulepimy dziś bałwana", "Pierwszy raz jak sięga pamięć", "Miłość stanęła w drzwiach" i oczywiście "Mam tę moc", a z dwójki nie pamiętam nawet jednej :(

MocnyVito

Nie. Wyszłam zachwycona i idę jeszcze raz, przy czym nie wiem czy na dwóch razach się skończy.

ocenił(a) film na 9
MocnyVito

Oczywiscie ze nie mam 30 lat moja siostra 40 i nam sie podobalo,moim 2 siostrzenica w wieku 14 i 9 rowniez. Mam czasami wrazenie ze ludzie nie zdaja sobie sprawy ze ida na bajke a nie na film akcji, horror czy thriller.. ciezko oczekiwac ze beda sie tam zabijac itp. Moim zdaniem bajka udana

ocenił(a) film na 5
alunia_kiss

zdawalem sobie sprawe że ide na bajke , w koncu z tresci mojego komentarza to wynika (zwrocilem uwage ze sa inne bajkki moim zdaniem bardziej interpokoleniowe)

ocenił(a) film na 5
MocnyVito

z lektury komentarzy wynika że sprawa chyba bardziej niż wieku, dotyczy płci

ocenił(a) film na 5
MocnyVito

Taak, ja generalnie zaliczam się do wielkich fanów 1 części i jak na igłach (czy jak to się tam mówi) wyczekiwałem tego sequela, co jakiś czas snułem sobie wyobrażenia gdzie zaprowadzi mnie ta opowieść, jakie tajemnice ujawni przede mną film, kogo poznam podczas tej wielkiej wyprawy w nieznane no i oczywiście (o czym mówiła cała ekipa) jak wielka będzie ta zmiana, co się wydarzy, że już zawsze inaczej będziemy patrzeć na Frozen 1?
W związku z powyższym moje oczekiwania przerosły odwagę albo pomysłowość Disneya. A przecież to on tak świetnie zapowiadał ten film:( najsmieszniejsze jest to, że najbardziej z tego całe hype podoba mi się teaster z lutego (vuelie vol.2) oraz muzyka umieszczona w trailerach, której nie było w filmie. Aż nie wiem jak wyrazić moje rozczarowanie.

ocenił(a) film na 8
MocnyVito

Bylem na 2 sensach Frozen 2 bylo ok, nie potrafie powiedziec, zeby jedynka byla lepsza. Obydwa sa ok.

MocnyVito

Pełna zgoda. Wiem, że my dorośli nie mamy za dużo w tej kwestii do powiedzenia, bo najważniejszym odbiorcą mają być rodziny z mniejszym dzieckiem... Ale zrobili z tego na siłę musical (bywało że śpiewanie było totalnie z dupy, gdzie w jedynce było to raczej zawsze uzasadnione), byle tylko dzieciaki miały nowe piosenki do śpiewania.

Sama historia dobra, starała się jak mogła być oryginalna (chociaż jak wiadomo motyw lasu, żywiołów, zwaśnionych ludów oklepany), ale chwilami nudna. Często właśnie przez musicalowe wstawki i zbyt mało poważne podejście do dorosłego widza.

MocnyVito

Mnie jedynka już znudziła, którą uważam za najmniej udaną animację Disneya ostatnich lat, dlatego dwójkę już sobie odpuściłam. Coś nie wychodzi ostatnio Disneyowi, bo klapa za klapą. Oczywiście ludzie do kin i tak pobiegną, więc kasa będzie się zgadzać, ale nijak się ma poziomem do filmów z dawnych lat

ocenił(a) film na 10
MocnyVito

Nie, wręcz przeciwnie, oceniam dwójkę lepiej niż jedynkę. Żarty moim zdaniem były jeszcze lepsze, a dramatyczna końcówka zrobiła robotę.

ocenił(a) film na 3
MocnyVito

Znudziła, typowy film zrobiony na siłę. Bez polotu i nudny. Do jedynki mu daleko.

MocnyVito

Jedynka to odrobina więcej magii, nie tej na ekranie, ale w odczuciach. Rozwiązania fabularne są dla mnie trochę gorsze niż w jedynce. Co podobało mi się w dwójce? Bardziej rozwinęła wątek poszukiwania i akceptacji siebie przez Elsę. Pomimo tego, że w pierwszej części zaakceptowała swoją moc, odważyła się ją pokazać ludziom i została przez nich ciepło przyjęta, to jednak nadal czuła się nie na miejscu. Oczywiście uczynienie jej tak wszechmocną to przegięcie, ale sam motyw poszukiwań na plus. To najmocniejszy punkt fabuły, jak dla mnie i ten, który najbardziej mnie zainteresował. Trochę za mocno popłynęli z siostrzaną miłością Anny. Za bardzo starała się podążać za Elsą nie zważając na to, że nie ma mocy i w gruncie rzeczy jest za słaba na podróż w jaką wyruszyła Elsa. No i nie pasuje mi historia rodziców Elsy i Anny oraz elementów do fabuły jedynki.
Wizualnie mam wrażenie, że dwójka jest lepsza. Muzycznie na tym samym poziomie, choć żadna z piosenek nie zapadła w pamięć tak, jak "Mam tę moc". Ogólnie na obu bawiłam się dobrze. Co ważniejsze, moja siostrzenica również.

MocnyVito

Dopiero dzisiaj obejrzałam Frozen II i jestem trochę rozczarowana. Miałam nadzieję, że będzie miała poziom Frozen, a okazało się inaczej. Dla mnie Frozen II była przygnębiającą, chaotyczna i jak uwielbiam piosenki w bajkach tak tutaj, żadna nie zapadła mi w pamięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones