PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763805}

Klient

Forushande
7,0 14 771
ocen
7,0 10 1 14771
7,4 28
ocen krytyków
Klient
powrót do forum filmu Klient

Po Oskarze, myślałem, że jednak szybciej zobaczę. A tu lipa. Jeszcze dwa miesiące. To samo robią z kinem skandynawskim, bałkańskim.

wmbco

Mimo wszystko nie jest tak źle, przynajmniej się pojawi, a w niektórych kinach były pokazy przedpremierowe, więc była szansa obejrzeć film w kinach jeszcze przed Oscarami. Niestety nie wszystkie filmy mają tyle szczęścia, taka np. "Tanna" (Camerimage to co innego) czy "Under Sandet" pomimo nominacji nie były i wygląda na to, że przynajmniej w najbliższym czasie nie będą wyświetlane w kinach (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić). A szkoda, bo przydałoby się je trochę rozreklamować, gdyż na razie nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem, a wkrótce pewnie całkiem odejdą w zapomnienie.

babsztyl

Wymienione filmy były oglądane przez moich znajomych, ale w sumie nie wiem gdzie. Jednak oceny średnie powyżej 7.

ocenił(a) film na 7
wmbco

Tanna i Under Sandet są dostępne w sieci od dłuższego czasu, więc pewnie tam, bo niestety też nie słyszałem żeby były gdzieś wyświetlane.

ocenił(a) film na 8
wmbco

Ja jestem po przedpremierowym pokazie właśnie. Warto było czekać. Film naprawdę mocny, dobry i na pewno nagroda oscarowa nie przyznana tylko ze względów politycznych (Złotych Palm tym przecież wytłumaczyć się nie da). Oczywiście film bardzo hmm 'Farhadi'owy' więc tym, którym wcześniejsze filmy reżysera nie przypadły do gusty ten też raczej nie podejdzie.
Co zaś do dystrybucji filmów z bardziej egzotycznych filmowo krajów to oczywiście ubolewam, że naprawdę dobre kino przechodzi nam koło nosa, a nasze polskie kina i dystrybutorzy karmią nas wciąż masówkami z Hollywood ('Power rangers' - serio?) na przemian z horrorami typu obecna 'Baba Jaga' ze średnią 3/10...szkoda kina, szkoda ludzi.

zekori90

Popcorn da się jeść na tym filmie?

ocenił(a) film na 8
wmbco

Popcorn w zależności od gustu da się jeść na wszystkim, nawet na '2 girls 1 cup', jednak na filmach Farhadiego widziałem co najwyżej ludzi pijących alkohol, popcornem nikt się nie zajadał.

zekori90

Polska słynie z ludzi lubujących się w % płynnych. A jednak to filmy "popcornowe" są bardziej popularne ...

zekori90

"Nie pukaj Baby Jagi dwa razy" ma ocenę 4,8/3006. Choć moi znajomi wygenerowali 4,5.

ocenił(a) film na 8
wmbco

W takim razie film ten przejdzie do kanonu kinematografii światowej.

zekori90

Jest taka ewentualność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones