PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 359 tys. ocen
7,7 10 1 358614
6,5 38 krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Dziedzic Slytherina

ocenił(a) film na 10

Ostatnio, jak oglądałem Komnatę, coś mnie zaciekawiło. A mianowicie jak to jest z tym
dziedzicem slytherina. W książce i filmie jest powiedziane, że musi być to osoba czystej
krwi. A jak wiadomo Tom Riddle nie był. Czy to naprawdę błąd czy coś przeoczyłem?

ocenił(a) film na 9
albus

Nie zapominaj ze Tom Riddle wyrzekl sie swoich rodzicow i nazwal sie Lord Voldemort, przez co stal sie prawdziwym dziedzicem Slytherina. ;)

ocenił(a) film na 10
Skowroik

Poza tym Tom był potomkiem Salazara dzięki rodzinie matki

ocenił(a) film na 9
Michael_Cullen_2

To chyba oczywiste ? ;P

Skowroik

czy podobieństwo Toma Riddla i Albusa Severusa Pottera

leszek_zak

Czy podobieństwo Toma Riddla i Albusa Severusa Pottera ma coś wspólnego z Harry Potter i Przeklęte dziecko albo coś znaczy no bo om był w slitherinie a albus???

ocenił(a) film na 7
albus

Zresztą Voldemort wykazuje sporo cech wspólnych z Hitlerem. Podawał sie za osobę czystej krwi, a jego ojcem był mugol (Hitler miał babkę Żydówkę). Miał manię na punkcie czystości krwii, tak jak Hitler na punkcie aryjczyków. I nienawidził mugoli i szlam , jak Hitler Żydów.

Mlodzik91

Też zauważyłem te podobieństwa. To specjalny zabieg Rowling by znienawidzić tą postać. Poza tm młodzież czytająća książke uczy się tolerancji.

albus

Gdzie było powiedziane, że Dziedzic musi być koniecznie czystej krwi? No wiadomo, że nie będzie nim mugolak, ale czarodziej półkrwi czemu by nie?

ocenił(a) film na 10
Peeves

Jest wyraźnie napisane w książkach i nawet jest na pl.harrypotter.wikia.com. Wpisz Dziedzic Slytherina i zobaczysz.

albus

Nadal nie znalazłem tego fragmentu, a przeczytałem chyba dwa najważniejsze: opowieść Binnsa na lekcji Historii Magii o Komnacie oraz końcową rozmowę z Tomem Riddlem w Komnacie. Może mi ułatwisz i wskażesz konkretny fragment?

ocenił(a) film na 10
Peeves

Fragmentu nie mogę znaleźć...Ale tutaj jest link:http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Dziedzic_Slytherina

ocenił(a) film na 8
albus

A tam. To tylko informacja na stronie internetowej, czyli takie źródło choćby wcale. Liczy się to, co jest w książkach i to, co powiedziała Rowling. Peeves ma rację, nigdzie nie ma wzmianki, że dziedzicem musi być osoba w 100% czystej krwi. Voldemort był dziedzicem (chyba nie podważycie fabuły stworzonej przez autorkę?), jego przodkiem był Slytherin poprzez linię jego matki, a mimo to nie był czystej krwi czarodziejem.

użytkownik usunięty
Peeves

"Dziedzicem Slytherina była osoba, która miała czystą krew i była potomkiem Salazara Slytherina."

...miałem na myśli raczej podanie strony w książce, bo to fragment z podanej przez albusa strony, która dla mnie źródłem wiarygodnym nie jest.

użytkownik usunięty
albus

Raczej Dziedzicem mogła być osoba znająca język węży(rodzinka Salazara) - tym samym mogąca panować nad bazyliszkiem.
A że czystej krwi potomkini Slytherina spodobał się mugol i Slytherin przewraca się w grobie - to już inna sprawa ;)