PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 531
ocen
7,5 10 1 182531
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujemy, analizujemy, dyskutujemy i plotkujemy na temat filmu oraz innych produkcji Marvela.

Proszę o oznaczanie ostrzeżeniem "SPOILER" linków z informacjami zdradzającymi fabułę filmu oraz o kulturę wypowiedzi. Zapraszamy do rozmowy! :)

Ivelise

Haha dzięki Marlena XD moje życie się zmieniło po obejrzeniu tego wywiadu XD

Ivelise

Wielkanocne śniadanie już nigdy nie będzie takie samo :")

Aleksandra_Anastazja

O księżach też już nigdy nie będę myśleć tak samo. xD

Ivelise

Hahah i moje pojęcie systemu karnego w Polsce też się zmieni (kara śmierci ? XD ).

Aleksandra_Anastazja

Ja w ogóle się zastanawiam, czy Mackie aby nie pomylił krajów. XD

Ivelise

Ja myślałam, że on zmyśla na początku, dopóki o tej kiełbasie nie powiedział XD

ocenił(a) film na 10
grubens997

Zobaczcie tą scenę usuniętą z Ultrona ze Stevem

https://www.youtube.com/watch?v=igusLRkE1WY&feature=youtu.be

ocenił(a) film na 9
paula0fm

Biedny Steve :<

ocenił(a) film na 10
Mrs_Syncretic

A dobrze tej Sokovii, że w powietrze wyleciała, za takie malunki. Jak modli. T.T

paula0fm

Sokovia tak bardzo podobna do Polski......

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Mówisz?

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Widzę , że nie tylko ja miałam takie skojarzenia .....

Mika1717

Tylko u nas Capa mohery stłukłyby krzyżami na ulicy, Wdowę opluły krzycząc "gdzie jest nasz tupolew?" a Starkowi ktoś zajumałby zbroję i Ultron spokojnie rozwaliłby Polskę i zgładził całą ludzkość.
Chociaż może nie... jakby wcześniej dobrali się do Ultrona bezdomni złomiarze to niewiele by z niego zostało.

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Trochę się nie zgodzę. U nas raczej panuje moda wszystko co amerykańskie to jest super itp. , co Ameryka nie zrobiłaby to jest święte itp.
Kapitanowi nic by nie zrobili. 'Taki ładny, amerykański'. (Kto oglądał Samych Swoich ten wie). : D.
Mohery ukatrupiłyby krzyżami nikogo innego jak..... Thora. PRZECIEŻ TO CZYSTA HEREZJA!
Co do Wdowy też się zgodzę + dostałoby jej się że jest ladacznicą, bo flirtuje z każdym.
I Ultron wiele nie pożyłby przy pomysłowości Polaków XD

paula0fm

A co ze Scarlet Witch? Quicksilver? Hawkeye? No i Lokim? I Visionem?

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Na razie mówimy o pierwotnym składzie

LordVader345

Jeżeli jest ktoś ciekawy konfrontacji Lokiego z Polakami to polecam przeczytać to:
https://www.fanfiction.net/s/8562884/1/Jeste%C5%9Bmy-w-stanie-roz%C5%82o%C5%BCy% C4%87-ka%C5%BCd%C4%85-struktur%C4%99-stworzon%C4%85-ludzk%C4%85-r%C4%99k%C4%85

ocenił(a) film na 10
paula0fm

Za Ultrona to niezłą kasę dostaliby . W końcu jest z Vibranium :P A Hawkeye do więzienia by trafił za chodzenie po mieście z łukiem :D

Mika1717

Jak sobie przypomnę pościgi samochodowe w CATWS to... nasza drogówka miałaby używanie xD

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Za taką prędkość dużo by zapłacili :P Nie zapomnij o bójce w środku miasta i rozwaleniu budynku za takie rzeczy już by nie wyszli . Jeszcze jest nasz Bucky ;)

Mika1717

Myślisz, że pan Zdzisio wiedziałby co to vibranium jest? Przetopiliby go na części samochodowe...
"Krzychu, to jest amelinium, tego nie pomalujesz!"

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Ha ha ha padłam :P Pewnie pan Zdzisio i Krzysiu zorientowali by się co to jest dopiero wtedy gdy Black Panter by do nich przyszedł i chciałby to im wziąć a oni by nie chcieli by mu tego oddać . W tedy to by była wojna o vibranium :P

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Od tego trzeba zacząć jak oni pokroiliby vibranium? Jakby to zrobili powinni mieć Nobla na miejscu. : D

paula0fm

Za pomocą KIEBASY

paula0fm

paula, może wśród młodych, ale wśród tzw. moherów każdy obcokrajowiec z zachodu to zło. W sumie ze wschodu też. Chociaż nawet i młodzi, co widzę na filmwebie, pogardliwie wypowiadają się o Amerykanach "hamerykanie" (nienawidzę tego słowa :/) A TVN, amerykańska stacja telewizyjna to przecież najgorsze zło.
Zresztą nie chodziło mi o narodowość Capa tylko o nawiązanie do tego graffiti, gdzie z bohatera robi się faszystę i "zdrajcę narodu", to takie polskie.

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Co do moherów to zależy co Rydzyk powie, a co on myśli o Zachodzie nie mam pojęcia.9Ale nic przyjemnego) O wschodzie akurat wiem ; D. TVN to sam szatan wcielony. XD.
A tu masz rację tylko w Polsce można spaść od bohatera do zera.
A i jeszcze co do moherów i narodowców to ich poglądy są kumulowane w PiSie . A PiS jest proamerykański i dlatego Capa nie ruszą chyba że Amerykanie każą. A Ci młodzi co wypowiadają się pogardliwie o Amerykanach i pewnie o innych narodowościach również wpieprzają hamburgery i kebaby.

paula0fm

Ale się wywiązała debata. :P

paula0fm

Nic dodać, nic ująć...
W Sokovii takie a nie inne poglądy ukształtowała ludziom HYDRA, taki był plan... Hmm, muszę zerknąć na mapę baz Hydry czy czasem coś w Toruniu się nie ostało... W końcu w Polsce było ich najwięcej.

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Ja się zastanawiam gdzie ta Sokovia była umiejscowiona. Po wyrazach zapisanych w cyrylicy . To mogą być Bałkany albo Białoruś- Ukraina. Ten napis nie pomaga bo ten znaczek nad 's' to albo czeski albo słowacki.
A z resztą wiadomo co Amerykanie myślą o nas. Jeszcze jak się usłuchają ''polish jokes''

paula0fm

Możemy tylko zgadywać, tak samo jak Wakandą.

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Wiesz jak Marvel dbał o najmniejsze detale moglibyśmy wyśledzić gdzie jest Sokovia.

ocenił(a) film na 10
paula0fm

Na jednym z ekranów w AoU Sokovia była umiejscowiona na granicy Austrii i Czech

ocenił(a) film na 10
grubens997

o.O Serio? Na tę lokalizację nie stawiałam .

ocenił(a) film na 10
paula0fm

Jedziem tam ??

ocenił(a) film na 10
grubens997

Przecież Sokovia wybrała się w podróż do chmur : D

ocenił(a) film na 10
paula0fm

Oj tam, oj tam taki krater to też atrakcja turystyczna :)

ocenił(a) film na 10
grubens997

A to tak! Przecież jest i jeziorko. Można się poopalać ; D

ocenił(a) film na 10
paula0fm

W takim razie trzeba przełożyć tą wycieczkę na jakiś cieplejszy miesiąc, kto jedzie z nami ??

grubens997

Ja chyba jednak wolę jechać w Alpy... if you know what I mean

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Dobry pomysł, ale spóźniony o jakieś 70 lat

grubens997

Nie, wcale nie. Przecież widziałeś trailer Civil War :>

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Tez już myślę o Alpach albo południu Europy. : D

paula0fm

Ja przez cały ten motyw z wojną w młodości Wandy i Pietro stawiałam na gdzieś na terenie dawnej Jugosławii. I wtedy "fasista" bo bośniacku by pasowało ;)

ocenił(a) film na 10
HiddenStone

Matko, so true :") a Nat to by się za ten czarny lateks dostało...ojoj...

paula0fm

Co tam jest napisane?

paula0fm

Zaraz, ale co tam pisze? "Fasista"?

Ivelise

Tam jest napisane "Fašista", pewnie to znaczy "faszysta" po sokoviańsku (?) Google translator twierdzi, że to bośniacki...

HiddenStone

No tak, fasista = faszysta. Inteligent ze mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones