PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 308 tys. ocen
7,9 10 1 307858
7,9 33 krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

Jestem zachwycony. Długo (4 lata) wzbraniałem się przed tym filmem - miałem uraz do
DreamWorks bo ich filmy robiły się coraz bardziej wulgarne, nieprzyjemne i nudne. Dopiero gdy
zacząłem dostrzegać mnóstwo entuzjastycznych rozmów na temat tej produkcji (tak, bardzo na
czasie jestem, wiem :P) postanowiłem się bliżej przyjrzeć i zauroczyłem się - jest dokładnie to za co
kocha się dawne animacje DW - świetna, wciągająca fabuła, porywający klimat, świetna animacja,
przyjemny, ale nieprzesadzony humor i piękna muzyka. Ośmielę się stwierdzić, że w moim odczuciu
to najlepszy film od DW i jedna z najlepszych animacji wogóle :) Jutro wybieram się z resztą na
drugą część.

ocenił(a) film na 9
tomaszgr97

Oj to drugą częścią się zawiedziesz. Byłam dzisiaj w kinie i ze smutkiem stwierdzam , że druga część jest dużo gorsza od jedynki. Zabrakło tej pięknej muzyki , podzielam również zdanie wielu internatów , że dubbing to wielki minus tego filmu. Momentami sceny są niebywale sztuczne właśnie przez źle podłożone głosy. Niemniej życzę udanego seansu i nie chcę sprawiać , że będziesz jakoś z góry uprzedzony do całości. Ocena na filmwebie (drugiej części) jest bardzo wysoka więc być może należę do mniejszości , której film nie przypadł do gustu , a tobie się spodoba. Wpadnij później i podziel się wrażeniami ;)

ocenił(a) film na 10
tomaszgr97

Nie zdziw się, dwójka, choć wspaniała, ma całkowicie inny klimat. Jest bardziej... szybka i niesamowicie epicka. Nie ma tej magii z pierwszej części, jest natomiast okrzyk WOW! Detale w tym filmie są czaderskie, nie mówiąc o animacji postaci. Warto sobie przemyśleć drugą część w domu, bo film jest dość ciężki fabularnie jak na animację i ma raczej ukryte piękno. A i polecam jeszcze paczkę chusteczek do kina. Przyda się.

ocenił(a) film na 9
Atrament3

No to tak, zgadzam się z każdym słowem, ale powiem szczerze takie połączenie mi odpowiada, Epickość jest w takim filmie wskazana, a co do fabuły to jest nawet bardziej wciągająca od poprzedniczki. Niesamowity film, ciągle jestem pod wrażeniem i w tym momencie wskakuje on na 2 miejsce moich ulubionych animacji, aż się normalnie wybiorę jeszcze raz :P

ocenił(a) film na 8
tomaszgr97

mam podobnie, wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi na ten film. O tyle co wcześniej z Dreamworks obejrzałem Rise of The Guardians tak wczoraj, skoro nuda, obejrzałem HTTYD. Super film :)