PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662745}

Królowa pustyni

Queen of the Desert
5,7 9 621
ocen
5,7 10 1 9621
4,1 11
ocen krytyków
Królowa pustyni
powrót do forum filmu Królowa pustyni

....jak flaki z olejem. Niektórzy producenci ciągle z uporem maniaka powtarzają ten sam błąd. O tym czy film jest dobry czy zły, przede wszystkim nie decyduje jego czas trwania. Można przecież stworzyć 5-cio minutowe arcydzieło. Niektórzy jednak z uporem kręcą dwugodzinny film, mając materiału na ledwie godzinę z ogonkiem.
Szkoda, bo mogłaby być z tego całkiem przyjemna produkcja.

czessix

bez dwóch lampek wina nie dałabym rady, jak dla mnie - nie ratują tego dzieła widoki, muzyka, ani nawet egzotyka orientu, naiwnie miałam nadzieję, że ona - ta bohaterka - jednak gdzieś dotrze, jeśli nie do jakiejś kulminacyjnej sceny przewidzianej scenariuszem, to chociaż do istotnej refleksji. Zasadniczo nie recenzuję - ale przed tym filmem przestrzegam!

ocenił(a) film na 3
_nene_

Oboje macie rację.Film nudny,dialogi drętwe i strasznie się dłuży a finał denny.

ocenił(a) film na 3
_nene_

Podzielam Twoje zdanie, nic tego filmu nie ratuje - nie dotarłem do jego końca mimo dwukrotnego podejścia - 3/10 !!!

ocenił(a) film na 2
czessix

Dokładnie. Będzie SPOILER.

Bohaterka przygotowuje się do dalekiej wyprawy celem rozmowy z szejkiem. Jedzie kilka tygodni na wielbłądach po pustyni, kolejne kilka tygodni jest więziona w haremie. Kiedy szejk wreszcie przyjeżdża z wojny zamienia z nim dwa zdania, mówiąc, że ma już męża i dumnie opuszcza pałac. I właśnie z takich bezsensownych scen połączonych ze słabymi dialogami składa się "Królowa pustyni". Gniot straszny.

ocenił(a) film na 5
Kung_Fu_Master

Też mnie ten wątek rozwalił na łopatki :) A jeszcze jak odchodziła to ten szejk stał jak ostatnia łajza i chyba, tak jak my, też się zastanawiał o co kaman :D

ocenił(a) film na 1
Kung_Fu_Master

Tak naprawdę, to nie spotkała się z szejkiem, tylko uciekła. Polecam książkę biograficzną o "Córka pustyni", czyta się z wypiekami na twarzy. Nie rozumiem, jak można zmarnować taki świetny temat i niesamowitą postać.

ocenił(a) film na 4
jolakwach

Książki nie czytałam ale film nudny i nie przekonał mnie do postaci granej przez Kidman.

Kung_Fu_Master

Akurat emitował TV Kultura - Fakt ta scena mocno pokazuje jaka to bajeczka, od tak szejk pozwoli jej odejść ;) - Dodatkowo właśnie niektóre dialogi zwłaszcza w tych których opisuje swoją miłość do Richarda są mocno patetyczne ):

ocenił(a) film na 4
czessix

Nastawiłam się na niezłe kino - przygoda,miłość,uniesienie,duma,dramat...a tu dno.Dłuży się niesamowicie niczym psychiczna tortura...człowiek ma nadzieje - "zaraz,zaraz,za chwilę z pewnością coś się wydarzy..."..i co?I nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones