PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 534
oceny
7,5 10 1 182534
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Spekulujemy, analizujemy, dyskutujemy i plotkujemy na temat filmu oraz innych produkcji Marvela.

Proszę o oznaczanie ostrzeżeniem "SPOILER" linków z informacjami zdradzającymi fabułę filmu oraz o kulturę wypowiedzi. Zapraszamy do rozmowy! :)

paula0fm

No to jest ten ewentualny, o którym mówiłam. ;) Z resztą, rzeczy z tych setów często się nie sprawdzają (chociaż akurat Bucky pilotujący quinjeta mi się podoba :D ).

paula0fm

Oj tam,lego zawsze takie było.

A czemu ciebie śmiech zbiera?

ocenił(a) film na 10
LordVader345

Bo śmiesznie wyglądają. : D

paula0fm

No trochę :)

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

To na tym obrazku wygląda tak jakby Natasha celowała do Iron Mana i zmienia się jej wygląd ;)

Mika1717

Boże, przeczytałam "całowała Iron Mana" haha.

Aleksandra_Anastazja

Na Lego nie ma co patrzeć, bo kilka razy już podobno opowiadały spojlery, których potem i tak nie było. ;)

Ivelise

nie no wiem, ale szczerze mówiąc ja nigdy nie wiem w porozumieniu z kim oni te sety projektują i na ile po prostu dają tam cokoiwiek, co im się wydaje, a na ile to jest ustalone z Marvelem ;)

Ivelise

1.Pokazali że Adrich Killian to Mandaryn.
2.Pokazali wygląd Visiona przed oficjalnym zdjęciem

Aleksandra_Anastazja

Ale co się nie sprawdzi?

LordVader345

Giant-Man, nie wiem, jakoś nie wyobrażam sobie tej postaci w filmie w klimacie TWS. Ale w sumie najchętniej pozbyłabym się też Visiona, ale to już inna sprawa :P

Aleksandra_Anastazja

Najlepiej każdego się pozbyć i zostawić tylko postaci z tws + Wande. XD

Ivelise

Dziękuję za "+ Wandę" :D

Tylko brak Starka oznaczałby brak Civil War xD No i Black Panther musi być. Co masz do Visiona? xD

HiddenStone

Nic nie mam. Dlaczego miałabym mieć? :D

Ivelise

Haha wiesz, że wtedy bylabym najszczęśliwsza na świecie XD
Ale prawda- to nie byłby już Civil War storyline. Chociaż ja tak generalnie preferują bohaterów opierających się na bardziej "klasycznych" mocach ;)

ocenił(a) film na 9
Aleksandra_Anastazja

Nie mogę z tego Giant-Mana XD

grubens997

A ja się ni z gruszki ni z pietruszki wtrącę swoje trzy grosze. Otóż, ostatnio gdy analizowałyśmy z pewną osobą trailer ;), naszła mnie pewna myśl i narodziła się pewna teoria, która łamie mi serducho. (Tak, to znów ma związek z Rogersem i Barnesem. Nie bijcie!). Mianowicie miejsce akcji tej sceny: http://cdn1.vox-cdn.com/thumbor/EDQKpubhrbu9uC3TfI7KFaMFdGc=/cdn0.vox-cdn.com/up loads/chorus_asset/file/4298311/capamgif.gif
W tle wyraźnie widać góry. Jak dla mnie, ta lokacja od razu wydała się podejrzanie znajoma: http://33.media.tumblr.com/8c1d5846023e7ceb93cbf48afc2c8b86/tumblr_inline_nqocmq wHkP1txtwag_500.gif
No więc, moje myśli to: "O matko, czy to aby nie jest miejsce upadku Bucky'ego? Dlaczego oni tam wrócili, czego szukają?!" Oczywiście to może być tylko mój chory mózg i nawyk kreowania jakichś dramatycznych teorii, ale z tego co zauważyłam na Tumblr, nie tylko ja wpadłam na taką opcję. Nie wiem co wy na to, może jestem jakimś oszołomem. :D

ocenił(a) film na 10
Ivelise

Ja też zauważyłam te góry i zimowy pejzaż więc nie jesteś sama że Cię to zaintrygowało. I też nad tym myślałam że mogli wrócić tylko po co?

paula0fm

No właśnie. Sama próbuję to sobie jakoś racjonalnie wyjaśnić i dwa jedyne w miarę wiarygodne wytłumaczenia jakie w tej chwili przychodzą mi do głowy są takie, że to być może albo Barnes chciał udać się w to miejsce (z nieznanych mi powodów), albo oboje to zrobili, żeby być może (?) dowiedzieć się więcej o przeszłości Bucka jako WS, a Tony akurat ich szukał i ich tam wywęszył?

ocenił(a) film na 10
Ivelise

W górach upadał wiemy na pewno. Może Zola miał niedaleko bazę i trafiono go przypadkiem albo celowo był szukany i Zola zataił że w TFA że mógł przeżyć. I też musiał mieć niedaleko bazę bo go ewidentnie gdzieś taszczyli. Więc teoria ze zwiedzaniem miejsc związanych z narodzinami WS prawdopodobna.
Co do miejsca potyczki to wygląda mi na marmurową halę.

paula0fm

Wydaje mi się, że Zola rzeczywiście mógł wiedzieć, że on przeżył. Chociaż z drugiej strony to odstęp czasu między upadkiem, a wzięciem Arnima do niewoli, jest chyba zbyt krótki, żeby Rosjanie mu o tym powiedzieli.
Co do tej hali, to od razu wpadłam na pomysł (tak jak napisała Ola na dole), że to może być opuszczona baza Hydry. Czy któraś też przypadkiem nie znajdowała się w górach?

Ivelise

No przecież główna baza Red Skulla była w Alpach, tam gdzie działy się finałowe sceny CATFA. Ja już dawno jak zobaczyłam to ujęcie to myślałam, że to tam i że może Zemo zrobił sobie tam swoją miejscówkę czy coś. Byłoby takie zamknięcie trylogii, powrót do miejsca gdzie narodziła się legenda Capa.

Ivelise

Bzdura,jestem pewien że akcja dzieje się gdzie innej a nie w tych górach(przynajmniej mam taką nadzieję)

LordVader345

Ale przecież ewidentnie widać tam jakieś góry. :P Chyba, że masz na myśli, że nie dzieje się "w tych górach", o których myślę, to nie ma tematu.

Ivelise

Nie w tych górach na pewno. Ale i tak się obawiam ;/

Ivelise

Jak włączam linka z nowym volem to nie ma tej strony... Co się stało? O_o

Ivelise

A nie jednak ta strona jeszcze istnieje :P

Ivelise

Yasss, pewna osoba czekała aż to wstawisz :3 uwielbiam tę teorię (jak wiesz) i mimo że łamie mi serce, to tak bardzo chcę, żeby to serio było to! Bo niby czemu mieliby być w górach, które akurat wyglądają na Alpy? No i do tego ten budynek, w którym się znajdują odpowiadałby kryteriom opuszczonej bazy HYDRY ^^

Aleksandra_Anastazja

Właściwie to czemu mieliby znajdować się w jakichkolwiek górach i po co? Dlatego tylko taka teoria przyszła mi do głowy. Ja też chcę, żeby to była prawda, bo jak wiadomo kocham dramy. Co zrobić? :P

Ivelise

No właśnie- nie łatwiej zrobić bazę na łące i nie bawić się we wklejanie gór w tło? :P

Aleksandra_Anastazja

Haha, no właśnie? :D

Ivelise

Tak, serio jak o tym myślę, to ta Twoja teoria wydaje mi się coraz bardziej prawdopodobna :D

Aleksandra_Anastazja

No bo serio, jeżeli okaże się, że to jakaś całkowicie inna lokacja, to się zdziwię. :D

Ivelise

Może to Tybet i Himalaje i nagle z piwnicy wyskoczy Doctor Strange i ich pogodzi :P

Aleksandra_Anastazja

Hahaha, chyba bym parsknęła śmiechem na pół kina. :D

Ivelise

hahah no dobra, ja też XD

Ivelise

Dlaczego użyłam wyrazu "pewna" 3x w jednym zdaniu? XD

ocenił(a) film na 10
Ivelise

A ja jeszcze dołożę jedno pytanie. W potyczce Steve'a i Bucky'ego ze Starkiem, gdzie jest Sam?

Ja mam wrażenie, że po pojawienui się Bucka jako kompana Steve'a gdzieś nam się Sam ulatnia.

paula0fm

Biedny Sam, został odstawiony na boczny tor :P
A tak serio, myślę, że po prostu jeżeli to ma jakiś związek z przeszłością Bucka, jak w teorii Marleny, to raczej obecność Sama czy kogokolwiek innego poza Steve'm pewnie byłaby dla Bucky'ego dość straszna. A nawet jeśli nie, to może po prostu Steve decyduje, że ta misja nie ma być grupową wycieczką i decyduje się zabrać ze sobą tylko jedną osobę, z którą przez tyle lat działał razem, i której zapewne jednak najbardziej ufa. (nie umniejszam tu Samowi, ale jednak to wciąż nie jest taka relacja jak ta z Buckiem).

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Po tym co dla niego zrobił. Przecież będą poszukiwani , Steve odstawi go na boczny tor? No nie wiem.

paula0fm

To był żart w tym pierwszym zdaniu :P
Wiem, że nie zrobi tego , z resztą Steve/Sam/Bucky mogą być super trio i na to też liczę. Ale jednak jeżeli Bucky będzie pamiętał Steve'a to myślę, że osobą o jakiej Steve będzie myślał na pierwszym miejscu będzie Bucky właśnie. I nie chodzi o to, że odstawi Sama, tylko o to, że no nie wiem, będzie chciał nadrobić ten stracony czas? <wiem, banalnie to brzmi>. A , i myślę, że Sam doskonale będzie to rozumiał.

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Albo gorsza teoria. samowi się coś stanie.....

paula0fm

Miałam już wpisaną piękną formułkę "Sam nie żyje" w odpowiedzi na pierwszy post, ale w końcu uznałam, że jest nie do przyjęcia i usunęłam to zdanie :P

paula0fm

Może być tak jak mówi Ola. W sensie, że być może na tę misję, chciał zabrać tylko jego. Sam czeka gdzieś w pogotowiu i wciąż trzymają sztamę, ale po prostu nie jest akurat w pobliżu.

ocenił(a) film na 10
grubens997

I następna rzecz jak mnie nurtuje. To kiedy Cap ma przed sobą uzbrojonych po zęby policjantów poddaje się . chowa tarczę . A przecież za nim jest Bucky . I na pewno go aresztują. Jak go uwolnią?

ocenił(a) film na 9
paula0fm

Może Sharon im jakoś pomoże uciec (albo tajemnicza postać grana przez Freemana :D)

Mrs_Syncretic

Albo Ant-Man

ocenił(a) film na 10
Mrs_Syncretic

Chodzi mi o to czy 2 raz Steve będzie go uwalniał? Bo za pierwszym razem najprawdopodobniej z helikoptera.

paula0fm

No właśnie mi się to też totalnie nie klei, bo wygląda jakby dwa razy ich łapali i aresztowali czy coś? Bo mamy też tę scenę z zabieraniem sprzętu, w której ma też uczestniczyć T'Challa i to mnie zastanawia..skąd on tam jest? Wcześniej stawiałam, że jednak scena w tunelu to ich pierwsza styczność z Panterą...chyba że jednak ostatecznie stanie się coś, co sprawi, że Bucky i Steve uciekną policji...haha , ale mi chaotyczna wypowiedź wyszła XD ale naprawdę nie umiem ogarnąć tej sekwencji zdarzeń o.O

ocenił(a) film na 10
Aleksandra_Anastazja

Ta scena z zabieraniem sprzętu wydaje mi się ,że będzie po rozmowie z Natashą . Puszczają ich wolno dostaje np. od Sharon cynk że bucka aresztowali, Cap biegnie powstrzymać helikopter. .Potem imadło, Ant Man wykrada im sprzęt i te mieszkanie i pościg T'Challi. I co dalej znowu ich aresztują. Kto im teraz znowu pomoże?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones